INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

STYCZEŃ 2020

 

Środa 1.01.2020 r. – Urocz. Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok

8.00 Za Parafian.

11.00 I. Za Parafian - w 35 rocznicę erygowania parafii w Rusinowicach.

II. Za + ks. Henryka Gołka – I proboszcza parafii, księży biskupów Herberta Bednorza i Czesława Domina, ++ kapłanów: O. Bernarda Czaję SVD, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka oraz ++ parafian.

III. Za ++ posługujących w parafii: Karola Sowę, Marię Piecuch i Joannę Piecuch oraz ++ członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

15.30 Za + matkę Joannę Pietrek /pam. ur./, + dziadka Huberta Baron /rocz. śm./, dziadków z rodzin Pietrek, Baron, Maruszczyk, Hewig, ciocię Marię Pietrek, wujków Leonarda Pietrek i Kazimierza Maruszczyk, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

Czwartek 2.01.2020 r. – I Czwartek – św. Bazylego i Grzegorza (FZŚ)

7.00 O przezwyciężenie zła.

18.00 Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

Piątek 3.01.2020 r.I Piątek (Róża V)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Rutę i Norberta Gmyrek, Annę i Henryka Potempa, Jerzego Łupierz, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Ku czci NSPJ w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunijnych i ich rodziców.

18.00 Za + córkę Patrycję Gmyrek /pam. ur./, rodziców Józefa i Marię Psiuk, Ryszarda i Marię Gmyrek, Franciszka Gansiniec, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Sobota 4.01.2020 r.I Sobota (cała wspólnota)

8.00 I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w int. Róż Różańcowych.

II. W intencji wszystkich mieszkańców Piłki.

17.00 Za + męża Jerzego Sowa /rocz. śm./, rodziców Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Hedwig i Józefa Sowa, Brunona, Jadwigę, Marię Sowa, sąsiadów i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 5.01.2020 r. – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

8.00 W intencji wszystkich mieszkańców ul. Dworcowej, Słonecznej i Zachodniej.

11.00 W intencji wszystkich mieszkańców ul. Polnej, Kolonii i Joanny Piecuch.

15.30 Rezerwacja – msza chrzcielna oraz za roczne dzieci.

Poniedziałek 6.01.2020 r. – Uroczystość Objawienia Pańskiego

8.00 W intencji wszystkich mieszkańców ul. Stawowej i Rzecznej.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Emanuela Szulc z okazji 70 rocz. ur.

15.30 Za + Małgorzatę Brol – ofiarowana od kolegów i koleżanek z rocznika.

Wtorek 7.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VI)

7.00 Za + Eugeniusza Ciastko, Janinę, Michała i Romanę Ciastko, Franciszka, Gertrudę i Tadeusza Gojowczyk, dziadków Rebeńka, Gojowczyk, Młynek i Ciastko, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ sąsiadów i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ Gertrudę i Jana Sówka, Pawła Michacz, ++ z rodzin Psiuk, Sówka, Michacz, Baron, Łupierz, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

Środa 8.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VII)

7.00 O przezwyciężenie zła.

16.30 Za + Jerzego Łupierz /pam. ur./, Marię i Piotra Łupierz, Annę i Henryka Potempa, Rozalię i Franciszka Klimas, Jana i Angelę Trocha, Jerzego Grabarczyk, Karola i Jana Myland, Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Rutę i Norberta Gmyrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Czwartek 9.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VIII)

7.00 Za + Zygmunta Maruszczyk /pam. ur./, ojca Klemensa Piechota, teściów Pawła i Ritę Maruszczyk, Pawła Spałek, Reginę Serafin, Marię i Henryka Neuman oraz dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ rodziców Róże i Wojciecha Ludwig, Elżbietę Brol, dziadków Ludwig, Jon, Konieczny, Kwaśny, Marię i Edwarda Konieczny, Rufina Jon, Adelajdę Kandzia, Elżbietę i Huberta Baron, Joannę Pietrek, Rufina Jon, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, S.M. Bogusławę Jon i dusze w czyśćću.

