W dniach 12 i 13 czerwca br. odbyła się 26. Piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Z powodu istniejących organiczeń miała ona charakter sztafety, a więc co miejscowość zminiały się osoby pielgrzymujące. Znakiem sztafety był krzyż niesiony przez pielgrzymów, który w dniu prymicji kapłańskich otrzyma nasz neoprezbiter O. Zbigniew Halemba, misjonarz Oblat Maryi Niepokalnej, pierwszy w historii ksiądz wywodzący się z naszej parafii. Wszystkie owoce pielgrzymiego trudu były ofiarowane właśnie w intencji kapłaństwa O. Zbigniewa.

W sobotę 13 czerwca o godz. 7.30 w kaplicy cudowego obrazu była celeborwana Msza św. w intencji naszej parafii, w intencji pielgrzymów oraz za zmarłych już pielgrzymów. Na tę mszę zjechali się wszyscy pielgrzymi oraz wielu parafian, indywidualnie i autokarem. Po Mszy św. została na wałach odprawiona parafialna Droga krzyżowa. Mszy św. przewodniczył Paulin O. Dec oraz ks. prał. Franciszek Balion i ks. dyr. Kazimierz Tomasiak.

We Mszy św. uczestniczył także O. Zbigniew Halemba OMI.