INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

SIERPIEŃ

Czwartek 1.08.2019 r. – I Czwartek – wspom. św. Alfonsa Liguoriego (FZŚ)

7.00 Za ++ dziadków Martę i Romana Wojsa, Łucję i Franciszka Pietrek, Wandę i Jana Pytel, Antoniego Machoń, wujka Henryka Wojsa, ++ z rodzin Wojsa, Pietrek, Pytel, Kozielski, Grobara i Machoń, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

Piątek 2.08.2019 r.I Piątek (Róża I)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Jerzego Łupierz, Rutę i Norberta Gmyrek, Edwarda Kołodziejczyk, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu cierpiące.

18.00 Za + ojca Jana Kurzac /rocz. śm./, matkę Annę Kurzac, Martę i Józefa Młynek, szwagrów Marka Świtek i Henryka Miłota, dziadków z obu stron, S.M. Bogusławę Jon, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu oraz koleżankę Monikę Orłowską i kolegę Stanisława Piguła.

Sobota 3.08.2019 r. – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż Różańcowych.

12.00 Msza święta w intencji nowożeńców: Jolanta Kandzia – Rafał Trocha.

17.00 Za + męża Mariana Sowa, rodziców Elżbietę i Konrada Brol, dziadków Elżbietę i Józefa Pyka, Albinę i Jakuba Brol, Wilhelma i Otylię Sowa, Adelajdę i Józefa Sowa, szwagra Grzegorza Sowa, wujków Pawła i Leona Brol, Gerarda Kopyciok, Norberta Kaloch, Piotra i Gertrudę Cudok, kuzyna Marka Pyka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 4.08.2019 r. – XVIII Niedziela zwykła

8.00 Za Parafian.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Alfonsa Kandzia z okazji 92 rocz. ur.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji rocznych dzieci: Radosław Kołaczuch, Mateusz Piątkowski; ich rodziców i chrzestnych.

Poniedziałek 5.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża II)

18.00 Za ++ męża Norberta Kucierajter /rocz. śm./, Grzegorza Sowa, rodziców Gertrudę i Piotra Pietrek, Brunona i Łucję Pietrek, Jadwigę, Marię i Wiktora Kucierajter, Piotra Ślosarczyk, Piotra Kurzac, Marię i Joannę Pietrek, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 6.08.2019 r. – święto Przemienienia Pańskiego (Róża III)

7.00 Za ++ brata Romualda Ligendza, siostrę Marię Wiechula /pam. ur./, matkę Adelajdę Fabian, ojca Józefa Ligendza, brata Andrzeja Ligendza, siostrę Urszulę Pisarek, dziadków, Fabian, Zymela, Ligendza i Klimza, ciocie, wujków, kuzynki Justynę i Ewę, Michała Mandla, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. Dariusza Bienię i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ Konrada i Agnieszkę Burek, Alojzego Guzy, Marię Kulik, Emila Burek, Annę Janik, Teresę Guzy, Bertę i Franciszka Fraj, teściów, sąsiadów, ++ kapłanów, ++ siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Środa 7.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża IV)

8.00 Za ++ rodziców Różę i Józefa Bodora, Hildegardę i Józefa Sojka, dziadków z obu stron, Irenę i Józefa Szulc, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 8.08.2019 r. – wspomnienie św. Dominika (Róża V)

18.00 Za ++ męża Jerzego Sowa /pam. ur./, Hedwig i Józefa Sowa, Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Brunona, Jadwigę i Marię Sowa, Wincentego i Agnieszkę Szopa, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 9.08.2019 r. – św. Teresy Benedykty od Krzyża – E. Stein (Róża VI)

18.00 Za ++ Gertrudę, Pawła i Rufina Jon, żonę Adelajdę Kandzia, Zofię, Ryszarda, Adelajdę i Józefa Kandzia, Marię i Józefa Wacławek, Józefę Zygmunt, Henryka Kandzia, Elżbietę i Huberta Baron, Joannę Pietrek, Wojciecha Ludwig, Elżbietę Bendkowską, Damiana i Walerię Kuta, Adama Zgodzaj, SM. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 10.08.2019 r. – święto św. Wawrzyńca (Róża VII)

8.00 Za ++ rodziców Róże i Wojciecha Ludwig, dziadków Ludwig, Gertrudę i Pawła Jon, Rufina Jon, Adelajdę Kandzia, Elżbietę i Huberta Baron, Joannę Pietrek, S.M. Bogusławę Jon, dziadków i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Heleny i Zenona Dulski z okazji 60 rocz. urodzin.

Niedziela 11.08.2019 r. – XIX Niedziela zwykła

8.00 Za + Różę Ludwig - ofiarowana od mieszkańców ul. 1 Maja i Nowej.

11.00 Za Parafian.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Reginy Szulc oraz w intencji rodzin Szulc i Ceglarek.

