INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Uwaga – prosimy śledzić bieżące zmiany, które są wprowadzane jedynie w tygodniowych planach intencji!

 

CZERWIEC 2024

 

Sobota 01.06.2024 – wspomnienie św. Justyna – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

II. Za ++ brata Roberta Łupierz /rocz. śm./, rodziców Annę i Gintra Łupierz, brata Marka, dziadków Agnieszkę i Romana Łupierz, Annę i Konstantego Prańdzioch, Marię i Huberta Sonnek, wujka Gotfryda Schindler, ++ z pokrewieństwa Łupierz, Pietrek, Prandzioch, Hanszla, Ceglarek, Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

17.00 I. Za + córkę Patrycję Kurzac /pam. ur./, Jerzego Kurzac, Karola, Jana, Piotra i Dawida Myland, Jerzego Lempa i Rutę Czornik.

II. Za + Irenę Ruda /30 dzień po śm./.

Niedziela 02.06.2024 – IX Niedziela zwykła

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Marceli Gromotka z okazji 77 rocz. ur.

11.00 ODNOWIENIE: W intencji dzieci klas IV z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunii św. (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych) oraz w intencji ich rodziców i rodzin.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji dziecka przyjmującego chrzest św.: Dominik Artur Fischer, jego rodziców i rodziców chrzestnych.

Poniedziałek 03.06.2024 – wspom. św. Karola Lwangi i tow. (Róża I M)

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 I. Za ++ ojca Teodora Bambynek /rocz. śm./, mamę Małgorzatę Bambynek, babcię Annę Burek, ciocie, wujków, ++ z pokrewieństwa Krawczyk, Sladek, Bambynek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Małgorzatę Grützner /pam. ur./ – ofiarowana od koleżanek z pracy.

Wtorek 04.06.2024 – dzień powszedni (Róża II M)

7.00 Za + Anneliese Schmehl.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz potrzebne dary w kapłańskiej posłudze w intencji ks. prałata Franciszka Baliona z okazji 77 rocz. ur.

Środa 05.06.2024 – wspomnienia św. Bonifacego (Róża I)

7.00 Za + matkę Reginę Serafin, dziadków Gertrudę i Jana Serafin, Gertrudę i Pawła Spałek, Julię i Józefa Nowak, Elżbietę i Tomasza Jaguś, ++ ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ z pokrewieństwa, Renatę Sitek, ks. prob. gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 I. Za + męża Marka Łupierz /pam. ur./, ojca Tadeusza Chodnickiego, dziadków Niewiadomski, Chodnicki, Łupierz, Henryka Kandzia, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za + brata Emanuela Szulc, rodziców Irenę i Józefa Szulc, ojca Alfonsa Majchrzyk, siostrę Małgorzatę Grützner, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 06.06.2024 – I Czwartek (Róża FZŚ)

7.00 Za + męża Maksymiliana Pietrek, rodziców Emilię i Anzelma Kawa, Marię i Tomasza Pietrek, Marię i Józefa Hajda, brata, bratową, szwagra, kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, bracia Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa Kampczyk i Anioł, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 07.06.2024 – Uroczystość NSPJ – I Piątek (Róża II)

8.00 Za ++ Marię Łupierz /pam. ur./, ojca Piotra, brata Jerzego Łupierz, męża Karola, synów Jana i Piotra, wnuka Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Jana i Franciszkę Myland, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Martę i Józefa Sitek, ++ z rodzin Myland i Łupierz, sąsiadów Kornek, Kaletka, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Ku czci NSPJ w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców.

18.00 I. Za + męża Jerzego Psiuk /pam. ur./, ++ z rodziny i pokrewieństwa oraz za dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Marię i Melchiora Lukoszek, Annę Marzec, Józefa Lukoszek, Józefa Sosna, ++ z rodzin Zymela, Lukoszek oraz dusze w czyśćcu.

