INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Uwaga – prosimy śledzić bieżące zmiany wprowadzane jedynie w tygodniowym planie intencji!

 

LIPIEC 2024

 

Poniedziałek 22.07.2024 – Święto św. Marii Magdaleny (Róża II M)

18.00 I. Za ++ dziadków Dziembała i Gmyrek, ojca Franciszka, ciocie, wujków, sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ Urszulę Zymeła /pam. ur./, Norberta Zymeła, Tadeusza Czapczyńskiego, ++ z rodzin Zymeła, Kampczyk, Czapczyński, Pałasz, siostry zakonne, kapłanów, i dusze w czyśćcu.

Wtorek 23.07.2024 – Święto św. Brygidy (Róża I)

7.00 I. Za ++ rodziców Henryka i Annę Bula /pam. ur./, dziadków Juliusza i Agnieszkę Sówka, wujków Jerzego i Norberta Sówka, ciocie Gertrudę, Różę i Teresę Sówka, kuzynki Monikę Masoń, Ewę i Iwonę Sówka, Henryka i Hildegardę Gajdzik, Marię i Stefana Klinkert, Pawła Respondek, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, Bernarda Masoń, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

II. Za + syna Kazimierza Kuczerajter, Marię i Marka Nowak, Barbarę, Kleofasa i Ludwika Kuczerajter, Wolfganga Schmidt, ++ z rodzin Gmyrek, Nowak i Kuczerajter.

Środa 24.07.2024 – wspomnienie św. Klary (Róża II)

8.00 I. Za + męża Bronisława Joszko, Stefana i Annę Joszko, Stefana i Jadwigę Kotów, siostry Bogusławę i Elżbietę, Annę Drynda, Jadwigę Wieczorek, Bronisława i Genowefę Hyska, babcie i dziadków z obu stron, szwagra Henryka Ziaja, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

II. Za + męża Dawida Myland /pam. ur./, ++ z rodzin Rykała, Kucharczyk i Myland, ++ sąsiadów, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Czwartek 25.07.2024 – Święto św. Jakuba, Ap. (Róża III)

18.00 I. Za ++ Erwina, Piotra, Matyldę, Jerzego i Floriana Sowa, Augustyna, Gertrudę, Huberta i Henryka Wręczycki, Urszulę i Stefana Kowol, Henryka, Annę, Krystynę i Andrzeja Kochanek, Krystynę i Leona Tkacz, Emila i Arkadiusza Burek, Joachima Nancka Elfrydę i Józefa Pisarek, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Łucję, Franciszka i Lucjana Pietrek, Martę, Romana i Henryka Wojsa, Emanuela Szulc, Marię Pietrek, Klarę Spis, dziadków, ciocie, wujków, kuzynki, kuzynów, ++ z pokrewieństwa, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 26.07.2024 – wspomnienie św. Anny, patronki diecezji (Róża IV)

18.00 I. Ku czci św. Anny w intencji II Róży różańcowej z prośbą o wstawiennictwo.

II. Za ++ męża Józefa Paruzel, rodziców Elżbietę i Karola Molenda, Gertrudę i Franciszka Paruzel, siostrę Marię, braci Gerarda, Józefa, Konrada i Andrzeja Molenda, Łukasza, Aleksandrowskiego, szwagrów Mariana i Albina, Emila Sowa, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo z obu stron, sąsiadów, s. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 27.07.2024 – wspomnienie św. Joachima (Róża V)

8.00 Za + matkę Magdalenę Bodora, brata Piotra, teściów Hildegardę i Jerzego Fonkiewicz, dziadków Bodora i Wojsa, ciocie, wujków, ++ z rodzin Fonkiewicz, Bodora, Wojsa i Kupka, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

17.00 Za + ojca Herberta Flajszer /pam. ur./, matkę Gertrudę, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Klarę, Franciszka i Alojzego Flajszer, Jana i Franciszkę Burek, Gertrudę, Konrada i Zofię Umlauf, Franciszka, Lillę, Pawła i Aleksandrę Jaguś, ciocie, wujków, Pawła Radek, Pawła Pietrek, Piotra i Andrzeja Mazur, Emila Zymela i ks. Damiana Kominka.

