INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

2018

 

Październik

 

Poniedziałek 1.10.2018 r. – wspom. św. Teresy od Dzieciątka Jezus

7.00 Za + ojca Joachima Nancka, rodziców Annę, Marię i Jana Kurzac, szwagra Marka Świtek, ++ z rodzin Nancka i Kurzac, dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ ojców Karola Myland i Augustyna Jaguś, Annę i Jerzego Kurzac, chrześnicę Patrycję Kurzac, dziadków Myland, Jaguś, Łupierz i Polak, Dawida Myland, Jerzego Lempa, Marka Świtek, Anetę Duda, ciocie, wujków, ks. Damiana Kominka i jego matkę Marię, Piotra i Marię Kaletka, Annę Kornek, sąsiadów, kolegów, koleżanki, dusze w czyśćcu.

II. Za + Joannę Pietrek – ofiarowana od IX Róży różańcowej

Wtorek 2.10.2018 r. – wspom. Św. Aniołów Stróżów

7.00 Za + ojca Eryka Młynek /rocz. śm./, matkę Adelajdę Młynek, dziadków Młynek, Pietrek, ++ ciocie, wujków, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 Za + ojca Ramana Parkitny, ++ dziadków Nowak, Jaguś, Parkitny i Wałęga, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

Środa 3.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + Bogdana Tom /2 rocz. śm./, matkę Rutę Gmyrek, dziadków Gmyrek, Łupierz, ciocie, wujków, Patrycję Kurzac, Dawida Myland, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za + Maksymiliana Kurzac /rocz. śm./, Marię Sarach /rocz. śm./, ojca Pawła, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada i Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Weronikę i Joachima Kosytorz, Anielę i Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Henryka Wojsa, Dawida Myland, Teresę Polak, dziadków Lubos, Sarach, Kurzac, ++ sąsiadów, pokrew., ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 4.10.2018 r. I Czwartek – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu

7.00 Za + córkę Sylwię Janta /pam. ur./, ojców Jerzego Młynek, Pawła Janta, dziadków, ciocie, wujków, pokrew. z obu stron, Zygmunta Drynda, Ewę Sówka, Henryka Miłota, sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. W intencji parafialnej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

III. W int. ks. prał. Franciszka Baliona oraz ks. prob. Franciszka Koeniga z okazji imienin.

Piątek 5.10.2018 r. I Piątek – wspom. św. Faustyny Kowalskiej

7.00 Za + ciocię Joannę Piecuch i ++ z pokrewieństwa Bączkowicz, Gałeczka, Piecuch, Anneliese Schmehl i dusze w czyśćcu.

16.30 Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

18.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola Myland, Patrycję Kurzac, Dawida Myland, Rutę Gmyrek, Jerzego Łupierz, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, dziadków, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka, dusze w czyśćcu.

Sobota 6.10.2018 r. – I Sobota

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych.

17.00 Za + żonę Renatę Sówka /rocz. śm./, Agnieszkę i Juliusza Sówka, Helenę i Jana Bęben, córkę Iwonę Sówka, Ewę Sówka, brata Jerzego, bratowe Różę i Gertrudę Sówka, Annę i Henryka Bula, Bernarda Masoń, Mariana i Zofię Nowocień, Stanisława Bęben, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu.

Niedziela 7.10.2018 r. – XXVII Niedziela zwykła

8.00 Do NMP Królowej Różańca Św. w intencji Róż różańcowych z okazji święta patronalnego.

11.00 Za Parafian - o wocne przeżycie odnowienia Misji św.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji rocznych dzieci: Agaty Szulc, Oliwiera Fischer i Kacpra Leja oraz w int. ich rodziców i chrzestnych.

Poniedziałek 8.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za ++ matkę Gertrudę Cudok /pam. ur./, ojca Piotra Cudok, dziadków, Jana Golenia, Seweryna i Ludgardę Słowiański, Wilhelma i Otylię Sowa, Antoniego i Emilię Cudok, wujków Norberta, Piotra, Rufina i Wincentego, kuzynów Mariana i Grzegorza Sowa, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

