Nabożeństwa różańcowej w październiku, oprócz wielu wyproszonych przez wstawiennictwo Maryi łask, przyniosły nam zwycięzców w corocznym konkursie na obecność podczas różańca. Dzieci i młodzież przez cały październik zbierali obrazki z których potem tworzyli list do Matki Bożej. Ten list, czyli planszę z obrazkami, potem zbieraliśmy i tak stworzyła się grupa 23 osób, które w ramach nagrody za gorliwe uczestnictwo i wypełnione plansze, pojechała 27 listopada br. na pielgrzymkę do klasztoru karmelitańskiego w Czernej. Dla naszej parafii rodzina karmelu i jej duchowość stanowią szczególnie ważny punkt pobożności, ponieważ w każdy poniedziałek modlimy się przez wstawiennictwo Matki Bożej Szkaplerznej i raz w roku obchodzimy odpust ku Jej czci. I tak o godzinie 7.00 wyjechaliśmy z Rusinowic, żeby w okolicach godz. 9.00 być w Czernej. Tam uczestniczyliśmy w Eucharystii odprawianej w intencji naszej parafii i w intencji uczestników pielgrzymki, a następnie jeden z braci karmelitów oprowadził nas po klasztorze i opowiedział jego historie. Na koniec nastąpiło uroczyste przyjęcie szkaplerza przez aż jedenastu naszych parafian. Następnym punktem był obiad w domu pielgrzyma, a tuż po nim przeszliśmy trasą Drogi Krzyżowej po okolicznych wzgórzach. Cały czas towarzyszyła nam dobra pogoda i piękne widoki.

Dziękując raz jeszcze wszystkim uczestnikom pielgrzymki, a szczególnie dzieciom i młodzieży, którzy tak gorliwie uczestniczyli w różańcu, zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w roratach. Najlepszą nagrodą za to uczestnictwo będzie dobre przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia i przyjścia Pana Jezusa, ale dla najgorliwszych będzie przewidziana także nagroda w postaci kolejnej pielgrzymki.

Zachęcajmy i mobilizujmy siebie nawzajem, a także naszych najmłodszych parafian, do pięknego uczestnictwa w roratach.