Od 18 do 25 stycznia br. trwała parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej. Dziękujemy wszystkim za dar modlitwy w intencji pielgrzymów.

W "Galerii" można zapoznać się z dokumentacją fotogarficzną: https://www.parafia-rusinowice.pl/parafialna-pielgrzymka-do-ziemi-swietej-18-25012020-r

Przewodnikiem pielgrzymki był ks. dr hab. prof. UŚ Leszek Szewczyk z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Program był następujący:

KATOWICE – TEL AVIV - CESAREA - CARMEL

6.30 – Rusinowice - Msza św. Przejazd na lotnisko do Pyrzowic. Około 08.40 – zbiórka na lotnisku w Pyrzowicach, odprawa bagażowa (bagaż zasadniczy – 20 kg, bagaż podręczny – 5 kg), około 11.40 – przelot do Izraela. Przylot do Tel Avivu – 16.10. Jaffa: stare miasto, most życzeń, panorama Tel Avivu, Góra Karmel: klasztor Stella Maris, grota proroka Eliasza, panorama z Góry Karmel, przejazd do Galilei, nocleg w Nazarecie.

GALILEA – OJCZYZNA JEZUSA

Śniadanie, przejazd na Górę Tabor (Przemienienie Jezusa), Nazaret: Kościół św. Józefa (Msza: 15.00), Bazylika Zwiastowania, źródło Maryi, nocleg w Nazarecie.

GALILEAOJCZYZNA JEZUSA

śniadanie, Kana Galilejska (odnowienie przyrzeczeń małżeńskich), wokół Jeziora Genezaret: Tabgha – miejsce rozmnożenia chleba i ryb; kościół prymatu św. Piotra, Góra Błogosławieństw, Kafarnaum – dom św. Piotra (Msza: 11.00), rejs łodzią po Jeziorze Genezaret, fakultatywnie: przejazd do Hamat Gader na gorące źródła (opłata dodatkowa) lub czas wolny w Tyberiadzie, kolacja i nocleg w Betlejem.

EIN KARIM - BETLEJEM

śniadanie; przejazd do Ein Karim – kościół Nawiedzenia św. Elżbiety, kościół narodzenia św. Jana Chrzciciela; wizyta w Yad Vashem (w miarę możliwości czasowych - zwiedzanie indywidualne); przejazd do Betlejem: Pole Pasterzy, grota i Bazylika Narodzenia Pańskiego, kościół św. Katarzyny (Msza: 16.00), okazja do zakupu pamiątek religijnych, kolacja i nocleg w Betlejem, po kolacji fakultatywnie: Jerusalem by night (opłata dodatkowa)

BETLEJEM – JEROZOLIMA - BETLEJEM

śniadanie, Getsemani: (Ogród Oliwny, Grota Zdrady, Kościół Grobu Matki Bożej), Bazylika Getsemani (Msza: 9.00), Góra Oliwna: Kościół Wniebowstąpienia, Kościoł “Pater Noster”, panorama Jerozolimy, Dominus Flevit, przejście przez Bramę Lwów (św. Szczepana) na Stare Miasto: kościół św. Anny, sadzawka Betesda, twierdza Antonia, Stacje Drogi Krzyżowej, nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego
i Zmartwychwstania, kolacja i nocleg w Betlejem

BETLEJEM - JERYCHO – MORZE MARTWE – BETLEJEM

śniadanie, przejazd przez Pustynię Judzką (droga Dobrego Samarytanina), Msza na Pustyni Wadi Qelt, Jerycho (najstarsze miasto świata): Góra Kuszenia; sykomora Zacheusza; czas na zakupienie owoców
i kosmetyków z Morza Martwego; Betania nad rzeką Jordan (odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych); Morze Martwe – kąpiel i odpoczynek, kolacja i nocleg w Betlejem

BETLEJEM – JEROZOLIMA – BETLEJEM

śniadanie; dzielnica żydowska: Mur Zachodni (tzw. Ściana Płaczu), Cardo Bazylika Grobu Pańskiego
i Zmartwychwstania (Msza 10:00), odpoczynek na Starym Mieście, tzw. Góra Syjon: Wieczernik (ustanowienie sakramentu kapłaństwa i Eucharystii, Zesłanie Ducha Świętego), kościół zaśnięcia Matki Bożej, kościół św. Piotra „In Gallicantu”, kolacja i nocleg w Betlejem

Jaffa – Tel Aviv - Katowice.

śniadanie; transfer na lotnisko Ben Guriona w Tel Avivie, po drodze Emaus (z zewnątrz), odprawa bagażowo-biletowa; 07.30. – przelot do Katowic (przylot ok. godz. 10.35)