18.00 Za + Jacka Dziembała /1 rocz. śm./.

Wtorek 9.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + ojca Bernarda Masoń /pam. ur./, dziadków z obu stron, Reginę Serafin, Renatę, Ewę i Iwonę Sówka, ciocie, wujków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ rodziców Julię i Franciszka Kucierajter, Marię i Pawła Klabis, Marka Hempel, Tadeusza i Józefa Kucierajter, Elżbietę i Franciszka Poloczek, dwie szwagierki i trzech szwagrów, Grażynę Janik, Pawła Pietrek, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 10.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za ++ Jerzego, Marię, Piotra Łupierz, Henryka Potempa, teściów, Rutę Gmyrek, Karola i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Joannę Adamus, Jerzego Lempa, dziadków, pokrewieństwo, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Gmyrek, siostrę Jadwigę, Martę i Józefa Młynek, Franciszka Dziembała, Rutę Gmyrek, Janinę i Stanisława Czajkowski, Henryka Miłota, dziadków Gmyrek i Sowa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 11.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + Karola Sowa /rocz. śm./.

18.00 Za + Ernę Breguła /1 rocz. śm./.

Piątek 12.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + Pawła Janta, Sylwię Janta, Annę i Walentego Kompała, Antoniego i Gertrudę Janta, pokrew. Światły, Kompała i Janta.

8.30 W intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i emerytów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rusinowicach z okazji Dnia Nauczyciela z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie oraz światło Ducha Świętego.

18.00 Za + matkę Anielę Danysz /rocz. śm./, męża Ludwika, ++ z rodzin Lubos, Kosytorz, Sarach, Kurzac, Wojsa, Kochanek oraz dusze w czyśćcu.

Sobota 13.10.2018 r. – wspom. bł. Honorata Koźmińskiego

8.00 Za ++ córkę Patrycję Kurzac, Karola i Dawida Myland, Jerzego Kurzac, Jerzego Lempa, Piotra, Marię i Jerzego Łupierz, Rutę Gmyrek, ks. Damiana Kominka, Alicję i Zdzisława Kwiecień, dziadków, wujków i ciocie z obu stron, ++ sąsiadów, Monikę Orłowską, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

17.00 Za ++ rodziców Wojciecha i Anielę Maks, Jerzego i Jadwigę Ceglarek, Darię, Marka, Hildegardę i Eugeniusza Ceglarek, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, dziadków Mańka, Ceglarek, Maks, ciocie, wujków, kuzynostwo, Jadwigę, Jerzego Młynek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 14.10.2018 r. – XXVIII Niedziela zwykła

8.00 Za Parafian.

11.00 Za Parafian.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Barbary i Brunona Polak z okazji 30 rocz. ślubu.

Poniedziałek 15.10.2018 r. – wspom. św. Teresy od Jezusa

7.00 Za + Jadwigę Lempke /pam. ur./, Henryka Pietrek, Halinę i Franciszka Szromik, szwagra Zygmunta, Justynę Molenda, SM. Bogusławę Jon, ++ wujków, Henryka Lempke, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 Za + męża Jerzego Sowa /pam. ur./, syna Floriana Sowa, pokrewieństwo Sowa i Dziembała.

Wtorek 16.10.2018 r. – Uroczystość św. Jadwigi Śląskiej

7.00 Za ++ dziadków Paulinę i Franciszka Pietrek, rodziców Jadwigę i Emila Pietrek, Zygfryda Tinschert, ciocię Elżbietę, brata Eryka, Zygmunta Drynda, Czesława Ceglarek, Gotfryda Schindler, Franciszkę, Józefa i Jana Hanszla, Agnieszkę, Romana, Marka, Annę i Roberta Łupierz, dwóch wujków Urbanów, pradziadków Pietrek i Gmyrek, ks. prob. Wolnika i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ matkę Irenę Halemba, ojca Gotfryda Schindler, dziadków Łupierz, Błaszczak, Schindler i Halemba, kuzynów Marka i Roberta Łupierz, Piotra Szymek, ciocie, wujków, Zygmunta Drynda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 17.10.2018 r. – wspom. św. Ignacego Antiocheńskiego

7.00 Za ++ matkę Jadwigę Hanszla /pam. ur./, ojca Teodora Hanszla, Józefa, Ernestynę, Jerzego, Ernesta Respondek, Józefa, Stanisława Kupiec, Józefa Wieczorek, pokrew. z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

16.30 Za + Justynę Tyrol /pam. ur./, męża Kazimierza, Jerzego Baron, Annę i Klemensa Baron, Łucję i Ryszarda Molenda, Monikę Kocyba, Helenę i Pawła Tyrol, Jolantę Schabowską, ciocie, wujków, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Czwartek 18.10.2018 r. – święto św. Łukasza Ewangelisty

7.00 Za ++ rodziców Alojzego i Marię Psiuk, Stanisława i Władysławę Winiszewskich, siostrę Józefę Stępień, brata Pawła Psiuk, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynów, kuzynki, rodziców chrzestnych, ++ teściów, ++ kapłanów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za + męża Piotra Kandzia, rodziców Irenę i Zenona Kowalczyk, Martę i Konrada Kandzia, Jerzego i Łucję Hanszla, dziadków Hanszla, Kowalczyk, Kandzia, Gawenda, Edwarda Ciesielski, Pawła Pietrzak i Krystynę Kaloch.

