INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Uwaga – prosimy śledzić bieżące zmiany, które są wprowadzane jedynie w tygodniowych planach intencji!

 

STYCZEŃ 2023

 

Piątek 27.01.2023 – św. Anielie Merici (Róża X i XI)

18.00 Za ++ Maksymiliana Rajman, rodziców Łucję i Augustyna, braci Pawła, Franciszka, siostrę Elfrydę, Marię i Antoniego Lenart.

Sobota 28.01.2023 – wspom. św. Tomasza z Akwinu (Róża I M)

8.00 Za + Hildegardę Książek /pam. ur./, Jerzego Książek, Jerzego Baron, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Wiktora Sojkę i dusze w czyśćcu.

17.00 Za + męża Pawła Spałek /rocz. śm./, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię i Ryszarda Masoń, brata Bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Adelajdę i Huberta Fabian, Jana i Gertrudę Serafin, Irenę Sowa, Anneliese Schmell, pokrewieństwo, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 29.01.2023 – IV Niedziela zwykła

8.00 Ku czci św. Pawła Apostoła w intencji Grupy lektorskiej.

11.00 Za + Józefa Molenda – ofiarowana od mieszkańców ul. Stawowej.

15.30 Za ++ ojca Gintra Łupierz /pam. ur. i rocz. śm./, matkę Annę Łupierz, braci Marka i Roberta, dziadków Agnieszkę i Romana Łupierz, Annę i Konstantego Prandzioch, Marię i Huberta Sonnek, wujka Gotfryda Schindler, ++ z pokrewieństwa Łupierz, Pietrek, Prandzioch, Hanszla, Ceglarek, Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Poniedziałek 30.01.2023 – dzień powszedni (Róża II M)

7.00 Za + męża i ojca Grzegorza Hajsig.

18.00 I. Za + męża Józefa Paruzel, Elżbietę i Karola Molenda, Gertrudę i Franciszka Paruzel, siostrę Marię, braci Gerarda, Konrada i Józefa, szwagrów Albina i Mariana, Andrzeja Molenda, Emila Sowa, Łukasza Aleksandrowskiego, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo z obu stron, S.M. Bogusławę Jon, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. prob. Jakubczyka, ks. Damiana Kominka, O. Bernarda Czaję SVD i dusze w czyśćcu.

II. Za + Eugeniusza Ciastko, Janinę /rocz. śm./, Michała /pam. ur./ i Romanę Ciasto, Gertrudę i Franciszka /pam. ur./, Józefa i Tadeusza Gojowczyk, dziadków Ciastko, Gojowczyk, Młynek i Rabeńka, ++ ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 31.01.2023 – wspom. św. Jana Bosko (Róża I)

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony.

18.00 Za + ciocie Elżbietę i brata Eryka Pietrek /rocz. śm./, męża Zygmunta Drynda, rodziców Emila i Jadwigę Pietrek, Annę i Bernarda Drynda, dziadków Pietrek, Drynda, Kazek, Piekacz, pradziadków, 2 wujków Urbanów, ++ z rodzin Hanszla, Łupierz, Kazek, Czesława Ceglarek, Gotfryda Schindler, Sylwię Janta, Walentego Paprotny, ++ księży i dusze w czyśćcu.

 

LUTY 2023

 

Środa 01.02.2023 – dzień powszedni (Róża II)

7.00 Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo w intencji S.M. Józefiny Pasztetnik z okazji urodzin.

16.30 I. Za ++ rodziców Antoniego i Gertrudę Mazur, Jerzego i Emilianę Młynek, braci Mariana i Ryszarda Mazur, Elżbietę, Ryszarda i Konrada Nowak, dziadków Młynek, Mazur, Zymela i Nowak, ciocie, wujków, Sylwię Janta, Walentego Paprotny, Bernarda Szaforz, Ewę Dróbka, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za + Rozwitę Neuman /30 dzień po śm./, ojca Henryka Neuman /rocz. śm./, matkę Marię Neuman, ++ z rodzin Neuman, Krawczyk, Wieczorek i Rataj, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 02.02.2023 – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej (Róża III)

8.00 I. Za + męża Jana Gałeczka /pam. ur./.

II. O zdrowie dla chorych i cierpiących.

16.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą
o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Jerzego Kocyba z okazji 70 rocz. ur.