Niedziela 28.07.2024 – XVII Niedziela zwykła

8.00 W intencji policjantów naszej parafii oraz w intencji ich rodzin – z okazji Święta Policji.

11.00 Ku czci św. Krzysztofa w intencji wszystkich kierowców naszej parafii.

15.30 Za ++ rodziców Marię i Karola Popiołek, siostrę Teresę Polak /rocz. śm./, Walerię, Alojzego i Urszulę Just, Ludwika Piechota, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 29.07.2024 – wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza (Róża VI)

18.00 I. Za ++ męża Emanuela Szulc, teściów Józefa i Irenę Szulc, rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana, Klarę Spis, Marię i Henryka Pietrek, dziadków Szulc, Pietrek, Mańka, Imiołczyk, ciocie wujków, kuzynostwo, chrzestnych, Zygmunta Piątek, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, bracia Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię
i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa Kampczyk i Anioł, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Wtorek 30.07.2024 – dzień powszedni (Róża VII)

7.00 Za ++ matkę Reginę Serafin /pam. ur./, dziadków Gertrudę i Jana Serafin, Gertrudę i Pawła Spałek, Julię i Józefa Nowak, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Irenę Sowa, Renatę Sitek ++ ciocie, wujków, kuzynostwo, pokrewieństwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 31.07.2024 – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (Róża VIII)

8.00 I. Za ++ ojców Henryka Beksa /rocz. śm./ i Edwarda Kołodziejczyk.

II. Za + ojca Jana /pam. ur./.

 

SIERPIEŃ 2024

 

Czwartek 01.08.2024 – wsp. św. Alfonsa M. Liguoriego – I Czwartek (FZŚ)

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Annę i Franciszka Kowolik, Ernesta i Krystynę Kowolik, dziadków Kowolik i Sowa, dusze w czyśćcu.

Piątek 02.08.2024 – dzień powszedni – I Piątek (Róża IX)

7.00 Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana, Piotra i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, kuzynów, dziadków, ks. Prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Ku czci NSPJ w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców.

Sobota 03.08.2024 – dzień powszedni – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

12.00 W intencji nowożeńców: Sandra Hewig i Radosław Stachura.

15.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Adriana Ulfik z okazji 30 rocz. urodzin oraz do Anioła Stróża w intencji rocznego dziecka: Stanisław Jan Ulfik, jego rodziców i chrzestnych.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Pelagii Ceglarek z okazji 50 rocz. urodzin.

Niedziela 04.08.2024 – XVIII Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 W intencji piłkarzy oraz zmarłych piłkarzy, trenerów, działaczy i kibiców LKS „Dragon” Rusinowice z okazji 65-lecia Klubu z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla piłkarzy, trenerów i działaczy w nadchodzącym, nowym sezonie piłkarskim.

15.30 Chrzty i roczki – rezerwacja

Poniedziałek 05.08.2024 – dzień powszedni (Róża X i XI)

18.00 I. Za + Walerię Just /1 rocz. śm./.

II. Za ++ męża Norberta Kucierajter /rocz. śm./, rodziców Piotra i Gertrudę Pietrek, Grzegorz Sowa, Brunona i Łucję Pietrek, Marię, Jadwigę i Wiktora Kucierajter, Jerzego i Karola Speer, Katarzynę i Józefa Stanek, Piotra Ślosarczyk, Magdalenę i Piotra Kurzac, Jadwigę i Gotfryda Molęda, Marię i Joannę Pietrek, dziadków z obu stron, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Wtorek 06.08.2024 – Święto Przemienienia Pańskiego (Róża I M)

7.00 I. Za + męża Mariana Sowa, rodziców Elżbietę i Konrada Brol, teścia Jerzego, szwagra Grzegorza, dziadków Brol, Pyka i Sowa, wujków, ciocie, kuzyna Marka, Agnieszkę Schumann i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ parafian ul. 1 Maja – ofiarowana od mieszkańców ul. 1 Maja i Nowej.

Środa 07.08.2024 – dzień powszedni (Róża II M)

8.00 Za + męża Józefa Molenda /pam. ur./, rodziców Elżbietę i Karola Molenda, Helenę i Alojzego Opiełka oraz dusze w czyśćcu.

Czwartek 08.08.2024 – wspomnienie św. Dominika (Róża I)

18.00 I. Za + ojca Alfonsa Kandzia /pam. ur./, matkę Adelajdę, rodziców Józefę i Władysława Zygmunt, szwagra Jana, Marię i Krystiana Kuta, Henryka Kandzia, Adama Zgodzaj, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i ks. Dariusza Bienię.