Poniedziałek 12.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża VIII)

18.00 Za + syna Roberta Łupierz /pam. ur./, żonę Annę /rocz. śm./, syna Marka, pokrewieństwo Pietrek, Łupierz, Hanszla, Gotfryda Schindler, Czesława Ceglarek, Zygmunta Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Wtorek 13.08.2019 r. – dzień powszedni

7.00 Za ++ rodziców Józefa i Klarę Wojsa, brata Jana, Klarę i marię Baron, ciocie, wujków, dziadków Sowa, Wojsa, Gertrudę i Piotra Cudok, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 14.08.2019 r. – wspom. św. Maksymiliana M. Kolbego (Róża IX)

8.00 Za + córkę Teresę Polak /7 rocz. śm./.

17.00 Za ++ rodziców Otylię i Jana Młynek, Marię i Józefa Kaczmarzyk, Martę, Adelajdę, Józefa, Eryka i Jerzego Młynek, brata Jerzego, bratową Henrykę, Mariusza Pech, Wandę Wójcik, Marię i Joannę Piecuch, ++ kapłanów, sąsiadów, dziadków Młynek, Machura i Kaczmarzyk oraz dusze w czyśćcu.

Czwartek 15.08.2019 r. – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

8.00 Za + córkę Patrycję Kurzac /11 rocz. śm./, ojców Karola Myland i Jerzego Kurzac, brata Jana, bratanka Dawida Myland oraz ks. Damiana Kominka.

11.00 I. Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji żołnierzy naszej parafii z okazji Dnia Wojska Polskiego i ich rodzin.

II. Za + Marię Kulik /pam. ur./.

15.30 Za ++ synów Grzegorza i Mariana Sowa, Wilhelma i Otylię Sowa, Adelajdę i Józefa Sowa, Klarę i Wincentego Świerczyński, Gertrudę i Piotra Cudok, Norberta Kaloch, Otylię Piskoń, Jadwigę i Alojzego Sladek, Magdalenę i Jana Kosytorz, ++ ciocie, wujków i kuzynów z pokrew., ++ dziadków Sowa, Kawa i Gmyrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Piątek 16.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża X i XI)

15.00 Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00 Za Parafian.

Sobota 17.08.2019 r. Uroczystość św. Jacka (Róża I M)

8.00 Za + męża Gotfryda Schindler /rocz. śm./, rodziców Agnieszkę i Romana Łupierz, Gertrudę i Jana Schindler, Annę, Marka i Roberta Łupierz, dziadków Łupierz, Pietrek, Schindler, Kaszuba, Elżbietę, Jadwigę, Emila, Eryka, Urbana Pietrek, Franciszkę, Józefa i Jana Hanszla, Zbigniewa Żyła, Czesława Ceglarek, Zygmunta Drynda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Wandy Konopka z okazji 80 rocz. urodzin.

Niedziela 18.08.2019 r. – XX Niedziela zwykła

8.00 Za + Różę Ludwig - ofiarowana od córki z mężem i wnuków z rodziną oraz krewnych z Bielska-Białej.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Waltra i Jerzego Koenig z okazji urodzin.

15.30 Za ++ Augustyna, Annę i Norberta Szymański, męża Gintra Czaja, Antoniego, Annę, Herberta, Paulinę, Ewalda i Józefa Czaja, Elżbietę i Alfreda Reska, dziadków Łupierz, kuzynostwo, Annę i Pawła Kampa, ks. prob. Gołka, ka. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 19.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża II M)

18.00 Za ++ ojca Ludwika Danysz, matkę Marię Kochanek, Grzegorza Kosytorz /pam. ur./, matkę Anielę Danysz, dziadków Lubos, Danysz i Kochanek, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Magdalenę, Jana, Joachima i Weronikę Kosytorz, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, ++ z pokrewieństw Danysz i Kochanek, Teresę Polak, ++ siostry zakonne, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka oraz dusze w czyśćcu.

Wtorek 20.08.2019 r. – wspomnienie św. Bernarda (Róża I)

7.00 Za + syna Marka Ceglarek, żonę Hildegardę Ceglarek, rodziców Jerzego i Jadwigę Ceglarek, teściów Antoniego i Franciszkę Matusek, Darię Ceglarek oraz ++ z pokrewieństwa.

Środa 21.08.2019 r. – wspomnienie św. Piusa X (Róża II)

8.00 Za ++ rodziców Joannę i Ludwika Sowa, Klarę i Rocha Popiołek /pam. ur./, męża Karola Popiołek, córkę Teresę Polak, bratanka Henryka, braci Pawła i Franciszka Sowa, bratową Helenę Sowa, szwagra Jana Golenia, ciocię Marię Piec, Jerzego Sowa, ++ sąsiadów z ul. Polnej, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 22.08.2019 r. – wspomnienie NMP Królowej (Róża III)

18.00 Za ++ rodziców Piotra i Gertrudę Pietrek, Brunona i Łucję Pietrek, Marię i Jerzego Speer, Katarzynę i Józefa Stanek, Piotra Kurzac, Norberta Kucierajter, Łucję i Ryszarda Molenda, Marię i Jerzego Papież, Jerzego Baron, Rozalię i Stanisława Molenda, SM. Bogusławę Jon, Elfrydę i Alojzego Poleśny, Marię i Leonarda Pietrek, Jana Ksprzyk, pokrewieństwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