18.00 W intencji wszystkich kapłanów i osób życia konsekrowanego oraz z prośbą o dar nowych powołań do służby Bożej.

Piątek 03.02.2023 – wspomnienie św. Błażeja – I Piątek (Róża IV)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

16.30 Ku czci NSPJ w intencji dzieci przygotowujących się do I Komunii św. i ich rodziców.

18.00 I. Za ++ męża Jerzego Psiuk, rodziców Alojzego i Marię Psiuk, Stanisława i Władysławę Winiszewskich, siostrę Józefę, braci Pawła i Henryka, dziadków z obu stron, kuzynów, kuzynki, rodziców chrzestnych, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Józefa i Klarę Wojsa /rocz. śm./, brata Jana, Wilhelma, Otylię i Jerzego Sowa, Pawła, Martę i Krzysztofa Wojsa, Piotra i Gertrudę Cudok, dziadków Wojsa i Sowa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 04.02.2023 – I Sobota (Wszystkie róże)

8.00 I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

II. Za ++ rodziców Krystynę i Erwina Baron, ojca Waldemara Koper, dziadków Baron, Gajda, Koper i Węgrzyńscy, ciocie Stanisławę Odrzywolską, Teresę Jędrzejczyk, wujka Jerzego Zymela, Annę i Henryka Gajda, Justynę Molenda i ++ z pokrewieństwa.

17.00 Za ++ ojca Henryka Wróbel, babcię Marię Pietrek, dziadków Annę i Pawła Wróbel, Łucjana Dawidziak, wujków Jana Jaguś, Romana Jon, Zygmunta Dawidziak i Marię Nowak.

Niedziela 05.02.2023 – V Niedziela zwykła

8.00 Za + Leona Tkacz – ofiarowana od mieszkańców ul. Piaskowej.

11.00 Za parafian.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji dzieci, które otrzymają łaskę chrztu świętego: Wiktor Adam Pyka oraz Nikodem Jan Machoń, a także w intencji rocznego dziecka: Franciszek Kazimierz Kurzac, ich rodziców i rodziców chrzestnych oraz rodzeństwa.

Poniedziałek 06.02.2023 – wspomnienie św. Pawła Miki i tow. (Róża V)

7.00 Za ++ dobrodziejów, nauczycieli i katechetów, sąsiadów, koleżanki i kolegów, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ Augustyna Jaguś i Annę Kurzac /pam. ur./, Jana Kurzac, Jerzego i Floriana Sowa, Marka Świtek, Urszulę i Norberta Zymeła, ++ dziadków, wujków, ciocie, kuzynów, kuzynek i sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i S.M. Bogusławę Jon.

II. Za ++ Jana i Gertrudę Sówka, Dorotę i Pawła Michacz, ++ z rodzin Psiuk, Sówka, Michacz, Baron i Łupierz, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

Wtorek 07.02.2023 – dzień powszedni (Róża VI)

7.00 Za + męża Dawida Myland, Bertę Kucharczyk, Marię Mika, Patrycję Kurzac, Jana Myland, Ernesta Murgot, Jana Kluge, Urszulę, Jacka, Marka, Grażynę, Ilonę i Justynę, dziadków i babcie, ciocie i wujków, ++ sąsiadów, ks. prob. Marcisza, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i ks. prob. Olejnika.

18.00 Kandzia Stanisława

Środa 08.02.2023 – dzień powszedni (Róża VII)

7.00 Wolna intencja

16.30 I. Za ++ rodziców Jadwigę i Teodora Hanszla, Ernestynę i Józefa Respondek, męża Pawła Hanszla, braci Jerzego i Ernesta Respondek, Józefa i Stanisława Kupiec, Romana Hanszla, Józefa Kupiec, dziadków, ++z pokrewieństwa Hanszla i Respondek, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ dziadków Jerzego Baron, Augustyna Zazgórnik, Stefana Dydoń i Mariana Kurek.

Czwartek 09.02.2023 – dzień powszedni (Róża VIII)

7.00 Wolna intencja

18.00 Za ++ Józefa i Konrada Molenda – ofiarowana od rodzin Zamoski i Wojsa.

Piątek 10.02.2023 – wspomnienie św. Scholastyki (Róża IX)

7.00 Wolna intencja

18.00 I. Za + brata Marcina Bieleckiego, Norberta Pietrek, Rufina Gansiniec, ++ z rodzin Kasperski, Bielecki, Gansiniec i Masoń, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Kampczyk Hildegarda

Sobota 11.02.2023 – wspom. MB z Lourdes – Dzień Chorych (Róża X i XI)

8.00 Wolna intencja

9.30 Ku czci NMP z Lourdes w intencji chorych z okazji Dnia Chorych – połączona z udzielaniem sakramentu namaszczenia chorych.

