INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Uwaga – prosimy śledzić bieżące zmiany, które są wprowadzane jedynie w tygodniowych planach intencji!

 

MAJ 2022

 

Niedziela 01.05.2022 – III Niedziela Wielkanocna

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodziny Beaty i Jana Koenig.

11.00 I. Do Ducha Świętego w intencji tegorocznych maturzystów.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą
o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Reginy
i Stanisława Kasprzyk z okazji 45 rocznicy ślubu.

15.30 Do Bożej Opatrzności i Aniołów Stróżów w intencji rocznego dziecka: Ignacy Sylwester Ziaja, jego rodziców i rodziców chrzestnych.

Poniedziałek 02.05.2022 – wspomnienie św. Atanazego (Róża IV)

7.00

18.00 I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Prandzioch i Brol.

II. Za + matkę Elżbietę Baron /rocz. śm./, ojca Huberta Baron, teściową Reginę Prandzioch, siostrę Joannę Pietrek, szwagra Kazimierza Styczyrz, dziadków Prandzioch, Baron, Jon i Senkiewicz, ciocie, wujków, kuzynostwo i ++ z pokrewieństwa z obu stron.

Wtorek 03.05.2022 – Uroczystość NMP Królowej Polski

8.00 Za + męża Jana Kluge /rocz. śm./, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Dorotę, Franciszka, Urszulę Kluge, braci Jerzego, Maksymiliana Kurzac, Dawida Myland, dziadków, kapłanów, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

10.30 UROCZYSTOŚĆ I KOMUNII ŚW.:

I. Ku czci Chrystusa Eucharystycznego w intencji dzieci przystępujących do I Komunii św.

II. W intencji rodziców i chrzestnych.

III. W intencji rodzeństwa oraz w intencji babci i dziadków.

15.30 Za + ojca Alfonsa Kandzia /rocz. śm./, matkę Adelajdę Kandzia /pam. ur./, Józefę i Władysława Zygmunt, Marię i Krystiana Kuta, Henryka Kandzia, Adama Zgodzaj, ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 04.05.2022 – wspomnienie św. Floriana (Róża V)

7.00

16.30 I. Za ++ matkę Elżbietę Brol, ojca Konrada, męża Mariana Sowa, teścia Jerzego Sowa, szwagra Grzegorza, dziadków Elżbietę i Józefa Pyka, Albinę i Jakuba Brol, Adelajdę i Józefa Sowa, Otylię i Wilhelma Sowa, wujków Leona, Pawła i Gerarda Brol, Gerarda Kopyciok, Norberta Kaloch, Piotra i Gertrudę Cudok, Jana Sowa, kuzyna Marka Pyka, Agnieszkę Schumann.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 05.05.2022 – I Czwartek (FZŚ)

7.00

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Romana i Martę Wojsa, Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana Pietrek, szwagrów Henryka Wojsa i Emanuela Szulc, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynki, kuzynów, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 06.05.2022 – święto św. Ap. Filipa i Jakuba – I Piątek (Róża VI)

7.00 Za ++ męża Karola, syna Jana, wnuka Dawida Myland, teściów, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Marię, Piotra, Jerzego Łupierz, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Marię i Józefa Sitek, dziadków, kuzynów, sąsiadów, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Wolnika, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 Ku czci NSPJ w intencji dzieci przygotowujących się I Komunii św. i ich rodziców.

18.00 Za + matkę Irenę Halemba, ojca Gotfryda Schindler, dziadków Łupierz, Błaszczyk, Schindler i Halemba, kuzynów Marka i Roberta Łupierz, Piotra Szymik, ciocie, wujków Zygmunta Drynda, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 07.05.2022 – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

17.00 I. Za ++ rodziców Jana i Gertrudę Wójcik, Wiktora i Martę Świerczyński, Henryka Wójcik, Józefa Świerczyńskiego, Krystynę i Wiktora Ledwoń, Lucjana Pietrek, ++ z rodzin Świerczyński, Wójcik, Kozok, Grzyb, Gojowczyk, dusze w czyśćcu.

