UWAGA

Intencje na lipiec i sierpień są zamieszczone w planie miesięcznym (wakacyjnym).

Intencje mszalne od września do grudnia 2021 r.

Środa 1.09.2021 – bł. Bronisławy

9.00

Do Ducha św. w intencji wszystkich uczniów i uczennic oraz dyrekcji, nauczycieli i wychowawców ZSP w Rusinowicach z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.

16.30

I. Za + matkę Adelę Dulską /pam. ur./, ojca Stanisława Dulski, dziadków Dulski, Ulfik, Biela i Wojsa.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu

Czwartek 2.09.2021 – I Czwartek

7.00

Wolna intencja

18.00

I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Klarę i Piusa Koza, dziadków z obu stron, szwagrów Pawła, Jana i Jerzego, Lidię i Seweryna Brol, Irenę Pietrek, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 3.09.2021 – I Piątek – św. Grzegorza Wielkiego

7.00

Za + żonę Marię Pietrek, rodziców Łucję i Brunona Pietrek, Elżbietę i Andrzeja Jaguś, Jana Jaguś, Joannę Pietrek, Leonarda Pietrek, Piotra Kurzac, Norberta Kucierajter, dziadków Pietrek, Jaguś.

16.30

Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

18.00

I. Do Ducha św. w intencji wszystkich uczniów szkół średnich i zawodowych z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2021/2022.

II. Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Szymański, ojca Pawła Fischer, brata Franciszka Fischer, siostrę Marię Kandzia, babcie, dziadków, Martę i Wilhelma Gawenda, Mariana Korczak, Grażynę Janik, ciocie, wujków, kuzynostwo i dusze w czyśćcu.

Sobota 4.09.2021 – dzień powszedni

8.00

I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych.

II. Za ++ ojca Wolfganga Michalski /pam. ur./, matkę Jadwigę Michalską, rodziców Annę i Franciszka Mielczarek, brata Józefa Mielczarek, Stefana i Renatę Skubała, Rudolfa Gawenda, ks. Rajmunda i jego rodziców, Leona Ginter, Leona Werner, Jerzego Kozala, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, ++ z pokrewieństwa Mielczarek, Michalski, Siegesmund, Krauze, Żydek, Schmidt, Wieczorek, Haberstroh, Adelajdę Fabian i Eugeniusza Cogiel.

15.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Jadwigi i Andrzeja Gawenda z okazji 45 rocz. ślubu.

17.00

Za + ojca Alfonsa Danysz, teścia Lucjana Pietrek, brata Bogdana Danysz, dziadków Teofila i Matyldę Danysz, Józefa i Klarę Bryś, Aleksandra Świerczyńskiego, Franciszka i Łucję Pietrek, chrzestnych Anastazję Stanek, Emanuela Szulc, wujków, ciocie, ++ z rodzin Danysz i Pietrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 5.09.2021 – XXIII Niedziela zwykła

8.00

Za + Eugenię Sowa /pam. 93 rocz. ur./, męża Karola i ++ z rodziny.

11.00

DOŻYNKI: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne żniwa, urodzaje, plony polne w intencji wszystkich rolników, ogrodników i mieszkańców naszej parafii.

15.30

Chrzty i roczki (roczek: Nikodem Piotr Beksa)

Poniedziałek 6.09.2021 – dzień powszedni

7.00

Za + żonę Hildegardę Ceglarek /rocz. śm./, syna Marka, rodziców Jadwigę i Jerzego Ceglarek, bratanicę Darię, Franciszkę, Antoniego, Anielę i Augustyna Matusek, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu

18.00

I. Kocyba Robert

II. Za + Pawła Hanszla /rocz. śm./.

Wtorek 7.09.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ rodziców Józefę i Ryszarda Kurzac, ojca Józefa Paruzel, dziadków Kurzac, Sikora, Paruzel i Molenda, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Kandzia Ewa

II. Za + Norberta Pietrek ofiarowana od rodzin Rudek i Kołodziejczyk.

Środa 8.09.2021 – święto Narodzenia NMP

7.00

Za ++ córkę Patrycję Kurzac, ojców Karola Myland, Jerzego Kurzac, brata Jana, bratanka Dawida Myland, Rute Czornik, Rute i Norberta Gmyrek, Jerzego Lempa, Annę i Henryka Potempa, Piotra, Marię i Jerzego Łupierz, Alicję i Zdzisława Kwiecień, ++ dziadków, ciocie, wujków z obu stron, ++ kapłanów, siostry zakonne, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30

I. Za ++ matkę Annę Kotala /1 rocz. śm./, dziadków Jadwigę, Jerzego Ceglarek, Anielę i Wojciecha Maks, Mariannę i Rocha Kotala, Mariannę i Władysława Stasiak, Leszka Wilk, Hildegardę, Marka, Darię Ceglarek, Agatę, Mariana, Bogdana Tom, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 9.09.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za ++ Konrada, Agnieszkę i Emila Burek, Alojzego Guzy, Marię Kulik, Annę Janik, Teresę Guzy, Marię i Bernarda Halemba ++ kapłanów, siostry zakonne, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Piątek 10.09.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

Za ++ ojca Tomasza Jaguś /pam. ur./, matkę Elżbietę Jaguś, Julię i Józefa Nowak, Jana i Franciszkę Burek, Lillę Jaguś, Aleksandrę i Adolfa Nowak, Franciszkę Reska, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, Stanisława i Teresę Pisula, ciocie, wujków, kuzynostwo, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 11.09.2021 – dzień powszedni

8.00

Sowa Dominika

12.30

Msza święta w intencji nowożeńców: Sylwia Paruzel i Dawid Wachowiak.

17.00

Za ++ męża Jana Kluge /pam. ur./, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Dorotę i Franciszka Kluge, Urszulę Kluge, braci Jerzego i Maksymiliana Kurzac, Dawida Myland, dziadków, pokrewieństwo, księży i dusze w czyśćcu.

Niedziela 12.09.2021 – XXIV Niedziela zwykła

8.00

11.00

Rezerwacja

15.30

Za ++ męża Karola Nowak, rodziców Annę i Adolfa Reska, Marię, Karola i Norberta Nowak, ++ z pokrewieństwa, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 13.09.2021 – św. Jana Chryzostoma

7.00

Za + ojca Jerzego Młynek /pam. ur./, matki Emilianę Młynek i Marię Pietrek, dziadków Pietrek, Jaguś, Młynek, Zymela, Jana Jaguś, Joannę, Leonarda Pietrek i Sylwię Janta.

18.00

I. Za ++ Justynę i Kazimierza Tyrol, Jerzego Baron, Annę i Klemensa Baron, Łucję i Ryszarda Molenda, Monikę i Herberta Kocyba, Helenę i Pawła Tyrol, Godfryda Molenda, Jolantę Schabowską, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Wtorek 14.09.2021 – Święto Podwyższenia Krzyża świętego

7.00

13.00

Msza święta w intencji nowożeńców: Manuela i Sebastian Dziuk.

