Zaproszenie do duchowego przeżycia Okresu Adwentu i rorat

W Okresie Adwentu zachęcamy dzieci oraz dorosłych do dobrego i duchowego przeżycia tego czasu przez udział we Mszach św. roratnich i w codziennej Komunii św. oraz lekturę słowa Bożego i pogłębioną modlitwę.

Roraty dla dzieci będą odprawiane codziennie o godz. 17.00, w środę o 16.30, a w sobotę o godz. 8.00. Zachęcamy dzieci do przychodzenia z lampionami (można je zakupić w zakrystii w cenie 30 zł).

Roraty dla dorosłych będą odprawiane w poniedziałki o godz. 7.00 i będą poprzedzone śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Prosimy o przynoszenie świec z okapnikami. W ramach rorat dla dorosłych będziemy przygotowywać się do czekającego nas w przyszłym roku Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego.

Spotkanie ze św. Mikołajem, 6.12.2023

W środę 6 grudnia br. po Mszy świętej roratniej, która zgromadziła wyjątkową ilość dzieci, miało miejsce spotkanie ze św. Mikołajem.

Na powitanie dzieci wykonali dla Gościa piosenkę roratnią, a następnie św. Mikołaj rozdał dzieciom paczki w liczbie ok. 170.

Dziękujemy Parafialnemu Zespołowi Caritas za organizację dzieła i zaangażowanie.

Zachęcamy do obejrzenia dokumentacji fotograficznej w Galerii.

Parafialna pielgrzymka do Medjugorie, 3-10.09.2024

We wrześniu 2024 r. planowana jest parafialna pielgrzymka do Medjugorie (od 3 do 10 września)

Poniżej zamieszczony jest program pielgrzymki.

Wszystkich zainteresowanych udziałem w pielgrzymce zachęcamy do zapoznania się z jej programem.

Osoby zdecydowane prosimy o wpisanie się na listę w zakrystii przez najbliższe dwa tygodnie.

W początkach stycznia odbędzie się spotkanie informacyjne w tej sprawie.

Pierwszą wpłatę trzeba będzie dokonać do końca lutego 2024 r.

 

 

1 DZIEŃ (3.09.2024)

Wyjazd z Parafii w Rusinowicach około godziny 6.00. Przejazd przez Czechy, Austrię, Słowenię i Chorwację do sanktuarium Marija Bistrica - miejsca gdzie znajduje się jedno z najważniejszych chorwackich sanktuariów maryjnych, które określane bywa przez samych Chorwatów "chorwacką Częstochową". Po Mszy i zwiedzaniu przejazd do hotelu tranzytowego, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

2 DZIEŃ (4.09.2024)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd. Przyjazd do Medjugorie, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium ( międzynarodowa Msza Św. i Różaniec ) , nocleg

 

3 DZIEŃ (5.09.2024)

Śniadanie, wyjazd do Mostaru. W programie m.in. Meczet, Stary Most, Dom turecki. Powrót do Medjugorie, obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium, nocleg.

 

4 DZIEŃ (6.09.2024)

Śniadanie. Wyjście na górę objawień Podbrdo – miejsca pierwszych objawień w Medjugorie miejsca pierwszych objawień Matki Bożej. To tutaj w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca.

Wizyta we Wspólnocie Błogosławieństw w Medjugorie. Wizyta wspólnocie Cenacolo – spotkanie w wspólnocie pomagającej ludziom uzależnionym. Powrót do hotelu. Wieczorem obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium, nocleg.

 

5 DZIEŃ (7.09.2024)

Wczesnym rankiem wyjście na Górę Krizevac - na której szczycie znajduje się Betonowy Krzyż z relikwiami krzyża Jezusa Chrystusa upamiętniający rocznicę męki pańskiej. Powrót do hotelu na śniadanie. Przejazd do Tihaljiny - miejsca gdzie znajduje się obraz Matki Bożej z Tihaljiny, który jest blisko związany z kultem maryjnym w Medjugorie. Wyjazd nad wodospady Kravica grupa wodospadów położona wzdłuż rzeki Trebižat - klejnot bośniackiej przyrody i malownicze miejsce wypoczynku wielu turystów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium, nocleg.

 

6 DZIEŃ (8.09.2024)

Śniadanie. Msza Św. Całodniowy wyjazd do Dubrovnika. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym. Czas wolny. Przejazd do hotelu. Wieczorem obiadokolacja uczestnictwo w nabożeństwach na terenie Sanktuarium, nocleg.

 

7 DZIEŃ (9.09.2024)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd na Makarską Riwierę do Vepric na Mszę Św. w Makarskim Lourdes . Po Mszy przejazd na nocleg tranzytowy. Obiadokolacja i nocleg.

 

8 DZIEŃ (10.09.2024)

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd przez Chorwację do Słowenii do Ptujskiej Góry – Msza Św. w Kościele Maryi Dziewicy w Ptujskiej Górze. Wyjazd do miejsca zbiórki. Powrót pod Parafię w Rusinowicach w godzinach wieczornych.