17.00 Za + Kornelię Hedwig /30 dzień po śm./ – ofiarowana od mamy Haliny Danysz.

Niedziela 12.02.2023 – VI Niedziela zwykła

8.00 Za + Huberta Fabian – ofiarowana od mieszkańców ul. Lompy.

11.00 I. Ku czci św. Walentego w intencji wszystkich narzeczonych z prośbą do dobre przygotowanie do małżeństwa.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w intencji Szymona Borówki z okazji 18 rocz. urodzin oraz w intencji dziadków Teresy i Henryka z okazji 62 rocz. ślubu.

15.30 Za ++ Józefa Pyka /pam. ur./, matkę Elżbietę, Elżbietę, Tomasza, Lillę i Franciszka Jaguś, Franciszkę i Jana Burek, Aleksandrę Nowak, Gerarda Kopyciok, Elżbietę i Konrada Brol, Artura Ziaja, Marka Pyka, Pawła Pietrek, ciocie, wujków, kuzynów, dziadków Pyka i Jaguś, Czesława Siwczak, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 13.02.2023 – dzień powszedni (Róża I M)

7.00 Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji rodziny Mannering.

18.00 I. Za ++ rodziców Józefa i Klarę Wojsa /pam. ur./, brata Jana, Wilhelma, Otylię i Jerzego Sowa, Pawła, Martę i Krzysztofa Wojsa, Piotra i Gertrudę Cudok, dziadków Wojsa i Sowa, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Sówka Katarzyna

Wtorek 14.02.2023 – Święto św. Cyryla i Metodego (Róża II M)

7.00 Wolna intencja

18.00 Za ++ męża Jana Dziembała, rodziców Józefa i Stefanię Pietrek, brata Jana, Adelajdę i Eryka Młynek, dziadków, teściów, ciocie, wujków, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Środa 15.02.2023 – dzień powszedni (Róża I)

7.00 Wolna intencja

16.30 I. Za + Kornelię Hedwig – ofiarowana od Teresy i Marii Danysz.

II. Wolna intencja

Czwartek 16.02.2023 – dzień powszedni (Róża II)

7.00 Wolna intencja

18.00 Za ++ Romana i Gertrudę Jon /pam. ur./, Ryszarda, syna Józefa, żonę Marię i dusze w czyśćcu.

Piątek 17.02.2023 – dzień powszedni (Róża III)

15.00 Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00 I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą
o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Dominiki Sowa z okazji urodzin.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Zuzanny Joszko z okazji 18 urodzin.

Sobota 18.02.2023 – dzień powszedni (Róża IV)

8.00 I. Wolna intencja

II. Wolna intencja

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Piotra Kucierajter z okazji 80 rocz. ur.

Niedziela 19.02.2023 – VII Niedziela zwykła – Adoracja Najśw. Sakram.

8.00 W intencji wszystkich chorych parafian, szczególnie w intencji chorych odwiedzanych w niedzielę z Komunią św. – ofiarowana od nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

11.00 Za naszą wspólnotę parafialną – ofiarowana od O. Zdzisława Kupisińskiego SVD jako podziękowanie za dar modlitwy i pamięć o nim w dniach choroby.

15.30 Wolna intencja

Poniedziałek 20.02.2023 – dzień powszedni – Adoracja Najśw. Sakram.

7.00 Za + męża Jana Gałeczka.

18.00 I. Za ++ dziadków Martę i Romana Wojsa /pam. ur./, Łucję i Franciszka Pietrek, Jana i Wandę Pytel, Antoniego Machoń, wujków Henryka Wojsa, Lucjana Pietrek i Emanuela Szulc, ciocię Marię Pytel, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Henryka Mokrosa i dusze w czyśćcu.

II. Za + Eugeniusza Ciastko /pam. ur./, Gertrudę /pam. ur./ i Franciszka /rocz. śm./, Tadeusza i Józefa Gojowczyk, Janiną, Romanę i Michała Ciastko, dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa Gojowczyk, Ciastko, Młynek i Rybeńka, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 21.02.2023 – dzień powszedni – Adoracja Najśw. Sakramentu

7.00 Za + męża i ojca Grzegorza Hajsig.

18.00 Za ++ rodziców Otylię i Piotra Piskoń, Adelajdę i Eryka Młynek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Środa 22.02.2023 – Środa Popielcowa (Róża V)