18.00

I. Drynda Gabriela

II. Za + syna Marcina Bieleckiego, Wilhelma, Rufina Gansiniec, Leokadię, Dominika, Wincentego Bieleckich, Norberta Pietrek, Jana Strzebińczyk, ++ z rodzin Bielecki, Gansiniec i Pampuch, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Środa 15.09.2021 – Wspomnienie NMP Bolesnej

7.00

Za ++ Jadwigę i Józefa Gmyrek, siostrę Jadwigę, Martę i Józefa Młynek, Rutę i Norberta Gmyrek, Franciszka Dziembała, Henryka Miłota, Urszulę i Norberta Zymeła, dziadków Gmyrek, Sowa, Czajkowski, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

16.30

I. Za ++ matkę Marię Jaguś /rocz. śm./, ojca Jana Jędruś, ciocię Annę Burek, Paulinę i Józefa Burek, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Bronisława Joszko, Stefana i Annę Joszko, Janinę i Stefana Kot, Annę Drynda, siostry Elżbietę i Bogusławę, 5 szwagrów, ciocię Agnieszkę, babcie i dziadków z obu stron, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 16.09.2021 – św. męcz. Korneliusza i Cypriana

7.00

Za ++ rodziców Eryka i Adelajdę Młynek, Stefanię i Rudolfa Czornik dziadków Młynek, Czornik, Pietrek, Jana Dziembała, Jana Pietrek, Józefa, Martę, Emilię i Jerzego Młynek, pokrewieństwo z obu stron, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za + ojca Henryka Neuman /pam. ur./, matkę Marię, rodziców Ritę i Pawła Maruszczyk, brata Zygmunta, ++ dziadków z obu stron, ciocie, wujków, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Piątek 17.09.2021 – dzień powszedni

15.00

Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00

I. Za ++ rodziców Józefa i Gertrudę Zamoski, Józefa i Klarę Wojsa, brata Jana, Marię Hałupka, Jadwigę Derkowską, Pawła Zamoskiego, Marię i Henryka Kaczmarczyk, Wilhelma, Otylię i Jerzego Sowa, Pawła i Martę Wojsa, Gertrudę i Piotra Cudok, Danutę Badura, dziadków Sowa, Wojsa, Zamoski, Skubała, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Sobota 18.09.2021 – Święto św. Stanisława Kostki

8.00

17.00

I. Za + Genowefę Bartosik /2 rocz. śm./, Mariusza Bartosik i ++ z rodziny.

II. Za ++ Krzysztofa Krzakowskiego, Marcelgo i Bronisławę Twardeckich, Gintra i Henrykę Buszmann, Różę Dutkiewicz, Stefana John, Zofię i Wojciecha John, Władysławę i Feliksa Twardeckich, Annę, Rufina i Iwonę Gawenda, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Annę i Józefa Kucierajter, Izabelę Sęk, sąsiadów, S.M. Bogusławę Jon, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 19.09.2021 – XXV Niedziela zwykła

8.00

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Teresy i Jana Kandzia z okazji 60 rocz. ślubu.

15.30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Sylwii i Marcina Maroń z okazji 10 rocz. ślubu.

Poniedziałek 20.09.2021 – św. męcz. Andrzeja Kim Taegon

7.00

Za ++ rodziców Wilhelma i Otylię Baron, Franciszka Piątkowskiego, Stanisława Prenzel, brata Erwina, bratową Krystynę Baron, Klarę i Marię Baron, Justynę Molenda, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka ks. Damiana Kominka.

18.00

I. Za + męża Emanuela Szulc, Józefa i Irenę Szulc, rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana, dziadków, wujków, ciocie, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Marię Kucierajter /pam. ur./,Jadwigę i Wiktora Kucierajter, męża Norberta Kucierajter, Grzegorza Sowa, Gertrudę i Piotra Pietrek, Brunona i Łucję Pietrek, Marię, Jerzego i Karola Sper, Katarzyne i Józefa Stanek, Piotra Ślosarczyk, Piotra Kurzac, Gotfryda Molęda, Marię, Joannę Pietrek, ++ dziadków, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 21.09.2021 – święto św. Mateusza, Ap.

7.00

18.00

I. Za + Annę Potempa /2 rocz. śm./, męża Henryka, Marię, Piotra, Jerzego Łupierz, Angelę i Jana Trocha, Rozalię i Franciszka Klimas, Karola, Jana, Dawida Myland, Rutę i Norberta Gmyrek, Jerzego Grobarczyk, Patrycję Kurzac, Jerzego Michałowskiego, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ ojców Karola Myland, Augustyna Jaguś, rodziców Annę i Jana Kurzac, Patrycję Kurzac, Jana, Dawida Myland, dziadków Myland, Jaguś, Łupierz, Polak, Jerzego Lempa, Marka Świtek, Anetę Duda, Mariusza Kwarciak, ++ z rodzin Kornek, Kaletka, ciocie, wujków, koleżanki, kolegów, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 22.09.2021 – dzień powszedni

7.00

16.30

I. Za + męża Józefa Gansiniec /pam. ur./, syna Adama, rodziców Pawła i Hildegardę Gansiniec, Władysława i Władysławę Mastalerz, Eugeniusza Gazda, Alfonsa Majchrzyk, Ewalda Pawełek, Teofila i Annę Sowa, Walentego Bryś, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Czwartek 23.09.2021 – św. O. Pio

7.00

Za + brata Jana Bączkowicz /rocz. śm./ i ++ z pokrewieństwa Bączkowicz, Piecuch, Gałeczka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ męża Henryka Miłota /pam. ur./, rodziców Martę i Józefa Młynek, teściów Cecylię i Feliksa Miłota, dziadków Młynek, Gmyrek, Miłota, Smołka, ciocie, wujków, Marcina Bieleckiego, sąsiadów, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Piątek 24.09.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za + matkę Jadwigę Sladek /pam. ur./, ojca Alojzego, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Sobota 25.09.2021 – dzień powszedni

8.00

Za ++ rodziców Henryka i Annę Bula /rocz. śm./, dziadków Juliusza i Agnieszkę Sówka, za wujków i ciocie Jerzego i Różę, Norberta i Gertrudę Sówka, Renatę, Iwonę i Ewę Sówka, Stefana i Marię Klinkert, Henryka Gajdzik, Waldemara Paprotny, Andrzeja Skop, ++ z rodzin Pietrek i Respondek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

17.00

I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Mazur i Szaforz.

II. Za + ojca Herberta Flajszer /rocz. śm./, matkę Gertrudę, Elżbietę i Tomasza Jaguś, dziadków Flajszer, Burek, Gertrudę, Konrada, Zofię Umlauf, Franciszka i Alojzego Flajszer, Aleksandrę Nowak, Lillę Jaguś, Pawła Pietrek, Pawła Radek, Piotra Mazur, ciocie, wujków, kuzynostwo, Emila Zymela, Teresę Pawełczyk, Elżbietę , Danutę Joszko, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 26.09.2021 – XXVI Niedziela zwykła

8.00

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Gabrieli i Mariana Myland z okazji 35 rocz. ślubu.

