W niedzielę 14 czerwca br. odbyły się pierwsze w historii Rusinowic prymicje kapłańskie O. Zbigniewa Halemby, misjonarza Oblata Maryi Niepokalanej. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 10.30 przyjęciem błogosławieństwa rodziców w domu rodzinnym. W procesji Prymicjant został przyprowadzony do kościoła parafialnego, gdzie o godz. 11.00 odprawiona została Msza święta prymicyjna. Kandzieją prymicyjnym był ks. dyr. Kazimierz Tomasiak.

Dokumentacja fotograficzna znajduje się w "Galerii":

Fotografie cz. 1 - dom rodzinny i procesja do kościoła

Fotografie cz. 2 - kościół parafialny - Msza św. prymicyjna

Fotografie cz. 3 - uroczystość rodzinna w Kokotku

Z okazji prymicji O. Zbigniewa Halemby OMI parafianie przygotowali ponad 30 metrowy dywan z sypanych kwiatów po którym przeszedł Prymicjant w drodze z domu rodzinnego do kościoła. Była to niezwykle mistera praca, która wymagała w wielogodzionnej pracy kilknastu osób. Oto niektóre fotografie z etapów tworzenia dywanu.