II. Za ++ żonę Genowefę i syna Mariusza Bartosik, Józefa i Franciszka Bartosik oraz Wiktorię i Jana Wilk.

Niedziela 08.05.2022 – IV Niedziela Wielkanocna

8.00

11.00 Ku czci św. Floriana w intencji strażaków naszej parafii i ich rodzin z okazji święta patronalnego.

15.30 Za ++ rodziców Jadwigę i Alojzego Sladek /w 10 i 17 rocz. śm./.

Poniedziałek 09.05.2022 – Uroczystość św. Stanisława (Róża VII)

7.00

18.00 I. Za + męża Norberta Pietrek /pam. ur./.

II. Za + babcię Jadwigę Masoń /rocz. śm./, dziadka Józefa, Elżbietę i Karola Molenda, Martę i Stanisława Czubak, Anetę Duda, Józefa Pruzel, ciocię marię, wujków Gerarda, Albina, Jerzego i Mariana, kuzynów Andrzeja i Łukasza, Renatę i Iwonę Sówka, Krystynę i Augustyna Foks, Sandrę Spałek, Zofię i Mariana Nowocień, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 10.05.2022 – dzień powszedni (Róża VIII)

7.00 Za ++ męża Jana Dziembała, rodziców Józefa i Stefanię Pietrek, brata Jana, Eryka i Adelajdę Młynek, dziadków, teściów, ciocie, wujków, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 Za ++ Annę Burek /rocz. śm./, rodziców Marię i Jana Jędruś, Paulinę i Józefa Burek, Zygmunta Kampa, ++ z pokrewieństwa z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 11.05.2022 – dzień powszedni (Róża IX)

7.00 Za ++ córkę Patrycję Kurzac, Karola, Jana i Dawida Myland, Jerzego Kurzac, Rutę Czornik, Rutę i Norberta Gmyrek, Jerzego, Marię i Piotra Łupierz, Annę i Henryka Potempa, Alicję i Zdzisława Kwiecień, Katarzynę i Stanisława Gibas, Irenę Małkowską, dziadków, ciocie, wujków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

16.30 I. Za ++ Irenę Szulc /11 rocz. śm./, Józefa i Emanuela Szulc, rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Jerzego Baron /pam. ur./, Annę i Klemensa Baron, Łucję, Ryszarda, Bernadetę, Gotfryda, Stanisława i Rozalię Molenda, Marię i Jerzego Papież, Ernę i Szczepana Rokosa, Huberta, Elżbietę, Norberta, Ewę i Mirosława Baron, Jerzego Książek, Augustyna Zazgórnik, Kazimierza i Justynę Tyrol, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 12.05.2022 – dzień powszedni (Róża X i XI)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana, Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, dziadków, kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za ++ Czesława Ceglarek i Emila Pietrek /pam. ur./.

II. Za ++ matkę Zofię Fabian /pam.ur./, ojca Jana, rodziców Jana i Helenę Zymela, żonę Adelajdę Fabian, szwagierki Emilianę Młynek, Różę, Gertrudę Sówka, szwagrów Jerzego Zymela, Jerzego Młynek, Jerzego i Norberta Sówka, dziadków Józefa i Hildegardę Ligendza, Karola i Eugenię Sowa, Annę, Walentego i Pawła Kompała, Ewę Sówka, Sylwię Janta, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, Pawła Spałek, ++ z pokrewieństwa, siostry zakonne, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 13.05.2022 – wspomnienie NMP z Fatimy (Różaniec Fatimski)

7.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski i opiekę Matki Bożej z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Marii Gałeczka z okazji urodzin.

18.00 I. Za++ matkę Marię Neuman /pam. ur./, ojca Henryka, rodziców Ritę i Pawła Maruszczyk, brata Zygmunta, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kapłanów z naszej parafii i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ męża Henryka Kandzia, rodziców Juliusza i Waleskę Nowak, Konrada i Anielę Nowak, Eryka Marchewka, Marię i Józefa Wacławek, Zofię, Ryszarda, Adelajdę i Józefa Kandzia, Adelajdę i Alfonsa Kandzia, Józefę i Władysława Zygmunt, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 14.05.2022 – święto św. Macieja (Róża I M)

8.00 I. Za + ojca Jerzego Sowa, braci Grzegorza i Mariana, Konrada i Łucję Pietrek, Piotra i Gertrudę Cudok, Norberta Kaloch, Jana Sowa, Piotra i Otylię Piskoń, dziadków Sowa, Pietrek, Wiatrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za + męża i ojca Grzegorza Hajsig /pam. ur./ oraz + ojca i dziadka Jerzego Hajsig.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Heleny Gansiniec z okazji 98 rocznicy urodzin.

Niedziela 15.05.2022 – V Niedziela Wielkanocna

8.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Janusza Konopka z okazji 55 rocznicy urodzin.

11.00 W intencji dzieci klas IV z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia I Komunię św. (odnowienie przyrzeczeń) oraz w intencji ich rodzin.

15.30 Za ++ brata Jana Sowa /pam. ur./, rodziców Adelajdę i Józefa, szwagra Jerzego Sowa, Grzegorza i Mariana Sowa, dziadków Sowa i Kawa.