Sobota 08.06.2024 – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (Róża III)

8.00 I. Za ++ rodziców Jadwigę i Gotfryda Molenda, dziadków Gertrudę i Piotra Pietrek, Łucję i Ryszarda Molenda, Jerzego Baron, Łucję, Brunona i Leonarda Pietrek, Magdalenę i Piotra Kurzac, Norberta Kucierajter, Rozalię, Stanisława i Bernadetę Molenda, Marię i Jerzego Papież, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ ojców Piotra Jędruś i Maksymiliana Kurzac, dziadków Sarach, Kurzac i Jędruś, dziadka Emila Burek, Arkadiusza Burek, Dawida Myland, Marię Kulik, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji małżonków Marleny i Adama Pietrek z okazji 25 rocz. ślubu.

Niedziela 09.06.2024 – X Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji małżonków Pauliny i Mariusza Zazgórnik z okazji 5 rocz. ślubu.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej szkaplerznej oraz z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji rodziny Fabian.

Poniedziałek 10.06.2024 – dzień powszedni (Róża IV)

7.00 Za ++ rodziców Wilhelma i Otylię Baron, Franciszka Piątkowskiego, Magdalenę i Stanisława Prenzel, Erwina i Krystynę Baron, dziadków z obu stron, Klarę i Marię Baron, Justynę Molenda, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 I. Za ++ rodziców Annę i Franciszka Kowolik, Gertrudę i Józefa Knop, Krystynę i Ernesta Kowolik, Józefa Paruzel, Henryka Dykta, kuzynostwo, dziadków z obu stron, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Jadwigę i Józefa Gmyrek, siostrę Jadwigę, Janinę i Stanisława Czajkowski, Franciszka Dziembała, Martę i Józefa Młynek, Rutę i Norberta Gmyrek, Urszulę i Norberta Zymeła, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 11.06.2024 – wspomnienie św. Barnaby (Róża V)

7.00

18.00 Za ++ rodziców Hildegardę i Jerzego Konopka, Marię i Bernarda Halemba, Marię i Felicjana Hadyk, Andrzeja, Jana, Józefa, Huberta, Teresę i Klarę Jon, Aleksa Bartocha, Małgorzatę Rurański, Józefa i Różę Rzeźniczek, ++ z rodzin Konopka, Jon, Halemba, Fraj, Grzyszczok, Rzyczek, Bartocha i Płatek, ++ sąsiadów, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Środa 12.06.2024 – dzień powszedni (Róża VI)

7.00

16.30 I. Za ++ Justynę i Kazimierza Tyrol, Jerzego Baron, Jolantę Schabowską, ++ ciocie i wujków, dziadków Baron, Molenda, Tyrol i Kocyba, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ dziadków Martę i Romana Wojsa, Łucję i Franciszka Pietrek, Gertrudę i Ludwika Strzoda, Stefanie i Gotfryda Kozuch, ++ z rodzin Wojsa, Pietrek, Strzoda, Kozuch, Maroń, Mastalerz i Szulc.

Czwartek 13.06.2024 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy (Róża VII)

7.00 Za ++ rodziców Adelajdę Młynek /pam. ur./, Eryka Młynek, Stefanię i Rudolfa Czornik, dziadków Czornik, Młynek, Pietrek, Jana Dziembała, ++ ciocie, wujków, pokrewieństwo z obu stron, kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ syna Dawida Myland, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Karola Myland, braci Jerzego i Maksymiliana Kurzac, Jana i Piotra Myland, Patrycję Kurzac, Jana Kluge, Jerzego Lempa, Ernesta Murgot, Ilonę Połomską, dziadków, ciocie i wujków z obu stron, sąsiadów, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

II. Za + Zygfryda Pilarskiego.

Piątek 14.06.2024 – wspom. bł. Michała Kozala – Pielgrzymka (Róża VIII)

5.00 W intencji uczestników 30. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

18.00 Za + Elżbietę Jaguś /pam. ur./, matkę Marię Pietrek, Henryka i Krystynę Kandzia, Joannę i Leonarda Pietrek, dziadków Jaguś, Pietrek, Wacławek i Jon, Marię i Jerzego Mika oraz dusze w czyśćcu.

Sobota 15.06.2024 – dzień powszedni – Pielgrzymka Parafialna – Jasna Góra

7.30 JASNA GÓRA

I. W intencji parafii.

II. W intencji uczestników 30. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz w ich intencjach.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Czaja, Kampa, Dziuk i Trompeta.