8.00 Wolna intencja

16.30 Za ++ Norberta Nowak /pam. ur./, Pawła Pietrek, Józefa, Łucję, Annę, Emanuela Pietrek, Stanisława Koloch, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów z obu stron, Annę Drynda, Grażynę Janik, Marka Hampel, Marcina Matusek, Pawła Kampczyk, ks. prob. Gołka, ks. Wolnika, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ ojca Tadeusza Kapica /rocz. śm./, rodziców Adelę i Stanisława Dulski, dziadków Wojsa, Dulski, Imiołczyk, Kapica, Stasiak, szwagra Stanisława, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 23.02.2023 – dzień powszedni (Róża VI)

7.00 Wolna intencja

18.00 Za + Kornelię Hedwig – od kuzynów i kuzynek z rodzin Danysz.

Piątek 24.02.2023 – dzień powszedni (Róża VII)

7.00 Wolna intencja

18.00 I. Za ++ rodziców Jana i Helenę Zymela, Pawła i Helenę Woźny /pam. ur./, męża Jerzego Zymela, szwagierki Różę, Gertrudę, Adelajdę i Emilianę, bratową Jadwigę, szwagrów Jerzego Młynek, Norberta i Jerzego Sówka, Huberta Fabian, Ewę Sówka, Sylwię Janta, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, dziadków, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Gintra, Antoniego, Annę, Herberta, Paulinę, Ewalda Margot, Józefa Czaja, Augustyna, Annę i Norberta Szymański, Elżbietę i Alfreda Reska, dziadków, kuzynostwo, Annę i Pawła Kampa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 25.02.2023 – dzień powszedni (Róża VIII) – Rekolekcje

8.00 I. Za ++ ojca Konrada Brol, matkę Elzbietę, męża Mariana Sowa, teścia Jerzego, szwagra Grzegorza, dziadków Brol, Pyka i Sowa, wujków Leona, Pawła, Gerarda i Teresę Brol, Norberta Kaloch, Gerarda Kopyciok, Jana Sowa, Piotra i Gertrudę Cudok, kuzyna Marka Pyka, Agnieszkę Schumann oraz dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Adelajdę i Huberta Fabian, ojca Pawła Spałek, siostrę Reginę Serafin, Irenę Sowa, ++ chrzestnych, dziadków, pokrewieństwo, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

17.00 Za ++ matkę Annę Potempa /pam. ur./, męża Henryka, Marię, Piotra i Jerzego Łupierz, Angelę i Jana Trocha, Karola, Jana i Dawida Myland, Rutę i Norberta Gmyrek, Patrycję Kurzac, Franciszka i Rozalię Klimas, Jerzego Grabarczyk, Joannę Adamus, Jerzego Kila, Jerzego Michałowskiego, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 26.02.2023 – I Niedziela Wielkiego Postu – Rekolekcje

8.00 W intencji O. Rekolekcjonisty Nikodema Kilnara OSPPE.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Mirosława Mielczarek z okazji 50 rocz. ur.

15.30 Za ++ Justynę i Kazimierza Tyrol, Jerzego Baron, Monikę i Herberta Kocyba, dziadków Baron, Molenda, ++ ciocie, wujków, kuzynostwo, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Poniedziałek 27.02.2023 – dzień powszedni – Rekolekcje (Róża IX)

8.00 I. Wolna intencja

II. Wolna intencja

18.00 I. Za ++ męża Jana Wojsa /rocz. śm./, rodziców Różę i Floriana Celary, brata Ireneusza, teściów Klarę i Józefa Wojsa, ciocię Katarzynę Bok, kuzyna Janusza, kuzynkę Bernadetę, kuzyna Karola Sukiennik, Henryka Żydek, Piotra Porzucek, Marka Hampel, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu

II. Za + ojca Ryszarda Kurzac /10 rocz. śm./, matkę Józefę, ojca Józefa Paruzel, dziadków, ciocie i wujków z obu stron, Emila Sowa, S.M. Bogusławę Jon, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 28.02.2023 – dzień powszedni – Rekolekcje (Róża X i XI)

8.00 I. Wolna intencja

II. Wolna intencja

9.30 Rekolekcje dzieci – Msza św. w intencji dzieci oraz dyrekcji i nauczycieli ZSP w Rusinowicach z okazji zakończenia rekolekcji wielkopostnych.

18.00 Za ++ Czesława, Antoninę, Franciszka i Alfreda Ceglarek, Franciszkę, Józefa i Jana Hanszla, Urbana, Emila, Jadwigę, Elżbietę i Eryka Pietrek, Agnieszkę, Romana, Annę, Gintra, Marka, Roberta Łupierz, dziadków Pietrek, Hanszla, Gotfryda Schindler, Zygmunta Drynda, Norberta Pietrek, Emanuela Szulc, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

cu.