INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Czerwiec 2019

 

Sobota 1.06.2019 r. – św. Justyna – I Sobota (wszystkie Róże różańcowe)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w int. Róż Różańcowych.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w int. Dawida Cieślik z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 2.06.2019 r. – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w int. Marceli Gromotka z okazji 72 rocz. ur.

11.00 Za Parafian.

15.30 Do Aniołów Stróżów w intencji kandydata do chrztu św.: Maksymilian Konrad Umlauf oraz w intencji jego rodziców i chrzestnych.

Poniedziałek 3.06.2019 r. – wspomnienie św. Karola Lwangi i Tow. (Róża IV)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Jerzego Łupierz, Rutę i Norberta Gmyrek, Edwarda Kołodziejczyk, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za + Annę Blatoń /1 rocz. śm./.

Wtorek 4.06.2019 r. – Dzień powszedni (Róża V)

7.00 Za + córkę Patrycję Kurzac i ks. Damiana Kominka /pam. ur./, ojców Karola Myland i Jerzego Kurzac, brata Jana i bratanka Dawida Myland.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski w dalszej pracy duszpasterskiej w int. ks. prałata Franciszka Baliona z okazji 72 rocz. ur

Środa 5.06.2019 r. – św. Bonifacego, biskupa i męczennika (Róża VI)

7.00 Za + matkę Marię Pietrek, ojca Henryka Kandzia, Jana Jaguś, Leonarda Pietrek, Joannę Pietrek, dziadków Jaguś, Pietrek, Kandzia, Nowak i Wacławek.

16.30 I. Za ++ dziadków Irenę i Józefa Szulc, Łucję i Franciszka Pietrek, Marię i Augustyna Kopyto, Gertrudę i Ryszarda Piątek, wujka Franciszka, ks. prob. Śliwińskiego, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodz. Emilię i Anzelma Kawa, męża Maksymiliana Pietrek, Marię i Tomasza Pietrek, brata Józefa, szwagra Józefa, bratanka Adama, dziadków Kawa i Gmyrek, ks. prob. gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 6.06.2019 r. – I Czwartek (FZŚ)

7.00 Za + matkę Adelajdę Fabian, siostrę Urszulę Pisarek /pam. ur./, ojca Józefa Ligendza, braci Romualda i Andrzeja Ligendza, siostrę Marię Wiechula, dziadków Fabian, Zymela, Ligendza i Klimza, ciocie, wujków, kuzynki Justynę i Ewę, Michała Mandla, ks. prob. Gołka, ks. prob. Gajdę, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za + Reginę Sladek /pam. ur./.

Piątek 7.06.2019 r. – I Piątek (Róża VII)

7.00 Za + matkę Marię Łupierz /pam. ur./, Piotra i Jerzego Łupierz, męża Karola Myland, syna Jana, wnuka Dawida Myland, wnuczkę Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, teściów, Rutę i Norberta Gmyrek, Henryka Potempa, Martę i Józefa Sitek, kuzynostwo, ++ z pokrewieństwa, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. prob. Wolnika, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Do Bożej Opatrzności w intencji uczniów VIII klasy z racji ukończenia nauki w Szkole Podstawowej z prośbą o dary Ducha Świętego w szkole średniej, a także w intencji rodziców oraz dyrekcji, nauczycieli i pracowników ZSP w Rusinowicach.

18.00 I. Za ++ dziadków Łucję i Franciszka Pietrek, Gertrudę i Adolfa i Kocyba, Martę i Wiktora Świerczyński, Gertrudę i Jana Wójcik, Krystynę Ledwoń, Józefa Świerczyńskiego, Edwarda Kocyba, Dawida Myland, ks. prob. Gołka, ks. Damiana kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodz. Annę i Franciszka Mielczarek, ojca Franciszka Mielczarek /pam. ur./, rodziców Jadwigę i Wolfganga Michalski, brata Józefa Mielczarek, Leona Ginter, Leona Werner, Rudolfa Gawenda, Stefana i Renatę Skubała, Alfonsa Wieczorek, Gertrudę Krauze, ++ z rodzin Żydek, Schmidt, Haberstroh, Stefana Klinkert, Adelajdę Fabian oraz ks. prob. Gołka.