Niedziela 16.06.2024 – XI Niedziela zwykła

8.00 Za + Henryka Dykta /pam. ur./, ojca Maksymiliana Pietrek, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej szkaplerznej oraz z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże w intencji Pauliny Świerczyńskiej z okazji 89 rocz. urodzin.

15.30 Za ++ rodziców Walerię i Alojzego Just, Marię i Tadeusza Kucierajter, Urszulę Just, Bożenę i Stefana Kucierajter, Ludwika Piechota, Jana Okwiek, Grażynę Janik, Annę Drynda, Marka Hampel, Marcina Matusek, Pawła i Emanuela Pietrek, Marię i Karola Popiołek, Teresę Polak, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu

Poniedziałek 17.06.2024 – wspomnienie św. Brata Alberta (Róża IX)

7.00 Za + ojca Augustyna Bączkowicz /rocz. śm./.

18.00 I. Za ++ matkę Józefę Zygmunt /pam. ur./, ojca Władysława, brata Jana, rodziców Adelajdę i Alfonsa Kandzia, Marię i Krystiana Kuta, Henryka Kandzia Adama Zgodzaj, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię i ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ ojców Karola Myland i Augustyna Jaguś, rodziców, Annę i Jana Kurzac, braci Jana i Piotra Myland, Dawida Myland, Patrycję Kurzac, dziadków Myland, Jaguś, Łupierz i Polak, Jerzego Lempa, Marka Świtek, Anetę Duda, Mariusza Kwarciak, ks. Damiana Kominka, ++ ciocie, wujków, koleżanki, kolegów, sąsiadów oraz za ++ z rodzin Kornek, Kaletka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 18.06.2024 – dzień powszedni (Róża X i XI)

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za ++ męża Franciszka Danysz /pam. ur/, rodziców Teofila i Matyldę Danysz, Barbarę, Franciszka, Stefana Kadłubek, braci Stanisława, Alfonsa, Józefa, Pawła Kadłubek, Alfonsa, Bogdana, Tomasza, Ludwika, Anielę, Józefa, Pawła, Małgorzatę, Stefanię Danysz, siostrę Anastazję, Jerzego Stanek, Elżbietę Tatarek, szwagrów Zygmunta, Huberta, Pawła i Gerarda, ciocie, wujków, kuzynostwo, sąsiadów, siostry zakonne, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 19.06.2024 – dzień powszedni (Róża I M)

7.00 O przezwyciężenie zła w parafii.

16.30 I. Za + ojca Pawła Maruszczyk /pam. ur./, matkę Ritę, brata Zygmunta, rodziców Marię i Henryka Neuman, dziadków z obu stron, ++ ciocie i wujków, ++ kapłanów posługujących w naszej parafii i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Gertrudę i Pawła Spałek, Reginę Serafin, Zofię, Ryszarda i Bernarda Masoń, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Adelajdę i Huberta Fabian, Gertrudę i Jana Serafin, Irenę Sowa, Anneliese Schmehl, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

Czwartek 20.06.2024 – dzień powszedni (Róża II M)

7.00 O zdrowie dla chorych i cierpiących.

18.00 I. Za ++ ojca Ludwika Danysz /rocz. śm./, matki Anielę Danysz i Marię Kochanek, dziadków Lubos, Danysz i Kochanek, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Weronikę i Joachima Kosytorz, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, Gertrudę Pradelok, Józefa Jędrzejczak, ++ z pokrewieństwa Kochanek i Danysz, wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za + męża Romana Hanszla /rocz. śm./, rodziców Teodora i Jadwigę Hanszla, Ernesta i Marię Mazurek, Józefa Wieczorek, Pawła Hanszla, dziadków z rodzin Szymański, Hanszla, Mazurek i Kus, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 21.06.2024 – wspomnienie św. Alojzego – III Piątek (Róża I)

9.00 ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO:

Do Bożej Opatrzności w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników ZSP w Rusinowicach z okazji zakończenia roku szkolnego.

15.00 I. Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

II. Za + Gertrudę Spałek – ofiarowana od Klubu Seniora.

18.00 I. Za ++ Jana Falba, rodziców Władysławę i Franciszka Falba, dziadków z obu stron, braci Kazimierza i Romana, szwagrów Franciszka i Tadeusza i dusze w czyśćcu.

