Jako wspólnota parafialna przeżywamy radość z faktu, że w sobotę 11 sierpnia br. nasza parafianka Agnieszka Kulik złożyła swoją pierwszą (czasową) profesję zakonną w Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek NMP w Katowicach-Panewnikach. Od tego momentu należy już do Zgromadzenia. Przejęła habit zakonny i otrzymała imię zakonne. Od tej pory będzie się nazywać S.M. Marta. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. bp Adam Wodarczyk, biskup pomocniczy z Katowic. W niedzielę 19 sierpnia w czasie Mszy św. o godz. 11.00 będzie odprawiona Msza św. w jej intencji z prośbą o Boże dary na drodze realizowania powołania na wzór Służbnicy Pańskiej. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. w czasie której S.M. Marta odnowi swoje śluby wobec całej naszej parafii. Po zakończonym urlopie S.M. Marta rozpocznie posługiwanie w domu zakonnym w Bełku koło Rybnika posługując wśród ludzi starszych wiekiem i chorych. Oto kilka fotografii będących skromną dokumentacji sobotniej uroczystości w Panewnikach.

Większą ilość zdjęć można zobaczyć pod adresem: https://drive.google.com/folderview?id=17oSreGHVqvBqNm_ylVTPhWAzT4nYywnK