W nocy z 18 na 19 września wyruszyła XIV nocna pielgrzymka młodzieży do Bazylikii Matki Bożej Pokornej w Rudach. Jako młodzież parafii Rusinowice byliśmy tam i my (patrz: fotografia)! Z powodu pandemii i obostrzeń sanitarnych tegoroczna pielgrzymka była inaczej zorganizowana. Każda z grup ruszała indywidualnie sama wybierając godzinę wyjścia, wybierając także sposób pielgrzymowania: rowerem lub pieszo. Wszyscy mieli stawić się na Mszy świętej o godzinie 9. My wyruszaliśmy o 1 w nocy spod katedry gliwickiej łącząc siły z grupą parafii że Strzybnicy. Pierwszy postój był w Żernicy w okolicach godziny 3 na 9 kilometrze trasy. Drugi postój w Pilchowicach w okolicach godziny 5 na 16 kilometrze trasy. Do celu dotarliśmy i 8:30. Mszy świętej przewodniczył bp Jan Kopiec, który w homilii zwracał uwagę na to, aby to zaangażowanie w nocne pielgrzymowanie przekuć na zaangażowanie w pogłębianie swojej wiary.