15.30

Za + Jerzego Konopka /pam. 86 rocz. ur./.

Poniedziałek 27.09.2021 – św. Wincentego a Paulo

7.00

Za + Maksymiliana Kurzac /pam. śm./, Marię Sarach /pam. śm./, ojca Pawła, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada i Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Joachima, Weronikę Kosytorz, Anielę i Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, Jana Kluge, Dawida Myland, Teresę Polak, dziadków Lubos, Sarach, Kurzac, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Kocyba Teresa

II. Za ++ Józefa Pietrek /30 rocz. śm./, żonę Łucję, synów Pawła i Emanuela, rodziców Florentynę i Augustyna Pietrek, Julię i Franciszka Kucierajter, Stanisława Koloch oraz ++ z pokrewieństwa.

Wtorek 28.09.2021 – św. Wacława

7.00

Za ++ matkę Otylię Piskoń, rodziców Adelajdę i Eryka Młynek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ córkę Patrycję Gmyrek, rodziców Józefa i Marię Psiuk, Franciszka i Wilhelma Gansiniec, Ryszarda i Marię Gmyrek, Marka Wołoch, Stanisławę Kasprzyk, Henryka Soneckiego, Jana i Gertrudę Sówka, dusze w czyśćcu.

Środa 29.09.2021 – święto św. Arch. Michała, Gabriela i Rafała

7.00

16.30

I. Za ++ teścia Jana Piskoń /pam. ur./, ojca Józefa Wacławek, dziadków, babcie i dusze w czyśćcu.

Czwartek 30.09.2021 – św. Hieronima

7.00

Za ++ rodziców Marię i Karola Popiołek, siostrę Teresę Polak /pam. ur./, Urszulę i Alojzego Just, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00

I. Za ++ rodziców Hildegardę i Emila Kurzac, Elżbietę i Adolfa Wajda, Ernesta Murgot, Tadeusza Miekin, Wilhelma Wodniok, dziadków Wajda, Kurzac, Imiołczyk, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

II. Za + ojca Stanisława Dulski /pam. ur./, matkę Adelę, dziadków Ulfik, Dulski, Wojsa, Biela i Imiołczyk.

Piątek 1.10.2021 – I Piątek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus

7.00

Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu

16.30

Ku czci Świętych Aniołów Stróżów w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.

Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

18.00

Do Ducha Świętego w intencji wszystkich studentów naszej parafii z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego.

Sobota 2.10.2021 – I Sobota – św. Aniołów Stróżów

8.00

I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych.

II. Za ++ dziadka Józefa Masoń /pam. ur. i rocz. śm./, żonę Jadwigę, Karola i Elżbietę Molenda, Martę i Stanisława Czubak, Anetę Duda, Józefa Paruzel, Gerarda i Andrzeja Molenda, Albina Patoń, Jerzego Krawczyk, Mariana i Łukasza Aleksandrowskiego, Krystynę i Augustyna Foks, Sandrę Spałek, Renatę i Iwonę Sówka, Zofię i Mariana Nowocień, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

13.00

Msza święta w intencji nowożeńców: Dagmara Jędruś i Mateusz Ledwoń.

15.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Janiny Kampa z okazji 60 rocz. ur.

17.00

Za ++ córkę Sylwię Janta /pam. ur./, rodziców Emilianę i Jerzego Młynek, Anielę i Pawła Janta /rocz. śm./, dziadków, ciocie, wujków, szwagra Bernarda Kaczmarek, kuzynkę Ewę Sówka, Henryka Miłota Zygmunta Drynda, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, Franciszka Danysz, Józefa Paruzel, sąsiadów, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Niedziela 3.10.2021 – XXVII Niedziela zwykła

8.00

11.00

12.15

Za + ojca Andrzeja Ledwoń i ++ z rodzin Jędruś i Ledwoń.

15.30

Chrzty i roczki.

Poniedziałek 4.10.2021 – św. Franciszka z Asyżu

7.00

Za ++ męża Karola, syna Jana, wnuka Dawida Myland, teściów, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Marię, Piotra i Jerzego Łupierz, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Martę i Józefa Sitek, Gertrudę Urbańską, dziadków, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. prob. Wolnika, ks. Damiana Kominka.

18.00

I. Ku czci św. Franciszka w intencji wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

II. Ku czci św. Franciszka w intencji ks. prał. Franciszka Baliona oraz ks. prob. Franciszka Koeniga z okazji imienin

Wtorek 5.10.2021 – św. Faustyny Kowalskiej

7.00

Za + ciocię Joannę Piecuch /rocz. śm./ i ++ z pokrewieństwa Bączkowicz, Piecuch, Gałeczka, Anneliese Schmell i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ rodziców Julię i Franciszka Kucierajter, Marię, Pawła, Jerzego Klabis, bratanka Marcina Klabis, Marka Hampel, Marcina Matusek, Marię, Tadeusza, Annę, Józefa i Teofila Kucierajter, Łucję, Józefa, Pawła, Emanuela Pietrek, Emilię i Gerarda Osadnik, Grażynę Janik, Annę Drynda, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i dusz w czyśćcu.

II. Za + męża Norberta Pietrek, rodziców Jadwigę i Juliusza, Rufina i Wilhelma Gansiniec, Marcina Bieleckiego, ++ babcie, dziadków, ciocie, wujków, Annę i Alfonsa Kurda, Jadwigę i Jerzego Czapla, Czesława Ceglarek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 6.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za + żonę Renatę Sówka /rocz. śm./, córkę Iwonę Sówka, rodziców z obu stron, braci Jerzego i Norberta Sówka, siostrę Annę Bula, bratowe Gertrudę i Różę Sówka, szwagra Henryka Bula, Ewę Sówka Stanisława i Zofię Bęben, Mariana i Zofię Nowocień, Walentego Paprotny, Stefana i Marię Klinkert, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

16.30

I. Za + Matkę Jadwigę Ceglarek /pam. ur./, ojca Jerzego, rodziców Anielę i Wojciecha Maks, Darię, Marka i Hildegardę Ceglarek, Leszka Wilk, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynów i kuzynki, Lucjana Pietrek, Różę i Zygmunta Gajda, Lilianę i Piotra Brzezina, Annę Kotala, Emilianę i Jerzego Młynek, Emanuela Szulc, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ojca Gotfryda Molenda, dziadków Gertrudę i Piotra Pietrek, Łucję i Ryszarda Molenda, Jerzego Baron, Piotra Kurzac, Brunona i Łucję Pietrek, Rozalię i Stanisława Molenda, Norberta Kucierajter, Marię i Jerzego Papież, Leonarda Pietrek i dusze w czyśćcu.

Czwartek 7.10.2021 – Wsp. NMP Różańcowej – I Czwartek

8.00

Ku czci NMP Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych naszej parafii.