Poniedziałek 16.05.2022 – święto Rocz. Pośw. Katedry Gliwic. (Róża II M)

7.00 Za ++ rodziców Wilhelma i Otylię Baron, Franciszka Piątkowskiego, Stanisława Prenzel, Erwina i Krystynę Baron, Klarę i Marię Baron, Justynę Molenda, dziadków, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

18.00 I. Za ++ męża Jerzego Zymela, rodziców Jana i Helenę Zymela, Pawła i Helenę Woźny, bratową Jadwigę, szwagierki Gertrudę, Różę, Adelajdę, Emilianę, szwagrów Jerzego Młynek, Jerzego i Norberta Sówka, Ewę Sówka, Sylwię Janta, dziadków z obu stron, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Grzegorza Hajsig oraz ++ z rodzin Hajsig, Pietrucha i Kurzac.

Wtorek 17.05.2022 – święto św. Andrzeja Boboli (Róża I)

7.00

18.00 Za + ojca Felicjana Hadyk /9 rocz. śm./, matkę Marię /pam. ur./, dziadków Hadyk i Jon, Hildegardę i Jerzego Konopka, Margot i Józefa Gruca, ciocie i wujków z rodziny Jon, Reinholda, Jadwigę i Rajmunda Hadyk, Huberta Dziuk, kuzynkę Dorotę Hadyk, kuzynów Jana i Andrzeja Jon, Romana Gałuszka, Aleksa Bartocha, Marię Więch, ks. Damiana Kominka i ks. prob. Gołka.

Środa 18.05.2022 – dzień powszedni (Róża II)

7.00

16.30 I. Za + Pawła Kompała /2 rocz. śm./, ++ z rodzin Kompała i Lempke, dusze w czyśćcu.

II.

Czwartek 19.05.2022 – dzień powszedni (Róża III)

7.00 Za + Grzegorza Hajsig – ofiarowana od rodziny Kurzac.

18.00 I. Za ++ ojców Karola Myland, Augustyna Jaguś, rodziców Annę i Jana Kurzac, Patrycję Kurzac, Jana, Dawida Myland, dziadków Myland, Jaguś, Łupierz, Polak, Jerzego Lempa, Marka Świtek, Anetę Duda, Mariusza Kwarciak, ciocie, wujków, koleżanki, kolegów, sąsiadów, ++ z rodzin Kanek, Kaletka, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Henryka Pietrek /pam. ur./, Jadwigę i Roberta Lempke, Jana i Jadwigę Kubiciel, Justynę Molenda, Marię Kulik, ++ wujków, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ++ dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu.

Piątek 20.05.2022 – III Piątek (Róża IV)

15.00 I. Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

II. Do Miłosierdzia Bożego z prośbą o zdrowie i potrzebne łaski dla brata Jana.

18.00 I. Za ++ rodziców Annę i Franciszka Kowolik, Agnieszkę, Dominika, Irenę Kandzia, Ernesta i Krystynę Kowolik, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Marię i Tadeusza Kucierajter, Alojzego Just, siostrę Urszulę Just, brata Stefana Kucierajter, szwagra Ludwika piechota, ciocie, wujków, dziadków z obu stron, Jana Okwiek, Grażynę Janik, Annę Drynda, Marka Hampel, Marcina Matusek, Pawła i Emanuela Pietrek, Teresę Polak, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 21.05.2022 – wspomnienie św. Jana Niepomucena (Róża V)

8.00 I. Za ++ męża Pawła Spałek, córkę Reginę Serafin, rodziców Zofię i Ryszarda Masoń, brata Bernarda, Klarę, Stefana i Jerzego Spałek, Ritę, Pawła i Zygmunta Maruszczyk, Marię, Augustyna i Helenę Sitek, Adelajdę Fabian, Irenę Sowa, Annoliose Schmell, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II.

17.00 Za + męża, ojca i dziadka Pawła Kampczyk /pam. ur./.

Niedziela 22.05.2022 – VI Niedziela Wielkanocna

8.00

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę Chrystusowego kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w posłudze misyjnej w intencji O. Zbigniewa Halemby OMI z okazji rocz. urodzin.

15.30 Za ++ Julię Nowak /pam. ur./, ojca Józefa /rocz. śm./, Elżbietę i Tomasza Jaguś Lillę Jaguś, Jana i Franciszkę Burek, Aleksandrę i Adolfa Nowak, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, Lidię i Piotra Brzezina, Pawła i Lucjana Pietrek, Emanuela Szulc, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków Nowak, Mańka, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 23.05.2022 – dzień powszedni (Róża VI)

7.00 Za + żonę Annę Drynda /rocz. śm./, Grażynę Janik, Janinę Janik, ++ rodziców Drynda, Poloczek, Bronisława Joszko, Mesjasz, ++ z pokrewieństw Kucierajter i Pietrek, Marka Hampel, Marcina Matusek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 I. Za + Magdalenę Kurzac /1 rocz. śm./ i ojca Piotra.

