W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w diecezjalnym sanktaurium MB Pokornej w Rudach celebrowany był jubileusz 40-lecia przyjęcia sakry biskupiej przez Ks. Biskupa Seniora Jana Wieczorka.

W zaproszeniu do udziału w pielgrzymce Biskup Gliwicki Jan Kopiec napisał: "Kierując do Was, Drogie Siostry i Bracia Drodzy, niniejsze zaproszenie, pragnę również prosić o włączenie w swoje modlitwy Osobę Biskupa Jana Wieczorka, który dziękuje Bogu za 40 lat swojego posługiwania biskupiego. Mianowany w dniu 12 czerwca 1981 r. przez Ojca Świętego Jana Pawła II biskupem pomocniczym opolskim, święcenia biskupie przyjął na Górze Św. Anny 16 sierpnia tego roku z rąk biskupa opolskiego Alfonsa Nossola. Po blisko 11 latach, ten sam papież mianował go pierwszym biskupem nowej Diecezji Gliwickiej, której przewodził przez 20 lat. W jubileuszowej wdzięczności pragniemy wyrazić Dostojnemu Jubilatowi szczerą wdzięczność za wszelki trud w pasterskim posługiwaniu Ludowi Bożemu obu diecezji, do których posyłał Go Najwyższy Kapłan, nasz Zbawiciel".

Otoczmy zatem i w naszej parafii ks. Biskupa Jana Wieczorka naszą serdeczną modlitwą.

Módlmy się także za biskupa pomocniczego Andrzeja Iwaneckiego, który w tym samym dniu świętował 35 rocznicę przyjęcia święceń biskupich.