Sobota 8.06.2019 r. – Wspomnienie św. Jadwigi Królowej (Róża VIII)

8.00 Kandzia

12.00 Msza święta w intencji nowożeńców: Paulina Kurek – Mariusz Zazgórnik.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w int. Piotra Fabian z okazji 50 rocz. ur.

Niedziela 9.06.2019 r. – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

8.00 Za + Małgorzatę Koenig ‒ ofiarowana od parafian, uczestników pogrzebu.

11.00 W intencji diakona Zbigniewa Halemby OMI z podziękowaniem za dar święceń diakonatu z prośbą o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego na drodze przygotowania do kapłaństwa.

12.15 Za żywych i zmarłych z rodzin Kurek i Zazgórnik – z racji wesela.

15.30 Za + ojca Franciszka Bednarski, babcię Irenę Halemba, dziadka Gotfryda Schindler oraz ++ z pokrewieństwa.

Poniedziałek 10.06.2019 r. – NMP Matki Kościoła (Róża IX)

8.00 Za + męża Henryka Kandzia, rodziców Juliusza i Waleskę Nowak, brata Konrada
i bratową Anielę Nowak, zaginioną córkę, Eryka Marchewka, Zofię, Ryszarda, Adelajdę i Józefa Kandzia, Marię i Józefa Wacławek, Adelajdę Kandzia, Ermgard i Konrada Müller, pokrewieństwo i sąsiadów oraz ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za ++ rodz. Konrada i Annę Beksa /rocz. śm./, Gertrudę i Piotra Cudok, Henryka Beksa, dziadków Beksa, Cudok, Sowa i Osadnik, wujków, ciocie, kuzynów, Waleskę i Wiktora Kandzia, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 Za ++ Jadwigę i Józefa Gmyrek, siostrę Jadwigę, męża Franciszka Dziembała, Martę i Józefa Młynek, Rutę i Norberta Gmyrek, teściów, Henryka Miłota, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

Wtorek 11.06.2019 r. – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła (Róża X i XI)

7.00 Za + Annę Drynda /pam. ur./.

18.00 Za + żonę Hildegardę Konopka /4 rocz. śm./, ++ rodziców, pokrewieństwo z obu stron, ++ teściów Jana i Zofię Jon, ++ Marię i Bernarda Halemba, S.M. Bogusławę Jon, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Środa 12.06.2019 r. – Dzień powszedni (Róża I M)

7.00 Za ++ Julię Nowak /rocz. śm./, ojca Józefa, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Jana i Franciszkę Burek, Lillę Jaguś, Aleksandrę Nowak, Lidię i Piotra Brzezina, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, ++ chrzestnych, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

16.30 Za ++ ojców Maksymiliana Kurzac i Piotra Jędruś, dziadków Sarach, Kurzac i Jędruś, dziadka Emila Burek, wujka Edwarda Sarach, Dawida Myland, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 13.06.2019 r. – Święto Jezusa Chrystusa N. i W. Kapłana (Róża II M)

7.00 Za ++ rodziców Anielę i Pawła Janta, Jerzego Młynek, córkę Sylwię Janta, ciocie, wujków, dziadków Janta, Kompała, Zymela, Młynek, kuzynkę Ewę, sąsiadów, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

19.00 I. Za ++ rodz. Annę i Franciszka Kowolik, Gertrudę i Józefa Knop, Krystynę i Ernesta Kowolik, Józefa Paruzel, kuzynostwo, dziadków z obu stron, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Joannę Pietrek, Urszulę Czaja, Piotra Kandzia – od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej.