Piątek 23.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża IV)

18.00 Za + córkę Patrycję Gmyrek /14 rocz. śm./ oraz za dusze w czyśćcu.

Sobota 24.08.2019 r. – święto św. Bartłomieja, Apostoła (Róża V)

8.00 Za + syna Floriana Sowa /19 rocz. śm./, męża Jerzego Sowa, rodziców Józefa i Anastazję Dziembała, Piotra i Matyldę Sowa, brata Józefa, bratanka Henryka Dziembała, 4 szwagrów, Andrzeja i Anetę Duda, Henryka i Annę Kochanek, Krystynę Tkacz, Martę, Józefa, Pawła i Teresę Łupierz, Krystynę Kochanek, dziadków z obu stron, ++ kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

17.00 Za ++ rodziców Magdalenę i Jana Kosytorz, Martę i Wilhelma Gawenda, Weronikę, Joachima i Grzegorza Kosytorz, Edwarda, Marię i Pawła Sarach, Anielę i Ludwika Danysz, Maksymiliana Kurzac, Henryka Wojsa, Marię Kochanek, ++ dziadków, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 25.08.2019 r. – XXI Niedziela zwykła

8.00 Za Parafian.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodziny Beaty i Romana Kurzac.

15.30 Za ++ Augustyna Zazgórnik /pam. ur./, Joannę Pietrek, dziadków Baron, Molenda, Zazgórnik, Zymela, wujków, ciocie, kuzynów, Teresę Polak, Karola Sowa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Poniedziałek 26.08.2019 r. – Uroczystość NMP Częstochowskiej (Róża VI)

8.00 Za ++ Wilhelma i Rufina Gansiniec, Annę, Wilhelma, Franciszka i Florentynę Gansiniec, Wojciecha, Martę, Floriana i Edytę Pampuch, siostry Marię i Katarzynę oraz ich mężów, Marię i Józefa Psiuk, Patrycję Gmyrek, Jadwigę i Juliusza Pietrek, Dominika i Wincentego Bieleckich, Marię i Pawła Filuś, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00 W intencji tegorocznych pielgrzymów pieszej pielgrzymki na Jasną Górę.

Wtorek 27.08.2019 r. – wspomnienie św. Moniki (Róża VII)

7.00 Za + żonę Adelajdę Fabian /2 rocz. śm./, rodziców Zofię i Jana Fabian, Helenę i Jana Zymela, dziadków z obu stron, szwagierki Gertrudę i Różę Sówka, szwagrów Jerzego Sówka i Jerzego Młynek, Klarę i Marię Baron, Annę i Walentego Kompała, Józefa Ligendza, Pawła Spałek, Karola Sowa, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ kapłanów, siostry zakonne, sąsiadów i dusze w czyśćcu.

Środa 28.08.2019 r. – wspomnienie św. Augustyna (Róża VIII)

8.00 Za ++ Ryszarda i Gertrudę Jon, synów Romana i Józefa, żonę Marię Jon, Władysława i Pelagię Konopka, 3 synów, 5 córek, Hildegardę Konopka, Marię Pietrek, Antoniego i Hildegardę Młynek, Zofię i Alfreda Wilk, Otylię Szczęsny, dziadków, pokrewieństwo oraz ++ kapłanów.

Czwartek 29.08.2019 r. – wspom. męczeń. św. Jana Chrzciciela (Róża IX)

18.00 Za ++ rodziców Gertrudę i Antoniego Mazur, ojca Jerzego Młynek, brata Mariana, Elżbietę, Konrada i Ryszarda Nowak, Sylwię Janta, ciocie, wujków, dziadków Zymela, Nowak, Młynek i Mazur oraz dusze w czyśćcu.

Piątek 30.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża X i XI)

18.00 Za ++ matkę Małgorzatę Bambynek /rocz. śm./, ojca Teodora Bambynek, pokrewieństwo, babcie, dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 31.08.2019 r. – dzień powszedni (Róża I M)

8.00 Za ++ matkę Marię Pietrek, dziadków Pietrek, Jaguś, Konopka, Jon, Agnieszkę, Jana, Marię i Mariana Nowak, Jana Jaguś, Romana Jon, Marię Więch, Joannę Pietrek, Leonarda Pietrek i ks. Damiana Kominka.

17.00 Za ++ rodziców Hildegardę i Emila Kurzac, męża Ernesta Murgot, Anielę i Józefa Murgot, Henryka i Alojzego Murgot, Adolfa Wajda, Dawida Myland, dziadków Kurzac, Murgot, Imiołczyk oraz dusze w czyśćcu.

 

WRZESIEŃ

 

Niedziela 1.09.2019 r. – XXII Niedziela zwykła – Dożynki parafialne

8.00 Za Parafian.

11.00 Dożynki: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za tegoroczne żniwa, urodzaje, plony polne w intencji wszystkich mieszkańców naszej parafii.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji kandydatów do chrztu oraz w intencji rocznych dzieci.