I. Za + Genowefę Bartosik – w 30 dzień po śmierci. 

Piątek 19.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za ++ Annę Bula – w 30 dzień po śmierci.

15.00 I. Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

II. Za + Joannę Pietrek – od mieszkańców ul. Lompy i Zielonej.

18.00 Za + matkę Elżbietę Baron /pam. ur./, ojca Huberta, siostrę Joannę Pietrek, dziadków Baron, Jon, Skubała i Rogocz, ++ z pokrewieństwa, Patrycję Kurzac, Mariana i Grzegorza Sowa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 20.10.2018 r. – wspom. św. Jana Kantego

8.00 Za ++ rodziców Marię i Augustyna Sitek, siostrę Helenę, bratową Krystynę, dziadków, Jerzego Spałek, Reginę Serafin, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Henryka Kampczyk, Karola Sowa, Annę i Feliksa Mrozek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00 I. Za ++ męża Pawła Pietrek, Norberta Nowak, Józefa Pietrek, Franciszkę Burek /rocz. śm./, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów, Stanisława Koloch, Grażynę Janik, Marka Hampel, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Ewy i Eugeniusza Laska z okazji 20 rocz. ślubu.

Niedziela 21.10.2018 r. – XXIX Niedziela Zwykła

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Iwony i Zbigniewa Blatoń z okazji 25 rocz. ślubu.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Piotra Dulskiego z okazji 65 rocz. urodzin oraz z okazji przejścia na emeryturę, a także w intencji dzieci i ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Krzysztofa Paruzel z okazji 50 rocz. urodzin.

Poniedziałek 22.10.2018 r. – wspom. św. Jana Pawła II

7.00 Za + Jana Okwiek /pam. ur./, ++ z rodzin Okwiek, Just oraz dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ męża Eryka Marchewka, rodziców Waleskę i Juliusza Nowak, brata Konrada, bratową Anielę, Henryka Kandzia, Adolfa Nowak, Edwarda i Tadeusza Piskorz, ++ z pokrew. Nowak, Burek, Jon, Marchewka, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 23.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za ++ Martę i Stanisława Czubak, dziadków Jadwigę i Józefa Masoń, Elżbietę i Karola Molenda, Józefa Paruzel, Renatę i Iwonę Sówka, Gerarda i Andrzeja Molenda, Albina Patoń, Jerzego Krawczyk, Krystynę Foks, Łukasza Aleksandrowskiego, Zofię i Mariana Nowocień, ks. prob. H. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ Annę i Henryka Kochanek, Krystynę i Władysławę Tkacz, Jerzego i Erwina Sowa, Joachima Nancka, Floriana Sowa, Małgorzatę Jaksik, Tadeusza Miekin, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 24.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + matkę Helenę Dziembała /rocz. śm./, siostrę Urszulę Czaja /w 6 mies. po śm./, rodziców Marię i Alojzego Małeska, siostry Helenę Zok i Ewę Chrzęstek, brata Alojzego Małeska, szwagrów Grzegorza, Ryszarda, Franciszka, Różę i Małgorzatę Klimza, Piotra Kandzia, dziadków Pucała, Dziembała, Małeska i Słodczyk, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię, S.M. Teresę i dusze w czyśćcu.