Piątek 10.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża IX)

7.00 Przezwyciężenie zła.

18.00 Za ++ rodziców Agnieszkę i Romana Łupierz /pam. ur./, żonę Annę, synów Marka i Roberta, dziadków i pokrewieństwo Pietrek, Łupierz, Hanszla, Prandzioch, Gotfryda Schindler, Czesława Ceglarek, Zygmunta Drynda, Tadeusza Chodnickiego, Marię i Huberta Sonnek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 11.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża X i XI)

8.00 Za ++ rodziców Magdalenę i Jana Kosytorz, Martę i Wilhelma Gawenda, Weronikę, Joachima i Grzegorza Kosytorz, Edwarda, Marię i Pawła Sarach, Anielę i Ludwika Danysz, Maksymiliana Kurzac, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, dziadków z obu stron, ++ kapłanów, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

17.00 I. Za + ojca Jana Jędruś /rocz. śm./, matkę Marię, Annę Burek, Monikę, Edmunda i Piotra Kampa, Ryszarda Majer, Janinę Szindler, Paulinę i Józefa Burek, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w int. Nikoli Piątek z okazji 18 rocz. ur.

Niedziela 12.01.2020 r. – Święto Chrztu Pańskiego

8.00 Za ++ Pawła Hanszla i Ewalda Piskoń – od mieszkańców ul. 1 Maja.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Teresy i Jerzego Zymela z okazji 45 rocz. ślubu oraz z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodzin Molenda, Zymela i Sojka.

15.30 Za ++ Annę, Augustyna i Norberta Szymański, Gintra, Annę, Antoniego, Herberta, Paulinę, Ewalda i Józefa Czaja, Elżbietę i Alfreda Reska, dziadków Łupierz, kuzynostwo, Annę i Pawła Kampa oraz dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 13.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I M)

18.00 Za ++ Łucję i Ryszarda Molenda, Annę i Klemensa Baron, Jerzego Baron, Marię i Jerzego Papież, Stanisława i Rozalię Molenda, Ernę i Szczepana Rokosa, Huberta, Elżbietę, Norberta i Mirosława Baron, Joannę Pietrek, Augustyna Zazgórnik, Jerzego Książek, Justynę i Kazimierza Tyrol, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dziadków Baron, Molenda, Ochman i Hanszla.

Wtorek 14.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża II M)

7.00 O przezwyciężenie zła.

Środa 15.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I)

8.00 Za + żonę Irenę Pietrek, Gertrudę i Karola Klabis, Marię i Wiktora Pietrek, Marię i Antoniego Klink, Marię i Czesława Roter, Grzegorza Pić, ++ wujków, ciocie, dziadków, kuzynostwo, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 16.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża II)

18.00 Za ++ Annę, Augustyna i Jana Bączkowicz, Ludmiłę, Joannę i Marię Piecuch, Łucję i Alfreda Gałeczka, ++ z pokrewieństwa Bączkowicz i Gałeczka oraz dusze w czyśćcu.

Piątek 17.01.2020 r. – wspomnienie św. Antoniego, opata (Róża III)

15.00 Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

Sobota 18.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża IV)

6.30 W intencji pielgrzymów do Ziemi Świętej.

8.00 Za + matkę Zofię Fabian /rocz. śm./, ojca Jana, żonę Adelajdę Fabian, rodz. Helenę i Jana Zymela, szwagierki Różę i Gertrudę, szwagrów Jerzego Sówka i Jerzego Młynek, dziadków Zymela, Baron, Sowa, Fabian, Hildegardę i Józefa Ligendza, Karola Sowa, Pawła Spałek, ciocie, wujków, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ kpałanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

17.00 Za ++ rodziców Gertrudę Cudok /rocz. śm./, Piotra Cudok /pam. ur./, ojca Marka Sławiańskiego, dziadków Cudok, Sowa i Sławiański, Jana Golenia, Adolfa Kłosek, ++ wujków, kuzynów i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 19.01.2020 r. – II Niedziela zwykła

8.00 Za ++ Annę Potempa i Gabriela Gorol – od mieszkańców ul. Piaskowej i ks. Gołka.

11.00 W intencji babci i dziadków – z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka.

15.30 Za ++ matkę Elżbietę Fraj /rocz. śm./, Stefana Pośpiech, dziadków, wujków, ciocie, ++ z pokrewieństwa oraz dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 20.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża V)

18.00 Za + ciocię Elżbietę, brata Eryka /rocz. śm./, rodziców Jadwigę i Emila Pietrek, męża Zygmunta, teściów Annę i Bernarda Drynda, dziadków Pietrek, Drynda, Kazek i Piekacz, pradziadków, wujków Urbanów, ++ z rodzin Łupierz, Hanszla, Kazek, Czesława Ceglarek, Gotfryda Schindler, Sylwię Janta, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 21.01.2020 r. – wspomnienie św. Agnieszki (Róża VI)