II. Za + ojca Pawła Kampczyk z okazji Dnia Ojca od syna Arkadiusza i córki Agaty.

Sobota 22.06.2024 – dzień powszedni (Róża II)

8.00 I. Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Piotra, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ matkę Różę Ludwig /rocz. śm./, ojca Wojciecha, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, S.M. Bogusławę Jon, kapłanów i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w intencji Przemysław Pietrek z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 23.06.2024 – XII Niedziela zwykła

8.00 Za + męża Jan Bochnia /pam. ur./, ojca Jerzego Sowa, teściów Wiktorię i Jana Bochnia, dziadków Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Hedwig i Józefa Sowa, Gintra Sowa, sąsiadów, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

11.00 W intencji wszystkich ojców naszej parafii z okazji Dnia Ojca.

15.30 Za + Norberta Szymański /20 rocz. śm./, rodziców Annę i Augustyna Szymański, Gertrudę i Stanisława Pasieka, Elżbietę Fraj, Joannę, Józefa i Karola Pasieka, Grzegorza Wacławek, Eugeniusza Czaja, Stefana Pośpiech oraz dziadków Pasieka i Szymański.

Poniedziałek 24.06.2024 – Urocz. Narodz. Św. Jana Chrzciciela (Róża III)

8.00 Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich parafian i mieszkańców Piłki.

18.00 Za + Piotra Myland /1 rocz. śm./.

Wtorek 25.06.2024 – dzień powszedni (Róża IV)

7.00 I. Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo MB Szkaplerznej z prośbą o szczęśliwą podróż.

II. W intencji kapłanów posługujących w naszej parafii.

Środa 26.06.2024 – dzień powszedni (Róża V)

8.00 I. Za ++ Marię Kulik, Henryka Kulik, Alojzego Guzy, Emila i Arkadiusza Burek, dziadków z obu stron, Małgorzatę i Ludwika Spałek, Justynę Molenda, Roberta Lempke, ++ z rodzin Kulik, Guzy, sąsiadów, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

II. Za + Gertrudę Spałek – ofiarowana od III Róży różańcowej.

Czwartek 27.06.2024 – wspom. św. Cyryla Aleksandryjskiego (Róża VI)

18.00 I. Za ++ rodziców Emilianę i Jerzego Młynek /rocz. śm./, Anielę i Pawła Janta /pam. ur./, córkę Sylwię Janta, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, szwagra Bernarda Kaczmarek, Zygmunta Drynda, Walentego Paprotny, Henryka Miłota, Zygmunta Kampa, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Gertrudę Spałek /30 dzień po śm./.

Piątek 28.06.2024 – wspomnienie św. Ireneusza (Róża VII)

18.00 I. Za ++ męża Marka Hampel /rocz. śm./, Genowefę i Romana Hampel, Joannę Sojka, Marcina Matusek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, Grażynę Janik, Annę Drynda, Pawła, Emanuela, Annę, Lucjana Pietrek, Stefana, Bożenę Kucierajter, Jana Wojsa, ++ kapłanów, siostry zakonne, dusze w czyśćcu.

II. Za ++ ojca Norberta Nowak, Józefa Pietrek, Pawła, Łucję, Annę i Emanuela Pietrek, Hildegardę i Jerzego Lisoń, Stanisława Koloch, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów z obu stron, Józefa Aparta, Pawła Kampczyk, ++ z pokrewieństwa Nowak, Burek, Kucierajter, Pietrek i dusze w czyśćcu.

Sobota 29.06.2024 – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła (Róża VIII)

8.00 Za ++ Józefa i Jadwigę Gmyrek, siostrą Jadwigę, Norberta i Rutę Gmyrek, Martę i Józefa Młynek.

17.00 Za ++ Julię Nowak /rocz. śm./, ojca Józefa, Elżbietę, Tomasza, Franciszka i Lillę Jaguś, Aleksandrę Nowak, Jana i Franciszka Burek, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, ++ sąsiadów, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków Nowak, Mańka, Jaguś, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 30.06.2024 – XIII Niedziela zwykła

8.00 Za + Jerzego Świerc /pam. ur./.

11.00 Za parafian.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Aleksandry Psiuk z okazji 80 rocz. ur.