18.00

I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ matkę Anielę Danysz /rocz. śm./, ojca Ludwika Danysz, matkę Gertrudę Pradelok, dziadków, babcie z obu stron, ++ z pokrewieństwa Danysz, Sarach, Kosytorz, Kochanek, Wojsa, Kurzac, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Piątek 8.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ ojca Bernarda Masoń /pam. ur./, Renatę, Ewę i Iwonę Sówka, dziadków z obu stron, ciocie i wujków, Reginę Serafin, Pawła Spałek ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za + męża Lucjana Pietrek, teściów Franciszka i Łucję Pietrek, ojca Aleksandra Świerczyńskiego, Emanuela Szulc, Marka Hampel, Alfonsa Danysz, ++ dziadków, ciocie, wujków, chrzestnych, kuzynów, sąsiadów, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

II. Za ++ męża Aleksandra Świerczyńskiego, rodziców Józefa i Paulinę Świerczyński, Józefa i Jadwigę Grzyb, zięcia Lucjana Pietrek siostry Emilię, Martę, Klarę, Emmę, Bertę, braci Leona, Teodora, Nikodema, bratowe, szwagrów, kuzynów, chrzestnych, sąsiadów. ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 9.10.2021 – dzień powszedni

8.00

Za ++ rodziców Elżbietę i Karola Molenda, Jadwigę i Józefa Masoń, Martę i Stanisława Czubak, brata Gerarda Molenda, szwagrów Józefa Paruzel i Albina Patoń, Jerzego Krawczyk, Mariana i Łukasza Aleksandrowski, Andrzeja Molenda, S.M. Bogusławę Jon, ciocie, wujków, dziadków Wojsa, Molenda, Masoń i Helisz, ks. prob. Wolnika, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00

I. Za + ojca Jana Okwiek /pam. ur./, babcie, dziadków z rodzin Okwiek i Just oraz dusze w czyśćcu.

II. Za + męża Jerzego Sowa /pam. ur./, syna Floriana, ++ z rodzin Sowa i Dziembała.

Niedziela 10.10.2021 – XXVIII Niedziela zwykła

8.00

Za + Karola Sowa /rocz. śm./ i żonę Eugenię.

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Reginy i Józefa Molenda z okazji 55 rocz. ślubu oraz z okazji 75 rocz. ur. Reginy.

15.30

Za ++ z rodzin Paruzel i Wachowiak – z racji wesela.

Poniedziałek 11.10.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za + siostrę Jadwigę Gmyrek, rodziców Jadwigę i Józefa Gmyrek, męża Franciszka Dziembała, ++ z rodzin Gmyrek i Dziembała, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Wtorek 12.10.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

Za ++ Justynę i Kazimierza Tyrol, Jerzego Baron, Annę i Klemensa Baron, Łucję i Ryszarda Molenda, Monikę i Herberta Kocyba, Helenę i Pawła Tyrol, Godfryda Molenda, Jolantę Schabowską, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 13.10.2021 – bł. Honorata Koźmińskiego

7.00

16.30

I. Za ++ rodziców Rutę i Norberta Gmyrek, dziadków Gmyrek i Łupierz, Bogdana Tom, Ericha Kulig, Patrycję Kurzac, Dawida i Jana Myland, Jana Sowa, ciocie, wujków z obu stron, ++ z pokrewieństwa, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Czwartek 14.10.2021 – dzień powszedni

7.00

8.00

W intencji Dyrekcji i nauczycieli ZSP w Rusinowicach z okazji Dnia Nauczyciela.

18.00

I. Za ++ ojca Konrada Beksa /pam. ur./, matkę Annę Beksa, rodziców Gertrudę i Piotra Cudok, dziadków z obu stron, wujków, ciocie, kuzynów, sąsiadów, pokrewieństwo, Henryka Beksa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Piątek 15.10.2021 – III Piątek – św. Teresy od Jezusa

15.00

Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00

Za ++ rodziców Marię i Ryszarda Sladek, żonę Reginę, teściów Gertrudę i Karola Pietrek, braci Alojzego, Krystiana i Jana Sladek, bratową Jadwigę, chrześniaka Remigiusza, dziadków, bliższą i dalszą rodzinę, dusze w czyśćcu.

Sobota 16.10.2021 – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

8.00

17.00

I. Do Bożej Opatrzności o zdrowie, błogosławieństwo i dary Ducha Św. dla rodziców Magdaleny i Rudolfa Bodora oraz ich dzieci z rodzinami.

II. Za + syna Piotra, chrzestnego Wojciecha, rodziców z obu stron, braci, bratowe i ich rodziców, siostrę i jej męża, ++ z rodzin Bodora, Fonkiewicz, Węglowskich, ++ z pokrewieństwa Bodora, Wojsa, Zymela, Pietrzyk, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 17.10.2021 – XXIX Niedziela zwykła

8.00

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Renaty i Adama Zymela z okazji 15 rocz. ślubu oraz w intencji ich dzieci z prośbą o Boże błogosławieństwo i światło Ducha Świętego.

15.30

Za ++ ojca Romana Parkitny, dziadków Janinę i Antoniego Parkitny, Julię i Józefa Nowak, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Franciszkę i Józefa Wałęga,++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 18.10.2021 – święto św. Łukasza

7.00

18.00

I. Za ++ ojca Józefa Paruzel, dziadków Elżbietę i Karola Molenda, Gertrudę i Franciszka Paruzel, wujków Gerarda, Albina, Mariana, Emila, kuzynów Andrzeja, Łukasza, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. prob. Wolnika, ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię
i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 19.10.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za ++ matkę Jadwigę Michalski /pam. ur./, ojca Wolfganga Michalski, rodziców Annę i Franciszka Mielczarek, brata Józefa Mielczarek, Stefana i Renatę Skubała, Rudolfa Gawenda, Leona Ginter, Leona Werner, Jerzego Kozala, Gerarda Krauze, Adelajdę Fabian, ++ z pokrewieństwa z obu stron, znajomych, koleżanki i kolegów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Środa 20.10.2021 – św. Jana Kantego

7.00

16.30

Za ++ ojców Lucjana Pietrek, Marka Hampel, dziadków z obu stron, dusze w czyśćcu.