 

Program jest programem ramowym – kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Świadczenia zawarte w cenie :

- Przejazd autokarem klasy LUX,

- 7 noclegów ( 2 noclegi tranzytowe i 5 noclegów w Medjugorie) – Pokoje 2 i 3 os.

- 7 śniadań i 7 obiadokolacji,

- Ubezpieczenie SIGNAL IDUNA ( KL 20000 € i 15000 PLN NNW ),

- Opieka pilota,

- Opieka Duszpasterza,

- Obowiązkowa wpłata na turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy.

 

Świadczenia nie zawarte w cenie:

- Dopłata do pokoju 1os, ( około 150€ /os ),

- Biletów wstępów do programowych atrakcji i lokalnych przewodników.

 

Cena : 1215 PLN + 230€ ( przy 40 os. płatnych )

 

 

 

 

 

Wyjazd na Jasełka do Teatru w Cieszynie, 19.01.2024

W piątek 19 stycznia 2024 r. organizowany jest wyjazd do Teatru w Cieszynie na Jasełka Bożonarodzeniowe.

Koszt wyjazdu: 45 zł bilet oeraz koszt przejazdu (uzależniony od ilości osób, ok. 35 zł).

Wpłaty będą przyjmowane w późniejszym terminie.

Lista chętnych do wyjazdu znajduje się w zakrystii.

 

 

 

 

Rekolekcje dla Grupy lektorskiej w Szklarskiej Porębie, 12-14.01.2024

W roku 2024 przypada 25 rocznica ustanowienia i posługi Grupy lektorskiej. Z racji zbliżającego się jubileuszu rekolekcje lectio divina dla Grupy lektorskiej odbędą się od 12 do 14 stycznia 2024 r. w Domu Caritas diecezji legnickiej w Szklarskiej Porębie.

Rekelekcje wypełnią medytacje biblijne na podstawie Dziejów Apostolskich i listów św. Pawła Ap. pod wspólnym tytułem: „Rekolekcje ze Świętym Pawłem – Apostołem Narodów”

W najbliższych dniach prosimy lektorów o potwierdzenie w zakrystii uczestnictwa w rekolekcjach.

Wieczór Świętych i Bal Świętych - 31.10.2023

We wtorek 31 października zorganizowano w naszym kościele „Wieczór Świętych” w którym także uczestniczyły dzieci i młodzież z naszego Ośrodka razem z Ks. Kazimierzem Tomasiakiem, dyrektorem Ośrodka.

Druga część w formie "Balu Świętych" miała miejsce w Ośrodku. Całość spotkania zakończyła się wspólną modlitwą w kaplicy Ośrodka oraz uczczeniem relikwii świętych. Zachącamy do obejrzenia bogatego zbioru fotografii w "Galerii":

Wieczór Świętych i Bal Świętych

 

Pielgrzymka do Lubiąża i Trzebnicy

W poniedziałek 21 sierpnia br. odbyła się parafialna pielgrzymka do Lubiąża, do największego na świecie opactwa pocysterskiego, oraz do Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

W programie było zwiedzanie opactwa w Lubiążu z przewodnikiem, a po przyjeździe do Trzebnicy oprowadzenie po tamtejszym sanktuarium, Msza św., potem obiad oraz zwiedzanie muzeum w klasztorze sióstr boromeuszek.

Dokumentacja fotograficzna tego wydarzenia zamieszczona jest w galerii. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia: Fotografie

Pomoc dla powodzian w Słowenii

W związku z z dramatyczną sytuacją wywołaną skutkami powodzi w Słowenii Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zaapelował, by dzień 15 sierpnia br., a więc Uroczystość Wniebowzięcia NMP był obchodzony w Kościele w Polsce jako Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Dlatego też po każdej Mszy św. przed kościołem były zbierane ofiary na rzecz pomocy powodzianom w Słowenii.

Zebrano kwotę 2.575 złotych.

Bóg zapłać za każdą zlożoną na ten cel ofiarę.

 

Pielgrzymka Róż różańcowych do Niepokalanowa, 18.07.2023

We wtorek 18 lipca br. miała miejsce 1-dniowa pielgrzymka Róż różańcowych do Niepokalanowa, gdzie żył i działał św. O. Maksymilian Maria Kolbe. Tam była odprawiona Msza św., nawiedzono miejsce założenia klaszoru, odwiedzono tamtejsze muzea i zaprzentowano dla pielgrzymą Panoramę Polską. Na zakończenie pobytu pielgrzymi mieli okazję do indywidualnej modlitwy w kaplicy nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu.

W dalszej części wyjazdu pielgrzymi nawiedzili pobliską Żelazową Wolę, gdzie urodził się najwiekszy polski kompozytor Fryderyk Chopin.

Z dokumentacją fotograficzną pielgrzymki można zapoznać się w galerii.