II. Za ++ rodziców Martę i Józefa Młynek /pam. ur./, matkę Ewę Kaleja, Henryka Miłota, Marcina Bieleckiego, babcie, dziadków, ciocie, wujków, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Gołka i dusze w czyśćcu.

Piątek 09.08.2024 – Święto św. Teresy B. od Krzyża – Edyty Stein (Róża II)

18.00 I. Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Klarę i Piusa Koza, brata Jerzego, dziadków z obu stron, trzech szwagrów, Pawła, Jana i Jerzego, Lidię i Seweryna Brol, Irenę Pietrek, ciocie, wujków, kuzynostwo, sąsiadów, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + ojca Ludwika Danysz, matkę Marię Kochanek i Grzegorza Kosytorz /pam. ur./, matkę Anielę Danysz, dziadków Lubos, Danysz i Kochanek, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Magdalenę, Jana, Joachima i Weronikę Kosytorz, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, Gertrudę Pradelok, Józefa Jędrzejczak, ++ z pokrewieństwa Danysz i Kochanek, sąsiadów, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Sobota 10.08.2024 – Święto św. Wawrzyńca (Róża III)

8.00 Za ++ matkę Annę Łupierz /rocz. śm./, brata Roberta Łupierz /pam. ur./, ojca Gintra Łupierz, brata Marka, ++ dziadków Agnieszkę i Romana Łupierz, Annę i Konstantego Prandzioch, Marię i Huberta Sonnek, wujka Gotfryda Schindler, ++ z pokrewieństwa Łupierz, Prandzioch, Pietrek, Hanszla, Ceglarek i Drynda, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

17.00 Za ++ rodziców Annę i Jana Kurzac, Martę i Józefa Młynek, szwagrów Marka Świtek, Henryka Miłota, babcie, dziadków z obu stron, Stanisława Piguła, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 11.08.2024 – XIX Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 Za + matkę Barbarę Hewig (z racji wesela).

15.30 Za ++ męża Jerzego Sowa /pam. ur./, rodziców Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Hedwig i Józefa Sowa, zięcia Jana Bochnia, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 12.08.2024 – dzień powszedni (Róża IV)

18.00 I. Za ++ dziadków Martę i Romana Wojsa, Łucję i Franciszka Pietrek, Jana i Wandę Pytel, Antoniego Machoń, wujków Henryka Wojsa, Lucjana Pietrek i Emanuela Szulc, ciocię Marię Pytel, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka, ks. prob. Mokrosa i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Józefa i Klarę Wojsa, brata Jana, Wilhelma, Otylię i Jerzego Sowa, Pawła, Martę i Krzysztofa Wojsa, Gertrudę i Piotra Cudok, dziadków Sowa i Wojsa, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Wtorek 13.08.2024 – dzień powszedni (Róża V)

7.00 I. Za ++ matki Marię Pietrek i Wandę Konopka, dziadków Pietrek, Jaguś, Konopka i Jon, Marię, Agnieszkę, Jana, Mariana Nowak, Jana Jaguś, Romana Jon, Marię Wiench, Leonarda, Joannę Pietrek, Monikę Masoń, ++ z pokrewieństwa z obu stron.

II. Wolna intencja

Środa 14.08.2024 – wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego (Róża VI)

8.00 Wolna intencja

17.00 Za ++ Augustyna, Norberta i Annę Szymański, Gintra, Antoniego, Annę, Herberta, Paulinę i Ewalda Margott, Józefa Czaja, dziadków, Elżbietę i Alfreda Reska, Annę i Pawła Kampa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 15.08.2024 – Uroczystość Wniebowzięcia NMP

8.00 Za + córkę Patrycję Kurzac /rocz. śm./, Karola, Jana, Piotra i Dawida Myland, Rutę Czornik i Jerzego Lempa.

11.00 I. Do Bożej Opatrzności z prośbą o Boże błogosławieństwo w służbie i zdrowie w intencji żołnierzy naszej parafii i ich rodzin z okazji Święta Wojska Polskiego.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Siegmund, Szustak i Wrześniewski.