Czwartek 21.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ rodziców Eryka i Adelajdę Młynek, dziadków Młynek, Pietrek, ++ ciocie, wujków, kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ Jadwigę Lempke /pam. ur./, Henryka Pietrek, Franciszka i Halinę Szromik, Roberta i Henryka Lempke, Alicję i Zygmunta Kasprzak, Justynę Molenda, Marię Kulik, Franciszka Żydek, babcie, dziadków, ciocie, wujków z obu stron, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 22.10.2021 – wspomnienie św. Jana Pawła II

7.00

18.00

I. Za ++ rodziców Annę i Walentego Kompała, Wincentego i Marię Lempke, braci Pawła Kompała i Józefa Lempke, Zofię, Jana i Adelajdę Fabian, Karola i Eugenię Sowa, Jana i Beatę Sowa, ++ z pokrewieństwa, ciocie, wujków, chrzestnych, kuzynki, kuzynów, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Sobota 23.10.2021 – dzień powszedni

8.00

Za ++ matkę Irenę Halemba, ojca Gotfryda Schindler, dziadków Łupierz, Błaszczyk, Halemba, Schindler, kuzynów Marka i Roberta Łupierz, Piotra Szymik, ciocie, wujków, Zygmunta Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

17.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w int. Pauliny Bronder z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 24.10.2021 – XXX Niedziela zwykła

8.00

11.00

15.30

Poniedziałek 25.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ Annę, Henryka, Andrzeja, Krystynę Kochanek, Krystynę, Władysławę, Piotra, Bernarda, Mateusza Tkacz, Małgorzatę Jaksik, Emila Burek, Joachima Nancka, Jerzego, Floriana, Erwina Sowa, Tadeusza Miekin, Annę Drynda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ męża Pawła Spałek, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię i Ryszarda Masoń, brata Bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Irenę Sowa, Adelajdę Fabian, Anneliese Schmell, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++męża Norberta Kucierajter /pam. ur./, matkę Gertrudę Pietrek /pam. ur./, ojca Piotra, Brunona i Łucję Pietrek, Marię, Jadwigę i Wiktora Kucierajter, Marię i Joannę Pietrek, Marię, Jerzego i Karola Speer, Katarzynę i Józefa Stanek, Piotra Ślosarczyk, Piotra Kurzac, Gotfryda Molęda, ++ z pokrewieństwa, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 26.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ rodziców Stanisława i Adelę Dulski, dziadków Ulfik, Dulski, Biela, Wojsa, Imiołczyk, kuzynkę Danutę Badura i ks. Damiana Kominka.

18.00

I. Za ++ męża Emanuela Szulc, matkę Irenę /pam. ur./, ojca Józefa, Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana, dziadków, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Środa 27.10.2021 – dzień powszedni

7.00

16.30

I. Za + żonę Otylię Piskoń /pam. ur./, rodziców Jana i Martę Piskoń, teściów Augustyna i Marię Kawa, siostrę, 2 braci, szwagrów, szwagierki, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Czwartek 28.10.2021 – święto św. Ap. Szymona i Judy Tadeusza

7.00

18.00

Za ++ Tadeusza Czapczyńskiego, Urszulę i Norberta Zymeła, ++ z rodzin Zymeła, Kampczyk, Czapczyński i Pałasz, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 29.10.2021 – dzień powszedni

7.00

Za + matkę Ritę Maruszczyk /rocz. śm./, ojca Pawła, brata Zygmunta, rodziców Marię i Henryka Neuman, ++ dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kapłanów z naszej parafii i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ rodziców Pawła i Helenę Woźny /rocz. śm./, męża Jerzego Zymela, rodziców Jana i Helenę Zymela, szwagierki Gertrudę. Różę, Adelajdę, Emilianę, bratową Jadwigę, szwagrów Jerzego Młynek, Jerzego i Norberta Sówka, Ewę Sówka, Sylwię Janta, dziadków z obu stron, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, Edwarda Dziembała, Gerarda Molenda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 30.10.2021 – dzień powszedni

8.00

17.00

I. Za ++ rodziców Hildegardę i Jerzego Lisoń, ojca Norberta Nowak Pawła Pietrek, Karola Nowak, Joannę i Jana Gwiazdowskich, Joachima Panchyrz, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów, Jana Thill, Gerarda Dziemba, pokrewieństwo Nowak, Lisoń, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 31.10.2021 – Uroczystość 35 Rocz. Poświęcenia Kościoła

8.00

11.00

SUMA: I. Za parafian.

II. Za wszystkich budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła.

III. Za wszystkich ++ budowniczych i ofiarodawców naszego kościoła.

15.30

Poniedziałek 1.11.2021 – Uroczystość Wszystkich Świętych

8.00

Za parafian.

11.00

Za + ks. bpa Czesława Domina, ks. prob. Henryka Gołka, ks. Dariusza Bienię i ks. Damiana Kominka.

15.30

KAPLICA CMENTARNA: I. Za ++ spoczywających na naszym cmentarzu.

II. Za ++ zalecanych.

Wtorek 2.11.2021 – Wsp. Wszystkich Wiernych Zmarłych - Dzień Zaduszny

8.00

I. Za ++ zalecanych.

 

II. Za ++ rodziców Annę i Alojzego Kandzia, Krystynę i Józefa Sowa, braci Marka i Zygmunta, ++ z pokrewieństwa Sowa, Kandzia, Burzyk, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

10.00

KAPLICA CMENTARNA: Za ++ spoczywających na naszym cmentarzu.

16.30

Według intencji Ojca świętego.

18.00

I. Za + Emilianę Młynek /1 rocz. śm./.

II. Za + Norberta Sówka /1 rocz. śm./.

Środa 3.11.2021 – dzień powszedni

7.00

16.30

I. Za + kościelnego Emanuela Szulc /1 rocz. śm./.

Czwartek 4.11.2021 – I Czwartek – św. Karola Boromeusza

7.00

18.00

I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Marię Pietrek, Emilianę i Jerzego Młynek, dziadków Jaguś, Pietrek, Zymela, Młynek, Jana Jaguś, Sylwię Janta, Leonarda, Joannę Pietrek i ++ z pokrewieństwa z obu stron.

Piątek 5.11.2021 – I Piątek

7.00

Za ++ męża Dawida Myland, kuzynkę Patrycję Kurzac, wujka Jana Myland, ciocię Marię Mika, Kazimierza Kachel, Ryszarda Antczak, Jana Kluge, Marka Drewniok, Tomasza Ćwik, Jacka Lubos, Ernesta Murgot, dziadków, babcie, ++ z rodzin Myland, Rykała, Kucharczyk, ks. prob. Marcisza, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

16.30

Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

18.00

Za + Pawła Kampczyk /1 rocz. śm./.

Sobota 6.11.2021 – I Sobota

8.00

I. Za wszystkie ++ Róże różańcowej naszej parafii.

II. Kandzia

17.00

Za + Franciszka Danysz /1 rocz. śm./.

Niedziela 7.11.2021 – XXXII Niedziela zwykła

8.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Emilii Dziembała z okazji 85 rocz. ur.

11.00

15.30

Chrzty i roczki

Poniedziałek 8.11.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ ze wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich : Annę Szymańska, Annę Pietrzyk, Marię i Joannę Piecuch, Marię Sarach, Martę Jonik, Łucję Staneczek, Łucję Kampczyk, Klarę i Józefa Wojsa, Alicję Kwiecień, Ernę Breguła, Annę Potempa, o. Floriana Smolnik, O. Sylwestra Haśnik, O. Rufina Juraszek, ks. Henryka Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za + Karola Nowak /1 rocz. śm./.

