INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH
 

MARZEC - KWIECIEŃ 2020

 

Wtorek 31.03.2020 r. – dzień powszedni (Róża II M)

 

7.00 Za ++ rodz. Jadwigę i Wolfganga Michalski /rocz. śm./, rodz. Annę i Franciszka Mielczarek, brata Józefa Mielczarek, Stefana i Renatę Skubała, Rudolfa Gawenda, szwagrów Leona, Jerzego i Leona, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków z obu stron, ks. Rajmunda i dusze w czyśćcu.

18.00 Za + męża Gintra Czaja /5 rocz. śm./.

Środa 1.04.2020 r. (Róża I)

I. Za + męża Pawła Spałek, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię i Ryszarda Masoń, brata bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Adelajdę Fabian, Anneliese Schmell, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + męża Dawida Myland /rocz. śm./, kuzynkę Patrycję Kurzac, ++ z rodzin Kucharczyk, Rykała i Myland, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Czwartek 2.04.2020 r. – I Czwartek (FZŚ)

I. Za + ojca Józefa Sowa /rocz. śm./, matkę Adelajdę, dziadków Sowa, Kawa, Jerzego, Grzegorza i Mariana Sowa, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

Piątek 3.04.2020 r. – I Piątek (Róża II)

I. Za + męża Karola Myland i ojca Piotra Łupierz /pam. ur./, Marię i Jerzego Łupierz, Patrycję Kurzac, Dawida i Jana Myland, teściów, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Jerzego Lempa, Józefa i Martę Sitek, ++ z pokrewieństwa, kuzynów, dziadków, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. prob. Wolnika, ks. D. Kominka i dusze w cz.

II. Ku czci NSPJ w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodziców.

III. Za + matkę Marię Kochanek /rocz. śm./, rodziców Anielę i Ludwika Danysz, dziadków Danysz, Lubos i Kochanek, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Joachima i Weronikę Kosytorz, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, Gertrudę Pradelok, ++ z pokrewieństwa Danysz i Kochanek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Sobota 4.04.2020 r. – I Sobota (Wszystkie róże)

I. Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w int. Urszuli Parys z ok. 80 rocz. ur.

III. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w int. Anny i Piotra Spałek z ok. 10 rocz. ślubu oraz w intencji ich dzieci Grzegorza i Dominiki.

Niedziela 5.04.2020 r. – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

I. Do Miłosierdzia Bożego o ustanie epidemii koronawirusa.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w int. Grażyny i Romana Zazgórnik z ok. 30 rocz. ślubu.

Poniedziałek 6.04.2020 r. – Wielki Poniedziałek (Róża III)

7.00 Za + ojca Brunona Pietrek, matkę Łucję, żonę Marię Pietrek, Elżbietę, Andrzeja i Jana Jaguś, brata Leonarda Pietrek, Joannę Pietrek, Norberta Kucierajter, Piotra Kurzac i pokrewieństwo z obu stron.

18.00 Za + ojca Józefa Szulc /30 rocz. śm./, matkę Irenę Szulc, rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu cierpiące.

Wtorek 7.04.2020 r. – Wielki Wtorek (Róża IV)

7.00 Za ++ rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Dorotę i Franciszka Kluge, braci Jerzego i Maksymiliana Kurzac, Dawida Myland, dziadków, pokrewieństwo, ++ kapłanów i siostry zakonne oraz dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ rodziców Anielę i Wojciecha Maks, Jadwigę i Jerzego Ceglarek, Darię, Marka i Hildegardę Ceglarek, Bogdana, Agatę i Mariana Tom, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, Lidię i Piotra Brzezina, Irenę, Jadwigę i Jerzego Młynek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 8.04.2020 r. – Wielka Środa (Róża V)

7.00 Za + matkę Małgorzatę Bambynek /pam. ur. /, ojca Teodora, babcie Annę Burek, ciocie, wujków, kuzynostwo z rodzin Krawczyk i Sladek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za + Krystynę Kowolik /1 rocz. śm./.

Czwartek 9.04.2020 r. – Wielki Czwartek – Triduum Paschalne

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

I. Za parafian.

II. O uświęcenie duchowieństwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

III. Za przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego.

Piątek 10.04.2020 r. – Wielki Piątek – Triduum Paschalne

9.00 Droga krzyżowa

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Sobota 11.04.2020 r. – Wielka Sobota – Triduum Paschalne

20.00 Wigilia Paschalna i Rezurekcja

I. Za parafian.

II. Za ++ matkę Agnieszkę Łupierz /rocz. śm./, ojca Romana, męża Gotfryda Schindler, Gertrudę i Jana Schindler, Annę, Gintra, Marka i Roberta Łupierz, dziadków Łupierz, Pietrek, Schindler, Elżbietę, Urbana, Eryka, Jadwigę i Emila Pietrek, Franciszkę, Józefa i Jana Hanszla, Czesława Ceglarek, Zbigniewa Żyła, Zygmunta Drynda, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 12.04.2020 r. – Niedziela Wielkanocna – Urocz. Zmartwychwstania