15.30 I. Za + Małgorzatę Grützner /1 rocz. śm./.

II. Za + Marię Kulik /pam. ur./.

Piątek 16.08.2024 – dzień powszedni – III Piątek (Róża VII)

15.00 Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00 Za ++ męża Jerzego Sowa /rocz. śm./, synów Grzegorza i Mariana, brata Jana, Wilhelma i Otylię Sowa, Adelajdę i Józefa Sowa, Klarę i Wincentego Świerczyński, Norberta Kaloch, Piotra i Gertrudę Cudok, ciocie, wujków, kuzynów z obu stron, dziadków Sowa, Kawa i Gmyrek, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Sobota 17.08.2024 – Uroczystość św. Jacka – patrona metropolii (Róża VIII)

8.00 Za ++ matkę Magdalenę Bodora, brata Piotra, kuzyna Wojciecha, teścia Józefa Dziembała, dziadków Bodora, Wojsa, ++ z rodzin Bodora, Wojsa, Dziembała i Zaporowski, ks. prob. Gołka, ks. prob. Śliwińskiego, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

13.00 W intencji nowożeńców: Aneta Halemba i Jakub Świerczek.

15.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Danuty i Zygmunta Rogocz z okazji 50 rocz. ślubu.

17.00 Za ++ syna Marcina Bieleckiego, Wilhelma i Rufina Gansiniec, Leokadię, Dominika i Wincentego Bieleckich, Norberta Pietrek, Martę i Wojciecha Pampuch, ++ z rodzin Bielecki, Gansiniec, Pampuch, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 18.08.2024 – XX Niedziela zwykła

8.00 Za + żonę Wandę Konopka /pam. ur./.

11.00 I. Ku czci NMP Niepokalanie Poczętej w intencji S.M. Marty Agnieszki Kulik z jako podziękowanie za dar ślubów wieczystych z prośbą o Boże błogosławieństwo na drodze życia zakonnego według radach ewangelicznych.

II. W intencji rodziców, siostry i jej rodziny oraz dziadków S. Marty.

III. Za + siostrę Marię Kulik i ++ z rodziny.

15.30 Za ++ syna Floriana Sowa /rocz. śm./, męża Jerzego, rodziców Anastazję i Józefa Dziembała, Matyldę i Piotra Sowa, ++ z rodzin Sowa, Dziembała, Furmanek, Duda, Kochanek, Burek, Tkacz, Łupierz, Joachima Nancka, ++ dziadków z obu stron, siostry zakonne, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 19.08.2024 – dzień powszedni (Róża IX)

18.00 I. Za ++ męża Jerzego Zymela /pam. ur./, rodziców Jana i Helenę Zymela, Pawła i Helenę Woźny, szwagrów, szwagierki, bratową Jadwigę, dziadków z obu stron, Ewę Sówka, Sylwię Janta, Walentego Paprotny, Andrzeja Skop, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ Augustyna Zazgórnik, Jerzego Baron, dziadków Baron, Molenda, Zazgórnik, Zemela, ++ wujków, ciocie, kuzynostwo, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i O. Józefa Majewskiego.

Wtorek 20.08.2024 – wspomnienie św. Bernarda, Opata (Róża X i XI)

7.00 I. Za ++ syna Marka, żonę Hildegardę Ceglarek, rodziców Jerzego i Jadwigę Ceglarek, bratanicę Darię, teściów Franciszkę i Antoniego Matusek, szwagierki Anielę i Łucję, szwagra Augustyna, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Wolna intencja

Środa 21.08.2024 – wspomnienie św. Piusa X, papieża (Róża I M)

8.00 I. Za ++ ojca Joachima Nancka, rodziców Marię, Annę i Jana Kurzac, Marka Świtek, Wiolettę Świątek, ++ dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo z obu stron i dusze w czyśćcu.