16.30 Za ++ rodziców Annę i Walentego Kompała, Wincentego i Marię Lempke, brata Józefa Lempke, Jana i Beatę Sowa, Karola Sowa, Adelajdę Fabian, Jana i Zofię Fabian, pokrewieństwo i wszystkich ++ z rodziny, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 25.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za + matkę Gertrudę Sówka /pam. ur./, teścia Józefa Paprotny, Huberta Paprotny, ciocie, wujków, kuzynostwo, Jerzego i Marcina Strużyk, Sylwię Janta, Zygmunta Drynda, Ryszarda Białas, dziadków, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 Za ++ męża Norberta Kucierajter /pam. ur./, matkę Gertrudę Pietrek /pam. ur./, męża Piotra, Grzegorza Sowa, Brunona i Łucję Pietrek, Marię, Jadwigę i Wiktora Kucierajter, marię, Jerzego i Karola Speer, Katarzynę i Józefa Stanek, Piotra Ślosarczyk, Piotra Kurzac, Marię Pietrek, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 26.10.2018 r. – dzień powszechni

7.00 Za ++ Ritę i Pawła Maruszczyk /rocz. śm./, ich syna Zygmunta, + Marię Neuman, ++ dziadków Maruszczyk, Spałek, Neuman i Krawczyk, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

18.00 Za + matkę Irenę Szulc /pam. ur./, ojca Józefa, rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, dziadków i ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 27.10.2018 r. – dzień powszechni

8.00 Za + żonę Otylię Piskoń, rodz. Martę i Jana Piskoń, teściów Marię i Augustyna Kawa, braci Jana i Norberta Piskoń, siostrę Teresę Mika, szwagrów i szwagierki, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Romana Zazgórnik z okazji 50 rocz. urodzin.

Niedziela 28.10.2018 r. – Urocz. Rocz. Pośw. Kościoła – Odnowienie Misji św.

8.00 Za Parafian – o błogosławione owoce odnowienia Misji św.

11.00 I. Za parafian.

II. Za budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.

III. Za ++ budowniczych, ofiarodawców i dobrodziejów naszego kościoła.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w int. Beaty Ślosarczyk z okazji 18 rocz. ur.

Poniedziałek 29.10.2018 r. – Odnowienie Misji św.

8.00 Za ++ rodziców Jadwigę i Józefa Grzyb, męża Aleksandra Świerczyńskiego, rodziców Paulinę i Józefa Świerczyński, siostry, braci, kuzynostwo, bratowe, szwagrów, chrzestnych, sąsiadów, pokrewieństwo Grzyb, Świerczyński, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ Tadeusza Czapczyńskiego, Urszulę i Norberta Zymeła, ++ z pokrewieństwa Czapczyński, Pałasz, Zymeła, Kampczyk, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Helenę, Wincentego i Adama Foryś, Marię i Józefa Zdańkowski, Annę, Jerzego i Martę Breguła, Marię, Jana i Augustyna Gojowczyk, ++ z pokrewieństwa Foryś, Zdańkowski, Breguła i Gojowczyk, ks. prob. Wolnika, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 30.10.2018 r. – Odnowienie Misji św.

8.00 Za ++ rodziców Elżbietę i Karola Molenda, Helenę i Henryka Pisarski, Andrzeja i Gerarda Molenda, Albina Patoń, Józefa Paruzel, Łukasza Aleksandrowskiego, Józefa Rogowskiego, Teresę Szyżysko, Elżbietę i Benona Wojsa, Magdalenę i Tadeusza Masoń, Jana Kuzańskiego, SM. Bogusławę Jon, pokrewieństwo i staroszków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ rodziców Pawła i Helenę Woźny /rocz. śm./, rodziców Jana i Helenę Zymela, siostry Gertrudę, Różę i Adelajdę, szwagrów Jerzego Sówka i Jerzego Młynek, Ewę Sówka, Sylwię Janta, dziadków i pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Józefa i Klarę Wojsa, brata Jana, Helmuta Kamp, Krzysztofa Dworaczek, Stanisława Kurdyk, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Środa 31.10.2018 r. – Odnowienie Misji św.

8.00 Za + Jana Kuzańskiego /5 rocz. śm./.

16.30 Za + żonę Adelajdę Kandzia, Pawła, Gertrudę i Rufina Jon, Zofię, Ryszarda, Adelajdę, Józefa i Henryka Kandzia, Elżbietę i Huberta Baron, Wojciecha Ludwig, Marię i Józefa Wacławek, Elżbietę Bendkowską, Damiana i Walerię Kuta, Józefę Zygmunt, Joannę Pietrek, Adama Zgodzaj, pokrewieństwo, dziadków, sąsiadów, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ Krzysztofa Krzakowskiego, Marcelę i Bronisława Twardeckich, Güntera i Henrykę Buschmann, Annę i Józefa Kucierajter, S.M. Bogusławę Jon, Różę Dutkiewicz, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Annę, Rufina i Iwonę Gawenda, Herberta, Helenę i Ludwika Wieczorek.