8.00 Za Parafian.

11.00 Suma – Za parafian.

Poniedziałek 13.04.2020 r. – Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy

8.00 Za Parafian.

11.00 Za + ks. prob. Henryka Gołka /29. rocz. śm./.

15.30 Za ++ Krzysztofa Krzakowskiego, Marcelę i Bronisława Twardeckich, Gintra i Henrykę Buszmann, S.M. Bogusławę John, Różę Dutkiewicz, Stefana John, Zofię i Wojciecha John, Władysławę i Feliksa Twardeckich, Annę, Rufina i Iwonę Gawenda, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Annę i Józefa Kucierajter, Izabelę Sęk, ++ kapłanów, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

Wtorek 14.04.2020 r. – Wtorek w Oktawie Wielkanocy (Róża VI)

7.00 I. Za ++ rodziców Józefę i Ryszarda Kurzac /pam. ur./.

II. Do Bożej Opatrzności jako dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w intencji rodzin: Hanulok, Paruzel i Kurzac.

18.00 Za ++ Gintra Czaja, Antoniego, Annę, Herberta, Paulinę, Ewalda i Józefa Czaja, Annę, Augustyna i Norberta Szymański, Elżbietę i Alfreda Reska, kuzynostwo, Annę i Pawła Kampa, dziadków Łupierz i dusze w czyśćcu.

Środa 15.04.2020 r.Środa w Oktawie Wielkanocy (Róża VII)

7.00 Za + męża Mariana Sowa /3 rocz. śm./, ojca Konrada, matkę Elżbietę Brol, teścia Jerzego Sowa, dziadków Jakuba i Albinę Brol, Józefa i Elżbietę Pyka, Wilhelma i Otylię Sowa, Józefa i Adelajdę Sowa, szwagra Grzegorza Sowa, wujków Leona i Pawła Brol, Gerarda Kopyciok, Norberta Kaloch, Piotra i Gertrudę Cudok, kuzyna Marka Pyka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za ++ Franciszkę i Jana Hanszla /rocz. śm./, Józefa Hanszla, Czesława, Antoninę i Franciszka Ceglarek, Emila, Urbana, Elżbietę, Jadwigę i Erka Pietrek, Agnieszkę, Romana, Annę, Gintra, Marka i Roberta Łupierz, Gotfryda Schindler, Zygmunta Drynda, dziadków Pietrek i Hanszla, pradziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 16.04.2020 r. – Czwartek w Oktawie Wielkanocy (Róża VIII)

7.00 Za + ojca Jerzego Młynek, Hildegardę, Marka i Darię Ceglarek, dziadków Maks, Ceglarek, Zymela i Młynek, Sylwię Janta, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, sąsiadów, ciocie, wujków, sąsiadów, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

16.00 Za + ks. Damiana Kominka /7. rocz. śm./.

18.00 Konwent Wielkanocny kapłanów dekanatu sadowskiego w Olszynie.

Piątek 17.04.2020 r. – Piątek w Oktawie Wielkanocy (Róża IX)

15.00 Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00 Za + matkę Marię Neuman /rocz. śm./ i ojca Henryka, ++ rodziców Ritę i Pawła Maruszczyk, brata Zygmunta, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa, ++ kapłanów z naszej parafii i dusze w czyśćcu.

Sobota 18.04.2020 r. – Sobota w Oktawie Wielkanocy (Róża X i XI)

8.00 Za + Gabierla Gorol /pam. ur./.

17.00 Za ++ rodziców Hildegardę i Emila Kurzac, Elżbietę i Adolfa Wajda, Tadeusza Miekin, Wilhelma Wodniok, dziadków Imiołczyk, Kurzac i Wajda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 19.04.2020 r. – II Niedziela Wielkanocy – Urocz. I Komunii św.

8.00 Za Parafian.

11.00 Uroczystość I Komunii św.

I. Ku czci Chrystusa Eucharystycznego w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.

II. W intencji rodziców i chrzestnych dzieci I Komunijnych.

15.00 Nieszpory Komunijne

15.30 Za + męża Pawła Hanszla / pam. 70 ur./.

Poniedziałek 20.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I M)

7.00 Za dusze w czyśćcu cierpiące – z ofiar ze skarbony.

18.00 Za ++ rodziców Irenę i Zenona Kowalczyk, Andrzeja Mandrykin, dziadków Hanszla, Kowalczyk, Mandrykin i Aluk, szwagra Piotra Kandzia, Łucję i Jerzego Hanszla oraz dusze w czyśćcu.