II. Za + syna Arkadiusz /rocz. śm./ i męża Emila Burek.

Czwartek 22.08.2024 – wspomnienie NMP Królowej (Róża II M)

18.00 I. Za + brata Jana Sowa /rocz. śm./, rodziców Adelajdę i Józefa, szwagra Jerzego, Grzegorza i Mariana, dziadków Sowa i Kawa, pokrewieństwo z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Gotfryda Schindler /rocz. śm./, rodziców Gertrudę i Jana Schindler, Agnieszkę i Romana Łupierz, Annę, Gintra, Marka i Roberta Łupierz, dziadków Łupierz i Pietrek, pradziadków z rodzin Pietrek i Hanszla, Czesława Ceglarek, Zygmunta Drynda, Zbigniewa Żyła, ks. prob. gołka, ks. prob. Wolnika, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 23.08.2024 – dzień powszedni (Róża I)

18.00 I. Za + córkę Patrycję Gmyrek /19 rocz. śm./ i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ ojców Karola Myland, Augustyna Jaguś, rodziców Annę i Jana Kurzac, Piotra, Jana i Dawida Myland, Patrycję Kurzac, dziadków Myland, Jaguś, Łupierz i Polak, Jerzego Lempa, Marka Świtek, Anetę Duda, Mariusza Kwarciak, ks. Damiana Kominka, ++ ciocie, wujków, koleżanki i kolegów, sąsiadów, ++ z rodzin Kornek, Kaletka i dusze w czyśćcu.

Sobota 24.08.2024 – Święto św. Bartłomieja, Ap. (Róża II)

8.00 Wolna intencja

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Wioletty i Leszka Bodora z okazji 20 rocz. ślubu oraz o światło Ducha Świętego dla córki Julii z okazji 18 rocz. ur. i w intencji wszystkich dzieci z prośbą o Boże błogosławieństwo i potrzebne dla nich dary.

Niedziela 25.08.2024 – XXI Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Róży i Jerzego Nowak z okazji 50 rocz. ślubu.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Eugeniusza Parkitny z okazji 50 rocz. urodzin.

15.30 Za + Romualda Głogowskiego, Norberta Szymańskiego, dziadków z obu stron oraz ++ z rodzin Szymański i Głogowski oraz dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 26.08.2024 – Uroczystość NMP Częstochowskiej (Róża III)

18.00 I. Przez wstawiennictwo NMP Częstochowskiej z podziękowaniem Bożej Opatrzności za otrzymane łaski w posłudze duszpasterskiej z prośbą o Boże błogosławieństwo w dalszej posłudze kapłańskiej w intencji ks. Proboszcza i ks. Wikarego z okazji zakończenia posługi duszpasterskiej w Rusinowicach oraz w intencji całej wspólnoty parafialnej.

II. Ku czci NMP Częstochowskiej w intencji uczestników 30. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

Wtorek 27.08.2024 – wspomnienie św. Moniki (Róża IV)

7.00 I. Za + Eugeniusza Ciastko /19 rocz. śm./, Janinę, Romanę i Michała Ciastko, Gertrudę, Franciszka, Józefa, Tadeusza i Henryka Gojowczyk, dziadków Ciastko, Gojowczyk, Rebeńka i Młynek, ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Wolna intencja

Środa 28.08.2024 – wspomnienie św. Augustyna (Róża V)

8.00 I. Wolna intencja

II. Wolna intencja

Czwartek 29.08.2024 – wsp. męczeństwa św. Jana Chrzciciela (Róża VI)

18.00 I. Za + Jerzego Świerc /1 rocz. śm./.

II. Za + Gabriela Gorol /rocz. śm./, ++ z rodzin Gorol, Gojowczyk, Pieronkiewicz, Tondyra i Ostafin, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 30.08.2024 – dzień powszedni (Róża VII)

18.00 I. Za ++ ojca Jerzego Psiuk /2 rocz. śm./, dziadków Psiuk, Winiszewski, Szczygioł, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ brata Waldemara Kampczyk /rocz. śm./, rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, brata Henryka, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa Kampczyk i Anioł, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 31.08.2024 – dzień powszedni (Róża VIII)

8.00 Za ++ rodziców Adelę i Stanisława Dulski, dziadków Dulski, Ulfik, Wojsa, Imiołczyk i Biela.

17.00 Za ++ rodziców Magdalenę i Jana Kosytorz, Martę i Wilhelma Gawenda, bratową Weronikę, braci Grzegorza i Joachima, Anielę i Ludwika Danysz, Edwarda, Pawła i Marię Sarach, Maksymiliana Kurzac, Henryka Wojsa, dziadków z obu stron, ++ sąsiadów i dusze w czyśćcu.

 

WRZESIEŃ 2024

 

Niedziela 01.09.2024 – XXII Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 Za parafian.