Wtorek 9.11.2021 – święto Rocz. Poświęcenia Bazyliki na Lateranie

7.00

Za ++ rodziców Martę i Józefa Młynek, Cecylię i Feliksa Miłota /pam. ur./, dziadków, ciocie, wujków, Krzysztofa Ulfik, Sylwię Janta, Andrzeja Wanglorz, sąsiadów , pokrewieństwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za + Walentego Paprotny /1 rocz. śm./.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię
i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 10.11.2021 – św. Leona Wielkiego

8.00

16.30

I. Za + ojca Romana Łupierz /rocz. śm./, matkę Agnieszkę, Annę, Gintra, Marka, Roberta Łupierz, dziadków Łupierz i Pietrek, Jadwigę Emila, Elżbietę, Urbana i Eryka Pietrek, Franciszkę, Józefa, Jana Hanszla, Czesława Ceglarek, Zbigniewa Żyła, Zygmunta Drynda, pradziadków, kuzynostwo ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Czwartek 11.11.2021 – Święto Narodowe – św. Marcina

8.00

I. W intencji ojczyzny i narodu o dar pokoju, zgodny i miłości społecznej.

II. Za ++ rodziców Rutę i Norberta Gmyrek /rocz. śm./, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

18.00

Kocyba Teresa

Piątek 12.11.2021 – św. Jozafata

7.00

Za + Marka Ceglarek /pam. ur./, Hildegardę i Darię Ceglarek, Leszka Wilk, rodziców Emilianę i Jerzego Młynek, Sylwię Janta, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, Annę Kotala, ++ ciocie, wujków, dziadków, ++ z pokrewieństwa Młynek, Zymela, Ceglarek i Maks, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za ++ rodziców Adelę i Stanisława Dulski, dziadków Ulfik, Dulski, Biela, Imiołczyk i ks. Damiana Kominka.

Sobota 13.11.2021 – św. Polskich Męczenników

8.00

Za + Maksymiliana Kurzac /pam. ur./, Marię, Pawła, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada, Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Joachima, Weronikę Kosytorz, Anielę, Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, Jana Kluge, Dawida Myland, Teresę Polak, dziadków Lubos, Sarach, Kurzac, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00

Za ++ córkę Patrycję Kurzac, ojców Karola Myland, Jerzego Kurzac, brata Jana, bratanka Dawida Myland, Rutę Czornik, Rutę i Norberta Gmyrek, Jerzego Lempa, Annę i Henryka Potempa, Piotra, Marię i Jerzego Łupierz, Alicję i Zdzisława Kwiecień, ++ dziadków, ciocie, wujków z obu stron, kapłanów, siostry zakonne, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 14.11.2021 – XXXIII Niedziela zwykła

8.00

Ku czci św. Cecylii w intencji Pań Organistek, parafialnej orkiestry dętej oraz scholii liturgicznej.

11.00

Ku czci św. Tarsycjusza w intencji ministrantów, ich rodziców i rodzin.

15.30

Za ++ Krzysztofa Krzakowskiego, Marcelego i Bronisławę Twardeckich, Gintra i Henrykę Buszmann, Różę Dutkiewicz, Stefana John, Zofię i Wojciecha John, Władysławę i Feliksa Twardeckich, Annę, Rufina i Iwonę Gawenda, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Annę i Józefa Kucierajter, Izabelę Sęk, sąsiadów, S.M. Bogusławę Jon, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 15.11.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za + męża Józefa Gansiniec /rocz. śm./, syna Adama, rodziców Władysława i Władysławę Mastalerz, Pawła i Hildegardę Gansiniec, Alfonsa Majchrzyk, Eugeniusza Gazda, Ewalda Pawełek, Walentego Bryś, Teofila i Annę Sowa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za + ojca Józefa Paruzel, dziadków z rodzin Paruzel, Molenda, Knop i Kowolik, ++ ciocie i wujków z obu stron, kuzynów Andrzeja Molenda i Łukasza Aleksandrowskiego, S.M. Bogusławę Jon, Genowefę Bartosik, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 16.11.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ rodziców Annę i Jana Kurzac, Martę i Józefa Młynek, szwagrów Marka Świtek, Henryka Miłota, dziadków z obu stron, Stanisława Piguła, koleżankę Monikę Orłowską, S.M. Bogusławę Jon, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

I. Za + męża Ewalda Piskoń /rocz. śm./ i syna Dawida Piskoń.

Środa 17.11.2021 – św. Elżbiety Węgierskiej

7.00

16.30

I. Za + syna Dawida Myland, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Karola Myland, braci Jerzego i Maksymiliana Kurzac, Jana Myland, Patrycję Kurzac, Jana Kluge, Jerzego Lempa, Ernesta Murgot, dziadków, ciocie, wujków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

II. Za ++ matkę Elżbietę Pyka /pam. ur./,ojca Józefa, Elżbietę i Tomsza Jaguś, Franciszkę i Jana Burek, Lillę Jaguś, Aleksandrę Nowak, Elżbietę i Konrada Brol, Gerarda Kopyciok, Marka Pyka, Pawła Pietrek, Czesława Siwczak, ciocie, wujków, kuzynów, ks. prob. Gołka ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 18.11.2021 – bł. Karoliny Kózkówny

7.00

18.00

I. Za ++ rodziców Jadwigę i Alojzego Sladek, dziadków Sladek, Świerczyński, Pietrek i Kocyba, Jana, Krystiana i Reginę Sladek, Emanuela Szulc, Lucjana Pietrek, Marka Dryfik, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ matkę Emilię, ojca Franciszka Adamek /rocz. śm./, rodziców Adelę i Stanisława Dulski, ++ dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynów, sąsiadów i księży pracujących w naszej parafii, dusze w czyśćcu.

Piątek 19.11.2021 – III Piątek

15.00

Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00

I. Za ++ rodziców Marię i Tadeusza Kucierajter, Alojzego Just, siostrę Urszulę Just, Ludwika Piechota, Grażynę Janik, Annę Drynda, Pawła, Emanuela Pietrek, Marka Hampel, Marcina Matusek, Jana Okwiek, Teresę Polak, Marię i Karola Popiołek, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, ks. Damiana Kominka.

Sobota 20.11.2021 – św. Rafała Kalinowskiego

8.00

Za + ojca Pawła Maruszczyk /rocz. śm./, matkę Ritę, brata Zygmunta, ++ rodziców Marię i Henryka Neuman, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, pokrewieństwo i dusze w czyśćcu.

17.00

I. Wójcik Jerzy

II. Za + matkę Gertrudę Flajszer /rocz. śm./, ojca Herberta, Elżbietę i Tomasza Jaguś, dziadków Burek, Flajszer, Gertrudę, Konrada Umlauf, Aleksandrę Nowak, Lillę Jaguś, Pawła Pietrek, Pawła Radek, Piotra Mazur, Franciszka i Alojzego Flajszer, ciocie, wujków, kuzynostwo, Teresę Pawełczyk, Elżbietę i Danutę Joszko, Emila Zymela, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 21.11.2021 – Urocz. Chrystusa Króla – Odpust św. Katarzyny

8.00

11.00

SUMA: I. Ku czci św. Katarzyny w intencji wszystkich parafian.