Wtorek 21.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża II M)

7.00 Za ++ koleżanki i kolegów ze szkoły, z pracy, wychowawców, nauczycieli, katechetów, sąsiadów i dobroczyńców.

18.00 Za ++ męża Eryka Marchewka, rodziców Juliusza i Waleskę Nowak, brata Konrada, bratową Anielę, Henryka Kandzia, Łucję i Feliksa Famuła, Agnieszkę i Ignacego Wodniok, Janinę, Edwarda, Tadeusza Piskorz, ++ z pokrewieństw Nowak, Burek, Jon i marchewka, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 22.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża I)

7.00 Za + męża Emila Burek /rocz. śm./, rodziców Piotra i Matyldę Sowa, ++ teściów, siostrę Annę, braci Jerzego, Erwina, Krystynę Tkacz, Marię Kulik, Piotra Jędruś, Floriana Sowa, dwóch szwagrów Joachima i Henryka, dziadków z obu stron, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Za ++ Franciszka i Franciszkę Kompała, Urszulę Kompała, Alojzego i Annę Kopyciok, ++ z rodzin Kompała i Kopyciok, dusze w czyśćcu, ks. prob. Henryka Gołka i ks. Damiana Kominka.

Czwartek 23.04.2020 r. – Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz. (Róża II)

7.00 Za ++ Wilhelma i Rufina Gansiniec, Jadwigę, Juliusza, Irenę i Stefana Pietrek, Ritę Rudek, Krystynę i Engelberta Ulfik, ++ dziadków, ++ ciocie i wujków, ++ kuzynostwo, Annę i Alfonsa Kurda, Jadwigę Czapla, Czesława Ceglarek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 Za ++ matkę Gertrudę Flajszer /pam. ur./, ojca Herberta, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Konrada, Gertrudę i Zofię Umlauf, babcie, dziadków, wujków, ciocie, Lillę Jaguś, Aleksandrę Nowak, Pawła Pietrek, Piotra Mazur, Pawła Radek, Teresę Pawełczyk, Danutę Joszko, Emila Zymela, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

Piątek 24.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża III)

7.00 Za dusze w czyśćcu – z ofiar ze skarbony.

18.00 Za ++ Tadeusza Czapczyńskiego, Urszulę i Norberta Zymeła, ++ z pokrewieństw Czapczyński, Pałasz, Zymeła i Kampczyk, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 25.04.2020 r. – święto św. Marka, Ewangelisty (Róża IV)

8.00 Za ++ teściów Jana i Helenę Zymela /rocz. śm./, ojca Juliusza Sówka/pam. ur./, matkę Agnieszkę /pam. ur./, żonę Gertrudę Sówka, brata Jerzego, bratowe Teresę i Różę Sówka, siostrę Anną Bula, szwagra Henryka, szwagra Jerzego Młynek, szwagierkę Adelajdę Fabian, Iwonę i Ewę Sówka, Sylwię Janta, Klarę i Marię Baron, Józefa i Huberta Paprotny, Stefana Klinkert, Zygmunta Drynda, Ryszarda Białas, dziadków Sówka, Pietrek, Zymela, Baron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Bernadety i Jolanty Dziembała z okazji ur.

Niedziela 26.04.2020 r. – III Niedziela Wielkanocna – Odpust Parafialny

8.00 Za parafian.

11.00 Suma – Za Parafian.

15.30 Książek

Poniedziałek 27.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża V)

7.00 O przezwyciężenie zła w parafii.

18.00 I. Za + matkę Elżbietę Baron /rocz. śm./, ojca Huberta, siostrę Joannę Pietrek, ciocie, wujków, szwagra Kazimierza Styczyrz, kuzyna Mirosława Baron oraz Dariusza i Mateusza Zgorzały.

II. Za ++ matkę Annę Kompała /pam. ur./ ojca Walentego, rodziców Wincentego i Marię Lempke, brata Józefa Lempke, Jana i Beatę Sowa, Karola Sowa, Zofię i Jana Fabian, Adelajdę Fabian, ++ z pokrewieństwa, ciocie, wujków, kuzynki, kuzynów, dziadków z obu stron, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Wtorek 28.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VI)

7.00 Za dusze w czyśćcu – z ofiar ze skarbony.

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę Chrystusowego kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w dalszej pracy duszpasterskiej w intencji ks. Alojzego Drozda z okazji 85 rocz. ur.

Środa 29.04.2020 r. – Uroczystość św. Katarzyny Sieneńskiej (Róża VII)

7.00 O przezwyciężenie zła w parafii.

16.30 Za ++ Piotra Pietrek /pam. ur./, żonę Gertrudę, syna Brunona, żonę Łucję Pietrek, Łucję i Ryszarda Molenda, ciocie, wujków, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 30.04.2020 r. – Dzień powszedni (Róża VIII)

7.00 O przezwyciężenie zła w parafii.

18.00 Za ++ dziadków Gertrudę i Jana Wójcik, Martę i Wiktora Świerczyński, Łucję i Franciszka Pietrek, Gertrudę i Adolfa Kocyba, Edwarda Kocyba, Józefa Świerczyńskiego, Dawida Myland, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienie, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.