W sobotę 30 maja br. o godz. 10.00 w kościele seminaryjnym w Obrze koło Poznania święcenia kapłańskie przyjął nasz Parafianin O. Zbigniew Halemba, Oblat Maryi Niepokalanej. Święceń udzielił abp Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański i Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

O. Zbigniew Halemba OMI jest pierwszym kapłanem jaki wychodzi z naszej miejscowości i parafii. Dlatego ogarnijmy go w tych dniach naszą szczególną modlitwą. Pon rzez rok będzie pełnił posługę wiakrego w parafii oblackiej w Gorzowie Wielkopolskim, a potem, zgodnie ze swoim pragnieniem misyjnym, rozpocznie pracę misyjną w północnej Kanadzie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do udziału w uroczystości prymicji O. Zbigniewa, które odbędą się w Rusinowicach w niedzielę 14. czerwca br. o godz. 10.30.

Relację fotograficzną z uroczystości można zobaczyć na stronie Zgromadzenia:

Forografie ze święceń