15.30 Chrzty i roczki – rezerwacja

Poniedziałek 02.09.2024 – dzień powszedni (Róża IX)

9.00 ROZPOCZECIE ROKU SZKOLNEGO: Do Ducha Świętego w intencji wszystkich uczniów i uczennic oraz dyrekcji, nauczycieli i wychowawców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rusinowicach z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2024/2025.

18.00 I. Za ++ rodziców Julię i Franciszka Kucierajter, Marię, Pawła i Jerzego Klabis, Marka Hampel, Marcina Matusek, Marię, Tadeusza, Stefana, Annę, Józefa, Teofila i Bożenę Kucierajter, Elżbietę i Franciszka Poloczek, Łucję, Józefa, Pawła, Emanuela i Annę Pietrek, Emilię i Gerarda Osadnik, Grażynę Janik, Annę Drynda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + matkę Annę Kotala, dziadków Maks, Ceglarek, Kotala i Stasiak, Marka, Darię i Hildegardę Ceglarek, Agatę, Mariana i Bogdana Tom, Leszka Wilk, ++ sąsiadów, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

Wtorek 03.09.2024 – wsp. św. Grzegorza Wielkiego, pap. (Róża X i XI)

7.00 I. Za ++ żonę Hildegardę, syna Marka Ceglarek, rodziców Jadwigę i Jerzego Ceglarek, bratanicę Darię, teściów Franciszkę i Antoniego Matusek, szwagierki Anielę i Łucję, szwagra Augustyna, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Józefa i Gertrudę Zamoski /pam. ur./, Józefa i Klarę Wojsa, brata Jana, Jadwigę Derkowską, Marię Hałupka, Pawła Zamoskiego, Józefa, Marię i Jadwigę Krawczyk, Marię i Henryka Kaczmarczyk, Wilhelma, Otylię i Jerzego Sowa, Gertrudę i Piotra Cudok, Pawła, Martę i Krzysztofa Wojsa, Marię i Klarę Baron, ++ sąsiadów, dziadków z obu stron, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 04.09.2024 – dzień powszedni (Róża I M)

16.30 I. Za ++ ojca Tomasza Jaguś /pam. ur./, matkę Elżbietę, Elżbietę i Józefa Pyka, Franciszka, Lillę i Pawła Jaguś, Franciszkę i Jana Burek, Artura Ziaja, Elżbietę i Konrada Brol, Gerarda Kopyciok, Aleksandrę Nowak, Marka Pyka, Pawła Pietrek, ciocie, wujków, kuzynów, sąsiadów, Czesława Siwczak, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Szymański, ojca Pawła Fischer, Franciszka Fischer, Marię Kandzia, Martę i Wilhelma Gawenda, Mariana i Cezarego Korczak, Grażynę Janik, dziadków, babcie, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 05.09.2024 – dzień powszedni – I Czwartek (FZŚ)

18.00 I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ rodziców Łucję i Franciszka Pietrek, męża Emanuela Szulc, teściów Józefa i Irenę Szulc, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kuzynostwo, Zygmunta Piątek, ks. prob. Gołka, ks. Dariusza Bienię, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Piątek 06.09.2024 – dzień powszedni – I Piątek (Róża II M)

7.00 Za ++ męża Karola, synów Piotra i Jana, wnuka Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Marię, Piotra i Jerzego Łupierz, Annę i Henryka Potempa, Rutę i Norberta Gmyrek, teściów Myland, Martę i Józefa Sitek, ++ z rodzin Łupierz, Myland, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00 Ku czci NSPJ w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziców.

Sobota 07.09.2024 – dzień powszedni – I Sobota (Wszystkie Róże)

8.00 Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

17.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji małżonków Wiolety i Jacka Wit z okazji 10 rocz. ślubu.

Niedziela 08.09.2024 – XXIII Niedziela zwykła

8.00 Za parafian.

11.00 Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Wojsa i Machoń.

15.30 Za ++ z rodzin Halemba, Świerczek, Schindler i Gruca – z racji wesela.

Poniedziałek 09.09.2024 – dzień powszedni (Róża I)

18.00 Do Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie oraz światło Ducha Świętego w posłudze kapłańskiej w intencji ks. prob. Piotra Paszko z okazji 41 urodzin oraz rozpoczęcia posługi duszpasterskiej w parafii.