Od niedzieli 13 czerwca br. możemy już w kościele zajmować połowę miejsc, czyli pomiędzy nami powinno zostawać jedno wolne miejsce. Do tak wyznaczonego limitu nie są wliczane osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

W kościele nadal obowiązują maseczki.

Kolejne zmiany poszerzające limit do 75 procesnt wejdą w życie z dniem 26 czerwca br.

W związku ze zmianą przepisów przyszła niedziela 20 czerwca br. będzie ostatnią niedzielą z dodatkowo celebrowaną Mszą św. o godz. 9.30.

Będzie to też ostatnia niedziela, kiedy można będzie przyjąć Komunię św. w osobnych obrzędach o godz. 9.00 i 14.30.

Od niedzieli 27 czerwca msze będą już odprawiane według zwykłego układu niedzielnego o godz. 8.00, 11.00 i 15.30.

Dyspensa Ks. Biskupa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej zostaje zniesiona z dniem 20 czerwca br. Dlatego też zachęcamy do udziału we Mszach św. jako realizacji przykazania Bożego i kościelnego.

Pozostawiamy jednak nadal możliwość transmisji liturgii w internecie, przede wszystkim z myślą o osobach chorych.