7.00 Za ++ matkę Otylię i Jana Młynek, Helenę i Jana Zymela, Jerzego Młynek, wnuczkę Sylwię Janta, Martę, Józefa, Adelajdę i Eryka Młynek, Różę, Ewę, Gertrudę i Jerzego Sówka, Adelajdę Fabian, Klarę i Marię Baron, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 22.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VII)

8.00 Za ++ dziadków Ritę i Pawła Maruszczyk, Marię i Henryka Neuman oraz dusze w czyśćcu.

Czwartek 23.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VIII)

18.00 Za ++ Maksymiliana Rajman /13 rocz. śm./, rodziców Łucję i Augustyna, Pawła, Franciszka, Gertrudę, Elfrydę, Marię i Antoniego Lenart.

Piątek 24.01.2020 r.św. Franciszka Salezego (Róża IX)

18.00 Za ++ dziadków Jadwigę i Juliusza Pietrek, Wilhelma Gansiniec, chrzestnych Krystynę Ulfik, Rufina Gansiniec, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 25.01.2020 r. Święto Nawrócenia św. Pawła, Ap. (Róża X i XI)

8.00 Za + matkę Magdalenę Masoń /rocz. śm./, ojca Tadeusza Masoń, dziadków Masoń, Smol, Cieślik, teścia Eryka Cieślik, siostrę Sarę, wujków, ciocie, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię i ks. Damiana Kominka.

17.00 Za ++ babcię Rutę /pam. ur./, dziadka Norberta Gmyrek, dziadków Gmyrek, Łupierz, ciocie, wujków, kuzynów, Bogdana Tom, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 26.01.2020 r. – III Niedziela zwykła

8.00 Ku czci św. Pawła Apostoła w intencji lektorów naszej parafii i ich rodzin.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodziny Beaty i Jana Koenig.

15.30 Za + męża Karola Popiołek /pam. ur./, córkę Teresę Polak, rodziców Joannę i Ludwika Sowa, Klarę i Rocha Popiołek, bratanka Henryka, Piotra Sowa, braci Pawła i Franciszka Sowa, bratową Helenę Sowa, Jana Golenia, Marię Piec, Jerzego Sowa, sąsiadów z ul. Polnej, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Poniedziałek 27.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I M)

7.00 O przezwyciężenie zła.

18.00 Za + męża Pawła Spałek /1 rocz. śm./.

Wtorek 28.01.2020 r. – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu (Róża II M)

7.00 O przezwyciężenie zła.

18.00 Za + Jerzego Banasz /1 rocz. śm./.

Środa 29.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I)

7.00 O przezwyciężenie zła.

16.30 Za ++ dziadków Łucję i Franciszka Pietrek, Gertrudę i Adolfa Kocyba, Edwarda Kocyba, Elżbietę Kogut oraz ++ z pokrewieństwa.

Czwartek 30.01.2020 r. – Dzień powszedni (Róża II)

7.00 O przezwyciężenie zła.

18.00 Za + ojca Pawła Sarach /rocz. śm./, matkę Marię, Maksymiliana Kurzac, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada i Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Weronikę, Joachima Kosytorz, Anielę i Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, Teresą Polak, Dawida Myland, dziadków Lubos, Sarach i Kurzac, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 31.01.2020 r.św. Jana Bosko, prezbitera (Róża III)

7.00 O przezwyciężenie zła.

18.00 Za ++ rodziców Krystynę i Ernesta Kowolik /pam. ur./, dziadków Annę i Franciszka Kowolik, Elżbietę, Gertrudę i Wiktora Płonka, Feliksa Droździok, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

 

LUTY 2020

 

Sobota 1.02.2020 r. – I Sobota (cała wspólnota)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych

17.00 Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Mazur, ojca Jerzego Młynek, brata Mariana, Konrada, Elżbietę i Ryszarda Nowak, Sylwię Janta, ciocie, wujków, dziadków Młynek, Mazur, Zymela i Nowak, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 2.02.2020 r. – Święto Ofiarowania Pańskiego

8.00 Za Parafian.

11.00 Za Parafian.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji dziecka, które otrzyma łaskę chrztu św. – Amelia Marta Wojsa, jej rodziców i chrzestnychmsza chrzcielna oraz za roczne dzieci