Dzień skupienia dla osób chorych, Rusinowice 15 grudnia br.

Serecznie zapraszamy do udziału w dniu skupienia dla osób chorych, niepełnospranych i starszych wiekiem z dekanatu Sadów, jakie odbędzie się w 15 grudnia br., a więc w III Niedzielę Adwentu o godz. 9.15. Szczegóły są podane na plakacie.

Adwentowy Wieczór Młodych w Sadowie, 20 grudnia br.

Serdecznie zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w dekanalnym "Adwentowym Wieczorze Młodych", jakie odbędzie się w najbliższy piątek 20 grudnia o godz. 19.30 w kościele parafialnym pw. św. Józefa w Sadowie.

Szczegóły odnośnie do programu spotkania zamieszczone są na plakacie informacyjnym.

Zapraszamy do udziału w roratach

Przez cały Adwent zapraszamy do udziału we Mszach św. roratnich, które są pięknym świadectwem postawy oczekiwania.

Dzieci zapraszamy do udziału w codziennych roratach, które w poniedziałek, wtorek i czwartek będą odprawiane o godz. 17.00, w środę oraz w I Piątek o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 8.00. Prosimy, aby tradycyjnie dzieci przychodziły na roraty z lampionami.

Dorosłych zapraszamy na pierwsze roraty w poniedziałek rano. Mszę roratnią dla dorosłych poprzedzi śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.40. Prosimy, aby dorośli zabrali ze sobą świece z okapnikami.

Młodzież i wszystkich pracujących zapraszamy na roraty w piątki 13 i 20 grudnia na godz. 19.00.

Święto patronalne wspólnoty Dzieci Maryi

W Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP 8 grudnia br. o godz. 11.00 w naszym kościele parafialnym była celebrowana Msza św. w intencji wspólnoty Dzieci Maryi. W czasie liturgii zostały poświęcone i wręczone medaliki Niepokalnej będące świadectwem postepu na drodze formacji duchowej. Z okazji święta patronalnego wspólnota spotkała się także przy stole w Parafialnym Centrum Spotkań. Oto kilka fotografii upamiętniających to wydarzenie.

Św. Mikołaj przybył do Rusinowic

W piątek 6 grudnia br. na zakończenie mszy roratniej przybył do dzieci naszej parafii sam św. Mokołaj. Oto krótka relacja fotograficzna z tego wydarzenia. Autorami fotografii są ks. Kzimierz Tomasiak oraz p. Bernadeta Dziembała.

Pielgrzymka do Gidel oraz do klasztoru Sióstr Dominikanek w Świętej Annie

W sobotę 16 listopada br. odbyła się pielgrzymka dzieci i dorosłych do sanktuarium maryjnego w Gidlach oraz do klasztoru Sióstr Dominikanek w Świętej Annie.Był to wyjazd fundowany w nagrodę dla dzieci, które przez cały październik codziennie uczestniczyły w nabożeństwach różańcowych.

Oto kilka fotografii przypominających to wydarzenie:

Prace gospodarcze w parafii

W ostatnim czasie prowadzone były w parafii prace nad nowym przyłączem kanalizacji sanitarnej i deszczowej dla parafii. Serdecznie dziękujemy tym parafianom, którzy zaamgażowali się w prowadzone prace, a tym także w uporządkowanie terenu po wykopach głębokich na 3 metry. Bóg zapłać.

Zbiórka na nowy plac zabaw w naszym Ośrodku

Rozpoczęła się zbiórka ofiar na rzecz zaistnienia nowego placu zabaw dla dzieci niepełnosprawnych. Dziekujemy wszystkim, którzy zechcą swoją ofiarą wesprzeć to dzieło. Serdecznie dziękujemy.