Piątek 14.06.2019 r. – wspom. bł. Michała Kozala, bpa i męczennika (Róża I)

5.15 Msza św. w intencji uczestników 25. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

18.00 Za ++ ojców Jerzego Baron, Kazimierza Tyrol, matkę Justynę Tyrol, Pawła i Helenę Tyrol, Monikę Kocyba, Annę i Klemensa Baron, Łucję i Ryszarda Molenda, Joannę Schabowską, Waltra Zyska, ciocie, wujków, SM. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 15.06.2019 r. – Dzień powszedni (Róża II)

7.30 JASNA GÓRA – kaplica MB Częstochowskiej:

I. Za Parafian.

II. Za wszystkich uczestników Jubileuszowej 25. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w intencji Natalii Brol z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 16.06.2019 r. – Uroczystość Trójcy Najświętszej

8.00 Za Parafian.

11.00 Za + Małgorzatę Koenig – ofiarowana od uczniów i uczennic ZSP w Rusinowicach.

15.30 Za + ojca Juliusza Sówka, matkę Agnieszkę Sówka /rocz. śm./, żonę Gertrudę Sówka, teściów Jana i Helenę Zymela, brata Jerzego Sówka, bratowe Teresę i Różę Sówka, siostrę Annę Bula, szwagra Henryka Bula, szwagra Jerzego Młynek, szwagierkę Adelajdę Fabian, Józefa i Huberta Paprotny, Ewę i Iwonę Sówka, Sylwię Janta, Klarę i Marię Baron, Stefana Klinkert, Zygmunta Drynda, Jerzego i Marcina Strużyk, Ryszarda Białas, dziadków Sówka, Pietrek, Zymela, Baron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 17.06.2019 r. – wspom. św. Brata Alberta Chmielowskiego (Róża III)

7.00 Za + ojca Augustyna Bączkowicz i ++ z pokrewieństwa Bączkowicz, Piecuch, Gałeczka i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego i Otylię Kampczyk, Józefa Konieczko, Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćću.

II. Za + Jerzego Banasz – ofiarowana od mieszkańców ul. Kolejowej.

Wtorek 18.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża IV)

7.00 Za ++ rodziców Jadwigę i Jerzego Ceglarek, Anielę i Wojciecha Maks, Hildegardę, Marka i Darię Ceglarek, dziadków Mańka, Maks, Ceglarek, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, ciocie, wujków, kuzynów, kuzynki, Lidię Brzezina, Różę i Zygmunta Gajda, Jadwigę i Jerzego Młynek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Iwony i Krzysztofa Gaweł z okazji 25 rocz. ślubu.

Środa 19.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża V)

7.00 Za + Jerzego Młynek /2 rocz. śm./, Jana i Helenę Zymela, Jana i Otylię Młynek, wnuczkę Sylwię Janta, Różę, Ewę, Jerzego, Gertrudę Sówka, Adelajdę Fabian, Martę, Józefa, Adelajdę, Eryka Młynek, Klarę i Marię Baron, dziadków z obu stron, sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

8.30 Do Bożej Opatrzności w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników ZSP w Rusinowicach z okazji zakończenia roku szkolnego.

12.30 Msza święta w intencji nowożeńców: Sylwia Kuczerajter – Jakub Kłosek.

17.00 Za ++ ojca Ludwika Danysz /rocz. śm./, matkę Anielę Danysz, matkę Marię Kochanek, dziadków Danysz, Lubos i Kochanek, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Joachima i Weronikę Kosytorz, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, ++ z pokrewieństw Lubos, Danysz i kochanek, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

Czwartek 20.06.2019 r. – Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało

8.00 I. Za Parafian.

II. Za + ks. Dariusza Bienię /14 rocz. śm./.

III. Za + Pawła Spałek – ofiarowana od Parafialnej Orkiestry Dętej

11.00 Za + Małgorzatę Koenig – ofiarowana od muzyków kościelnych diecezji gliwickiej.

15.30 Za + szwagierkę Teresę Beszoner – ofiarowana od szwagierki Alicji z rodziną.

Piątek 21.06.2019 r. – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi (Róża VI)

7.00 Za + Małgorzatę Koenig – ofiarowana od Rodziny Bł. Edmunda z Gliwic-Sośnicy.

15.00 I. Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

II. Za + Aniela Janta - ofiarowana od XI Róży różańcowej

18.00 Za + Bogdana Danysz /1 rocz. śm./.

Sobota 22.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża VII)

8.00 Za ++ rodziców Alojzego i Jadwigę Sladek /pam. ur./, dziadków Świerczyński, Sladek, Pietrek i Kocyba, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

17.00 I. Za ++ ojców Norberta Nowak i Józefa Pietrek, Pawła Pietrek, babcie i dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, Stanisława Koloch, Annę Drynda, Grażynę Janik, Marka Hempel, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za + Marcina Matusek – ofiarowana od rodzin Haliny i Tadeusza Wronka oraz Anny i Eugeniusza Łupierz.