II. Za ++ rodziców Krystynę i Erwina Baron, ojca Waldemara Koper, dziadków Baron, Gajda, Koper i Węgrzyńscy, ciocie Stanisławę Odrzywolską i Teresę Jędrzejczyk, wujka Jerzego Zymela, Henryka i Annę Gajda, Justynę Molenda i ++ z pokrewieństwa.

Wtorek 24.05.2022 – wspom. NMP Wspomożenia Wiernych (Róża VII)

7.00 I. O Boże błogosławieństwo dla intencji parafian z Rusinowic jako podziękowanie za wierną pamięć o zmarłych kapłanach – dar p. Reginy Gołek.

II. Za ++ parafian z Rusinowic – dar p. Reginy Gołek.

18.00 Za + ojca Pawła Kampczyk, teściową Barbarę Szymanek, dziadków z obu stron, Jerzego i Łucję Kampczyk, Henryka Kampczyk, Pawła Pietrek, ++ z pokrewieństw Kampczyk i Szymanek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 25.05.2022 – dzień powszedni (Róża VIII)

7.00

16.30 I. Za + męża Henryka Miłota /rocz. śm./, rodziców Martę i Józefa Młynek, teściów Cecylię i Feliksa Miłota, dziadków Gmyrek, Młynek, Miłota, Smołka, ciocie, wujków, Marcina Bieleckiego, Sylwię Janta, sąsiadów, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienia, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Annę i Józefa Kucierajter, Adelę i Stanisława Dulski, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Iwonę i Annę Gawenda, ciocie, wujków, kuzynostwo, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i S.M. Bogusławę Jon oraz dusze w czyśćcu.

Czwartek 26.05.2022 – wspomnienie św. Filipa Neri (Róża IX)

7.00

18.00 I. Za ++ matkę Adelę Dulski, ojców Stanisława Dulski, Tadeusza Kapica, ++ dziadków z obu stron, ciocie, wujków i kuzynostwo, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za + ojca Lucjana Pietrek /2 rocz. śm./, teścia Alfonsa Danysz, dziadków Aleksandra Świerczyńskiego, Franciszka i Łucję Pietrek, Teofila i Matyldę Danysz, Józefa i Klarę Bryś, Bogdana Danysz, chrzestnych Emanuela Szulc, Anastazję Stanek, ++ z pokrewieństwa z rodzin Pietrek i Danysz, ++ sąsiadów, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

Piątek 27.05.2022 – dzień powszedni (Róża X i XI)

7.00

18.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę Chrystusowego kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w dalszej pracy na rzecz Ośrodka w intencji ks. dyrektora Kazimierza Tomasiaka z okazji 40 rocz. urodzin.

Sobota 28.05.2022 – dzień powszedni (Róża I M)

8.00 I. Za ++ brata Roberta Łupierz /rocz. śm./, rodziców Annę i Gintra Łupierz, brata Marka, dziadków Agnieszkę i Romana Łupierz, Annę i Konstantego Prańdzioch, Marię i Huberta Sonnek, wujka Gotfryda Schindler, ++ z pokrewieństwa Łupierz, Prandzioch, Pietrek, Hanszla, Ceglarek, Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Grzegorza Młynek z okazji 60 rocznicy urodzin.

Niedziela 29.05.2022 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

8.00 Za parafian.

11.00 W intencji wszystkich matek naszej parafii z okazji Dnia Matki.

15.30 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Jolanty Hampel z okazji 60 rocznicy urodzin oraz jako podziękowanie za 40 lat pracy zawodowej.

Poniedziałek 30.05.2022 – dzień powszedni (Róża II M)

7.00

18.00 I. Za ++ rodziców Rutę i Norberta Gmyrek /pam. ur./, dziadków Gmyrek i Łupierz, Arkadiusza Burek, Patrycję Kurzac, Dawida i Jana Myland, Bogdana Tom, ciocie, wujków, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II.

Wtorek 31.05.2022 – Święto Nawiedzenia NMP (Róża I)

7.00

18.00 Za ++rodziców Marię i Pawła Sarach /pam. ur./,Maksymiliana Kurzac, Edwarda Sarach, Łucję, Konrada, Jerzego Kurzac, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Weronikę, Joachima Kosytorz, Anielę i Ludwika Danysz, Marię Kochanek, Jana Kluge, Henryka Wojsa, Dawida Myland, Teresę Polak, dziadków Lubos, Sarach, Kurzac, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.