II. Ku czci św. Katarzyny w intencji wszystkich kolejarzy naszej parafii oraz ich rodzin.

15.30

Poniedziałek 22.11.2021 – św. Cecylii

7.00

18.00

Drynda Gabriela

Wtorek 23.11.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za + Jerzego Zymela /1 rocz. śm./.

Środa 24.11.2021 – św. męcz. Andrzeja Dung-Lac. i Tow.

7.00

Za + Jana Myland /pam. ur./.

16.30

I. Za + męża Adama Gansiniec /6 rocz. śm./, teścia Józefa Gansiniec rodziców Annę i Teofila Sowa, Eugeniusza Gazda, Alfonsa Majchrzyk Ewalda Pawełek, ks. prob. Gołka. ks. Damiana Kominka.

Czwartek 25.11.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Za + Marcina Bieleckiego /1 rocz. śm./.

II. Za ++ ojca Konrada Umlauf /pam. ur./, matkę Gertrudę, siostrę Zofię, dziadków Radek, Umlauf, Pawła Radek, Piotra Mazur, Herberta i Gertrudę Flajszer, Danutę i Elżbietę Joszko, ciocie, wujków, kuzynów i ks. Damiana Kominka.

Piątek 26.11.2021 – dzień powszedni

7.00

18.00

I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Erwina Kandzia z okazji 60 rocz. ur., Stanisławy Kandzia z okazji urodzin oraz o zdrowie i dary Ducha Świętego dla córek.

II.

Sobota 27.11.2021 – dzień powszedni

8.00

Za + Franciszka Dziembała /rocz. śm./ oraz ++ z rodzin Dziembała i Gmyrek.

15.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Piotra Piskoń z okazji 90 rocz. ur.

17.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w int. Daniela Halemba z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 28.11.2021 – I Niedziela Adwentu

8.00

11.00

15.30

Za + męża Pawła Spałek /pam. ur./, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię i Ryszarda Masoń, brata Bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Irenę Sowa, Adelajdę Fabian, Anneeliese Schmell, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 29.11.2021 – dzień powszedni

7.00

17.00

I. Wojsa J.

Wtorek 30.11.2021 – święto św. Andrzeja, Ap.

7.00

17.00

I. Za ++ Jerzego, Annę, Klemensa Baron, Łucję, Ryszarda Molenda Marię i Jerzego Papież, Gotfryda, Stanisława, Rozalię Molenda, Ernę, Szczepana Rokosa, Joannę Pietrek, Huberta, Elżbietę, Norberta, Mirosława, Ewę Baron, Jerzego Książek, Augustyna Zazgórnik, Justynę i Kazimierza Tyrol, dziadków Molenda, Baron, Ochman, Hanszla, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Środa 1.12.2021 – dzień powszedni

7.00

16.30

I. Za + Norberta Pietrek /1 rocz. śm./.

II. Za ++ męża Franciszka Danysz, rodziców Barbarę, Franciszka Stefana Kadłubek, Teofila i Matyldę Danysz, braci Alfonsa, Józefa, Pawła Kadłubek, Alfonsa, Bogdana, Ludwika, Tomasza, Józefa, Pawła Danysz, Anielę, Stefanię i Małgorzatę Danysz, Anastazję i Jerzego Stanek, Zygmunta Zembik, Gerharda Jakubczyk, Pawła Pawlik, Huberta Oleksik, Jadwigę, Jana, Mariana Kowalczyk, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, sąsiadów, S.M. Artemię Kadłubek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Brzozę, ks. Wojsyła, ks. Oleksika, ks. Adamka i dusz w czyśćcu.

Czwartek 2.12.2021 – I Czwartek

7.00

17.00

I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ Jana i Gertrudę Sówka, Pawła Michacz ++ z rodzin Psiuk, Sówka, Michacz, Baron, Łupierz, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

Piątek 3.12.2021 – I Piątek – św. Franciszka Ksawerego (Róża )

7.00

Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

16.30

Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

18.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę Chrystusowego kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w dalszej pracy duszpasterskiej w intencji ks. wikarego Patryka Gawłowskiego z okazji 28 rocz. urodzin

Sobota 4.12.2021 – I Sobota – wspomnienie św. Barbary

8.00

Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych.

10.00

Ku czci św. Barbary w intencji wszystkich górników naszej parafii i ich rodzin.

17.00

Za ++ teścia Jana Piskoń /rocz. śm./, męża Ewalda Piskoń, syna Dawida Piskoń, Norberta Sówka, Walentego Paprotny, Krystynę i Pawła Kurzac i ++ sąsiadów.

Niedziela 5.12.2021 – II Niedziela Adwentu

8.00

Za + męża Gotfryda Molenda /pam. ur./.

11.00

15.30

Chrzty i roczki

Poniedziałek 6.12.2021 – św. Mikołaja

7.00

Za ++ Elżbietę i Tomasza Jaguś, Józefa i Julię Nowak, Franciszkę i Jana Burek, Lillę Jaguś, Aleksandrę i Norberta , Adolfa Nowak, Gertrudę i Herberta Flajszer, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, Emanuela Szulc, Lucjana Pietrek, ciocie, wujków kuzynostwo, dziadków Nowak, Mańka, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

17.00

I. Za ++ rodziców Łucję i Brunona Pietrek, żonę Joannę Pietrek, Elżbietę i Huberta Baron, Leonarda i Marię Pietrek, ++ dziadków, ciocie i wujków z obu stron, ++ z pokrewieństwa.

Wtorek 7.12.2021 – św. Ambrożego

7.00

Za ++ rodziców Wilhelma i Otylię Baron, Franciszka Piątkowskiego, Stanisława Prenzel, brata Erwina i bratową Krystynę Baron, Klarę i Marię Baron, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, Justynę Molenda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

17.00

I. Za ++ Ade Tkaczyk /pam. ur./, Jana i Marka Tkaczyk, Rozalię i Czesława Wojtas, Jadwigę Kaczmarską, Jana i Agnieszkę Molenda, Jadwigę i Roberta Lempke, Emanuela, Huberta, Martę i Henryka Molenda, Justynę Molenda, ciocie, wujków, szwagrów, szwagierki, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

Środa 8.12.2021 – Urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP

8.00

Za ++ matkę Marię Popiołek /pam. ur./, ojca Karola Popiołek, Alojzego Just, Urszulę Just, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

16.30

Ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w intencji wspólnoty Dzieci Maryi.

18.00

Za ++ córkę Sylwię Janta /rocz. śm./, rodziców Pawła i Anielę Janta /3 rocz. śm./, Jerzego i Emilianę Młynek, dziadków, ciocie, wujków, szwagra Bernarda Kaczmarek, kuzynkę Ewę Sówka, Henryka Miłota, Zygmunta Drynda, Walentego Paprotny, sąsiadów, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Czwartek 9.12.2021 – dzień powszedni

7.00

17.00

I. Za + Marię Kulik /rocz. śm./.

Piątek 10.12.2021 – dzień powszedni

7.00

Za ++ Marię Pietrek, dziadków Pietrek, Jaguś, Konopka, Jon, Jana Jaguś, Marię, Agnieszkę, Jana, Mariana Nowak, Romana Jon, Marię Wiench, Joannę i Leonarda Pietrek, pokrewieństwo z obu stron.