Niedziela 23.06.2019 r. – XII Niedziela zwykła

8.00 Za + Małgorzatę Koenig – ofiarowana od Róż różańcowych

9.30 PIŁKA – Odpust ku czci św. Jana Chrzciciela - Msza św. w intencji wszystkich parafian i mieszkańców Piłki.

11.00 Za wszystkich ojców naszej parafii z okazji Dnia Ojca.

15.30 Za żywych i zmarłych z rodzin Kuczerajter i Kłosek – z racji wesela.

Poniedziałek 24.06.2019 r. – Urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela (Róża VIII)

8.00 Za + żonę Reginę Serafin /pam. ur./, rodziców Gertrudę i Jana Serafin, Pawła Spałek, siostrę Małgorzatę Wichary, szwagra Franciszka Wichary, ++ z pokrew. i dusze w czyśćcu.

18.00 Za + matkę Józefę Zygmunt /pam. ur./ i jej rodziców, Adelajdę Kandzia, Joannę Pietrek, Henryka Kandzia, Adama Zgodzaj, S.M. Bogusławę Jon, ciocie, wujków, dziadków Zygmunt, Kandzia, Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

Wtorek 25.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża IX)

7.00 Za + męża Karola Popiołek /rocz. śm./, córkę Teresę, bratanka Henryka, rodziców Joannę i Ludwika Sowa, Klarę i Rocha Popiołek, braci Pawła i Franciszka Sowa, bratową Helenę, szwagra Jana, Marię Kominek, ciocię Marię, Jerzego Sowa, ks. prob. gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 26.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża X i XI)

8.00 Za + tatę Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jana Myland, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Czwartek 27.06.2019 r. – dzień powszedni (Róża I M)

18.00 Za ++ rodziców Marię i Pawła Sarach /pam. ur./, Maksymiliana Kurzac, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada i Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Weronikę, Joachima Kosytorz, Anielę i Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, Dawida Myland, Teresę Polak, dziadków Lubos, Sarach, Kurzac, ++ z pokrewieństwa, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. D. Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 28.06.2019 r.Najświętszego Serca Pana Jezusa (Róża II M)

8.00 Za ++ Annę Beksa /pam. ur./, Konrada i Henryka Beksa, Waleskę i Wiktora Kandzia, Gertrudę i Piotra Cudok, Helenę i Bolesława Zyska oraz ks. Damiana Kominka.

18.00 Za + męża Marka Hampel /rocz. śm./, Genowefę Hampel, Joannę Sojka, Marcina Matusek, dziadków z obu stron, ciocię, wujków, Grażynę Janik, Annę Drynda, Pawła Pietrek, ++ kapłanów, dusze w czyśćcu.

Sobota 29.06.2019 r. – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła (Róża I)

8.00 Za ++ Jadwigę i Józefa Gmyrek, siostrę Jadwigę, Franciszka Dziembała, Martę i Józefa Młynek, Rutę i Norberta Gmyrek, teściów, dziadków Gmyrek, Sowa, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

11.00 Za + ciocię Teresę Beszoner – ofiarowana od chrześniaka Dawida z rodziną.

17.00 I. Za + męża Ernesta Murgot, rodziców Hildegardę i Emila Kurzac, Anielę i Józefa Murgot, Adolfa Wajda, Dawida Myland, Henryka i Alojzego Murgot, dziadków Kurzac, Imiołczyk i Murgot oraz dusze w czyśćcu.

II. Do Aniołów Stróżów w intencji rocznego dziecka: Nikodema Burek oraz w intencji jego rodziców i chrzestnych.

Niedziela 30.06.2019 r. – XIII Niedziela zwykła

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Kapica, Mucha, Ranos i Dziura.

11.00 Za Parafian.

15.30 Za ++ rodziców Urszulę i Norberta Zymeła, dziadków Zymeła i Kampczyk, Jerzego Sowa, Annę i Jana Kurzac, Augustyna Jaguś, ++ wujków i ciocie, Anetę Duda, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.