Wszelkie szczegóły odnośnie do projekty są podane na plakacie oraz na stronie Ośodka: www.rusinowice.com

Wieczór Świętych w Rusinowicach

W czwaretk 31 października o godz. 19.00 dzieci naszej parafii oraz dzieci i młodzież z naszego ośrodka przeżywali wspólnie Wieczorze Świętych. Była procesja z relikwiami, przedstawienie świętych postaci, konkurs o świętych, śpiew Litanii do Wszystkich Świętych oraz okazja do ucałowania wszystkich relikwii jakie są w posiadaniu naszej parafii i ośrodka. Zapraszamy do obejrzenia szerszego zakresu fotografii w naszej "Galerii" https://parafia-rusinowice.pl/wieczor-swietych-2019.

Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w tę piękną tradycję wspominania świętych, którzy są naszą "drogą do nieba."

Papieskie "Wstańcie, chodźmy" oczyma dzieci

W związku z obchodami XIX Dnia Papieskiego, z inicjatywy katechetki p. Katarzyny Kocemby-Brol, zorganizowano wernisaż prac plastycznych dla dzieci naszej parafii na temat odczytania przez nich słów Jezusa Chrystusa z Ogrodu Oliwnego "Wstańcie, chodźmy" (Mk 14, 42), których użył także w swoim nauczaniu św. Jana Pawła II. Prace są wystawione w kaplicy św. Floriana. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie wystawy i zachęcamy do jej zobaczenia.

Dożynki parafialne 2019

W niedzielę 1 września br. przeżywaliśmy nasze parafialne dożynki . Uroczysta Msza św. była celebrowana o godz. 11.00. Po jej zakończeniu wyruszył sprzed kościoła korowód dożynkowy, który przeszedł ulicami Lompy, Stawową, 1 Maja, Piaskową i Lubliniecką do Domu Spotkań. Bardzo dziękujemy za przozdobienie trasy korowodu oraz za rozdawane ciasto ciasto dla uradowania się uroczystością dożynkową w wymiarach naszych domów i rodzin.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia galerii, gdzie została zamieszczona duża ilość fotografii.

Dziękujemy p. Katarzynie Pietrek, p. Eugniuszowi Halembie za pierwsze fotografie z wystroju dożynkowego naszego kościoła.

Parafialna pielgrzymka do Sanktuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śląskich

We wtorek 27 sierpnia br. odbyła się parafialna pielgrzymka Róż różańcowych do Santuarium MB Piekarskiej w Piekarach Śląskich. Pielgrzymka rozpoczęła się od zwiedzania muzeum piekarskiego. Następnie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy św. dla pielgrzymów w bazylice. Po Mszy św. był poczętunek, a następnie droga krzyżowa na piekarskiej kalwarii. W drodze powrotnej nawiedziliśmy piekarski Kopiec Wyzwolenia nazywany też Kopcem Powstańców Śląskich. Oto kilka fotografii. Większy zestaw znajduje się w zakładce "Galeria".

 

 

 

Jubileuszowa XXV Parafialna Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę oraz Akt Zawierzenia

W sobotni wieczór 15 czerwca zakończyła się Jubileuszowa 25 Piesza Parafialna Pielgrzymka na Jasną Górę. Parafia rusinowicka wędrowała razem z parafią sadowską. Dla parafii w Rusinowicach Jubileuszowa Pielgrzymka była związana z aktem Zawierzenia Parafii oraz Zawierzenia Rodzin Matce Najświętszej.

Oto kilkanaście fotografii wykonanych przez ks. prob. Artura Pytla.

Więc fotografii można będzie zobaczyć w "Galerii" (autorsta Sebastiana Mazura i Bernadety Dziembała).

https://parafia-rusinowice.pl/xxv-jubileuszowa-piesza-parafialna-pielgrzymka-na-jasna-gore-14-15062019-r

Pierwsze próby zewnętrznego oświetlenia kościoła

W piątek 7 czerwca br. wieczorem dokonano pierwszych prób zewnętrzego oświetlenia kościoła.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy przyczynili się do jego zakupienia oraz tym, którzy w ostatnich dniach ofiarnie pracowali nad jego zamontowaniem.