17.00

Za ++ Erwina Sowa, Piotra i Matyldę Sowa, Augustyna, Gertrudę, Huberta i Henryka Wręczycki, Urszulę i Stefana Kowol, Henryka i Annę Kochanek, 3 szwagrów, Floriana Sowa, Krystynę Tkacz, Andrzeja i Krystynę Kochanek, Józefa i Elfrydę Pisarek, ks. Damiana Kominek i dusze w czyśćcu.

Sobota 11.12.2021 – dzień powszedni

8.00

Za ++ rodziców Magdalenę i Jana Kosytorz, Martę i Wilhelma Gawenda, braci Grzegorza, Joachima, bratową Weronikę, Edwarda, Marię i Pawła Sarach, Anielę, Ludwika Danysz, Maksymiliana Kurzac Marię Kochanek, Henryka Wojsa,++ dziadków z obu stron, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

17.00

I. Za + ojca Jana Burek, żonę Franciszkę, Norberta Nowak, brata Karola, Pawła Pietrek, Marię i Karola Nowak, Gertrudę i Herberta Flajszer, Elżbietę, Tomasza i Lillę Jaguś, Dorotę i Jerzego Burek, Hildegardę i Jerzego Lisoń, Łucję i Józefa Pietrek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ ojca Piotra Kurzac /pam. ur./, matkę Magdalenę, dziadków Agnieszkę i Józefa Kurzac, Gertrudę i Piotra Pietrek, Norberta Kucierajter, Gotfryda Molenda, ciocie, wujków z obu stron, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 12.12.2021 – III Niedziela Adwentu – Gaudete

8.00

11.00

15.30

Za + Gintra Czaja /pam. ur./.

Poniedziałek 13.12.2021 – św. Łucji

7.00

17.00

I. Kandzia Ewa

II. Za + Łucję Kampczyk /pam. ur./, Henryka Kampczyk /rocz. śm./, Jerzego i Waldemara Kampczyk, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 14.12.2021 – św. Jana od Krzyża

8.00

17.00

I. Za + męża Emanuela Szulc, rodziców Józefa i Irenę Szulc, Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana Pietrek, dziadków, wujków, ciocie, kuzynostwo, ++ z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka sąsiadów i dusze w czyśćcu.

Środa 15.12.2021 – dzień powszedni

8.00

16.30

I. Za + męża Marka Hampel /pam. ur./, Genowefę Hampel, Joannę Sojka, Marcina Matusek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, Grażynę Janik, Annę Drynda, Pawła, Emanuela i Lucjana Pietrek, Marka Klabis, ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Czwartek 16.12.2021 – dzień powszedni

7.00

Za + ojca Henryka Kandzia, dziadków Nowak, Kandzia, Wacławek, Konrada i Anielę Nowak, Alfonsa i Adelajdę Kandzia, Eryka Marchewka, Józefę i Władysława Zygmunt, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00

I. Za ++ syna Floriana Sowa /pam. ur./, męża Jerzego /rocz. śm./, ++ z rodzin Sowa i Dziembała.

Piątek 17.12.2021 – III Piątek

15.00

Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

17.00

Za ++ rodziców Krystynę i Erwina Baron, ojca Waldemara Koper, dziadków Baron, Gajda, Koper i Węgrzyńscy, ciocie Stanisławę Odrzywolską i Teresę Jędrzejczyk, wujków Henryka Gajda i Jerzego Zymela, Justynę Molenda ++ z pokrewieństwa.

Sobota 18.12.2021 – dzień powszedni

8.00

17.00

Za + męża Jerzego Sowa /pam. ur./, synów Grzegorza i Mariana, brata Jana, Wilhelma i Otylię Sowa, Adelajdę i Józefa Sowa, Klarę i Wincentego Świerczyński, Norberta Kaloch, Piotra i Gertrudę Cudok, ciocie, wujków, kuzynów z obu stron, dziadków Sowa, Kawa i Gmyrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 19.12.2021 – IV Niedziela Adwentu

8.00

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Ericha Gojowczyk z okazji 80 rocz. ur.

15.30

Za ++ rodziców Adelajdę i Józefa Sowa /pam. ur./, brata Jana, szwagra Jerzego, Grzegorza i Mariana Sowa, dziadków Sowa, Kawa, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 20.12.2021 – dzień powszedni

7.00

17.00

I. Za + Jerzego Konopka /1 rocz. śm./.

Wtorek 21.12.2021 – dzień powszedni

7.00

17.00

I. Za ++ matkę Adelajdę Kandzia /rocz. śm./, ojca Alfonsa, rodziców Józefę i Władysława Zygmunt, szwagra Krystiana Kuta, ++ ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 22.12.2021 – dzień powszedni

7.00

16.30

I. Za ++ męża Pawła Spałek, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię, Ryszarda Masoń, brata Bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Irenę Sowa, Adelajdę Fabian, Anneliese Schmell, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 23.12.2021 – dzień powszedni

7.00

17.00

I. Za + Piotra Szejk /1 rocz. śm./.

Piątek 24.12.2021 – Wigilia Urocz. Narodzenia Pańskiego

8.00

24.00

PASTERKA: I. Za parafian.

II. W intencji Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Ekonomicznej.

III.

Sobota 25.12.2021 – Uroczystość Narodzenia Pańskiego

8.00

Za parafian.

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Beaty Książek z okazji 50 rocz. ur.

15.00

Nieszpory świąteczne.

Niedziela 26.12.2021 – II święto BN – święto Świętej Rodziny

8.00

Ku czci Świętej Rodziny w intencji wszystkich rodzin naszej parafii.

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Tadeusza Wojsa z okazji 70 rocz. ur.

15.30

Za + Gotfryda Schindler /pam. ur./.

Poniedziałek 27.12.2021 – Święto św. Jana Apostoła

8.00

I. Msza kolędowa

II. Msza kolędowa

III. Msza kolędowa

Wtorek 28.12.2021 – Świętych Młodzianków

8.00

I. Ku czci św. Młodzianków w intencji wszystkich dzieci naszej parafii.

II. Msza kolędowa

III. Msza kolędowa

Środa 29.12.2021 – Oktawa Narodzenia Pańskiego

8.00

I. Msza kolędowa

II. Msza kolędowa

III. Msza kolędowa

Czwartek 30.12.2021 – Oktawa Narodzenia Pańskiego

8.00

I. Msza kolędowa

II. Msza kolędowa

III. Msza kolędowa

Piątek 31.12.2021 – Stary Rok – św. Sylwestra

15.30

ZAKOŃCZENIE ROKU: I. Za parafian.

II. Za wszystkich zmarłych w roku 2021: Gotfryd Molenda, Łucja Pietrek, Eugenia Sowa, Andrzej Gros i Magdalena Kurzac.

III.