Intencje mszalne na I półrocze 2022 r. (czerwiec)

Środa 01.06.2022 – wspomnienie św. Justyna (Róża )

7.00

Za ++ rodziców Wilhelma i Otylię Baron, Franciszka Piątkowskiego, Stanisława Prenzel, Erwina i Krystynę Baron, Klarę i Marię Baron, dziadków Psiuk, Baron, Piątkowski, Kompała, Justynę Molenda, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

16.30

I. W intencji dzieci.

II.

Czwartek 02.06.2022 – I Czwartek (FZŚ)

7.00

Za + córkę Patrycję Kurzac /pam. ur./, Karola, Jana, Dawida Myland, Jerzego Kurzac, Jerzego Lempa i Rutę Czornik.

18.00

I. Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów, misjonarzy, zakonników, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

II. Za ++ Marcina Bieleckiego, Michała Kasperek i ++ z rodziny.

Piątek 03.06.2022 – wspom. św. Karola Lwangi i Tow. – I Piątek (Róża )

7.00

Za ++ męża Karola, syna Jana, wnuka Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Marię Łupierz /pam. ur./, Piotra, Jerzego Lempa, Rutę i Norberta Gmyrek, Annę i Henryka Potempa, Franciszkę i Jana Myland, Martę i Józefa Sitek, Gertrudę Urbańską, Alicję i Zdzisława Kwiecień, Kornela Kaletka, dziadków, kuzynów, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Wolnika, ks. Damiana Kominka.

16.30

Ku czci NSPJ w intencji dzieci przygotowujących się I Komunii św. i ich rodziców.

18.00

Za ++ Gertrudę, Adolfa, Edwarda Kocyba, Łucję i Franciszka Pietrek, brata Lucjana Pietrek, szwagra Emanuela Szulc, Józefa Świerczyńskiego, Klarę Spis, Marię i Henryka Pietrek, Jadwigę i Alojzego Sladek, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ z rodzin Pietrek, Mańka, Rokosa i Kocyba, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka, dusze w czyśćcu.

Sobota 04.06.2022 – I Sobota (Róża )

8.00

Ku czci Niepokalanego Serca NMP i Królowej Różańca św. w intencji Róż różańcowych.

12.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski szczególnie za łaskę Chrystusowego kapłaństwa z prośbą o Boże błogosławieństwo, potrzebne łaski, opiekę i zdrowie w dalszej pracy duszpasterskiej w intencji ks. prałata Franciszka Baliona z okazji Jubileuszu 50-lecia kapłaństwa oraz 75 rocznicy urodzin.

17.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Mariusza Zazgórnik z okazji 30 rocznicy urodzin.

Niedziela 05.06.2022 – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

8.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Marceli Gromotka z okazji 75 rocznicy urodzin.

11.00

Za parafian.

15.30

Chrzty i roczki

Poniedziałek 06.06.2022 – Święto NMP Matki Kościoła (Róża ) – II święto

8.00

16.30

18.00

I. Za ++ rodziców Eryka i Adelajdę Młynek, Rudolfa i Stefanię Czornik, dziadków Młynek, Czornik, Pietrek, Jana Dziembała, Jana Pietrek, Józefa, Marę, Jerzego, Emilianę Mlynek, pokrewieństwo z obu stron, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za + Stanisława Mędrek /30 dzień po śm. I pam. ur./.

Wtorek 07.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

7.00

Za + żonę Annę Drynda /pam. ur./, Grażynę Janik, Janinę Janik, ++ rodziców Drynda, Poloczek, Bronisława Joszko, Mesjasz, ++ z pokrewieństw Kucierajter i Pietrek, Marka Hampel, Marcina Matusek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

Za ++ dziadków Martę i Romana Wojsa, Łucję i Franciszka Pietrek, Stefanię i Gotfryda Kozuch, Gertrudę i Ludwika Strzoda, ++ z rodzin Wojsa, Pietrek, Szulc, Strzoda, Kozuch, Maroń i Mastalerz.

Środa 08.06.2022 – wspomnienie św. Jadwigi Królowej (Róża )

7.00

 

16.30

I. Za + męża Marka Łupierz /pam. ur./, ojca Tadeusza Chodnickiego, dziadków, ++ z pokrewieństwa, kapłanów i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ ojca Jerzego Baron, rodziców Justynę i Kazimierza Tyrol, dziadków Baron, Molenda, Tyrol, Kocyba, ciocie, wujków, kuzynostwo, Jolantę Schabowską, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

Czwartek 09.06.2022 – święto J.Chr. Najw. i Wiecz. Kapłana (Róża)

7.00

Za ++ rodziców Martę i Józefa Sitek, Agnieszkę i Helmuta Nandzik, Karola, Jana, Dawida Myland, Patrycję Kurzac, Jerzego Lempa, Edwarda Kołodziejczyk, ciocie, wujków, dziadków, kapłanów i dusze w czyśćcu.

18.00

Ku czci Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w intencji kapłanów.

Piątek 10.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

7.00

Za + matkę Marię Pietrek, ojca Henryka Kandzia, dziadków Jaguś, Pietrek, Kandzia, Nowak, Wacławek, Jana Jaguś, Leonarda Pietrek i Joannę Pietrek.

18.00

I. Za ++ rodziców Adelajdę Fabian, Hildegardę i Józefa Ligendza, siostry Urszulę i Marię, braci Romualda i Andrzeja, dziadków Fabian, Zymela, Ligendza, Klimza, ciocie, wujkow, kuzynostwo Justynę, Ewę, Andrzeja, Walentego, Michała Mandla, ks. prob. Gołka, ks. prob. Gajdę, ks. Dariusza Bienia, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Łucję i Jerzego Kampczyk, braci Henryka i Waldemara, Zofię, Antoniego, Otylię i Pawła Kampczyk, Józefa Konieczko, Cecylię i Ryszarda Foyer, Jadwigę i Augustyna Świerc, ++ z pokrewieństwa, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 11.06.2022 – wspomnienie św. Barnaby (Róża )

8.00

I. Za ++ Józefa i Jadwigę Gmyrek, siostrę Jadwigę, Franciszka Dziembała, Martę i Józefa Młynek, Rutę i Norberta Gmyrek, Janinę i Stanisława Czajkowski, Urszulę i Norberta Zymeła, dziadków Sowa, Gmyrek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Gertrudę i Alojzego Prandzioch, Klarę i Piusa Koza, szwagrów Pawła, Jana i Jerzego, dziadków z obu stron, Lidię i Seweryna Brol, ciocie, wujków, kuzynostwo, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

15.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Kariny Pietrek z okazji 50 rocz. urodzin – ofiarowana od mamy

17.00

Za ++ męża Romana Hanszla /2 rocz. śm./,Pawła Hanszla, Józefa Wieczorek, rodziców Jadwigę i Teodora Hanszla, teściów Marię i Ernesta Mazurek, dziadków z rodzin Hanszla, Szymański, Kus, Mazurek, kuzynów, chrzestnych, sąsiadów, kapłanów i dusze w czyśćcu.

Niedziela 12.06.2022 – Uroczystość Najświętszej Trójcy

8.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji rodzin Pietrucha, Kurzac i Hajsig.

11.00

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Barbary i Zygfryda Breguła z okazji 40 rocznicy ślubu i 65 rocznicy urodzin Zygfryda oraz w intencji całej rodziny.

15.30

Za ++ Krzysztofa Krzakowskiego, Bronisława i Marcelę Twardeckich, Gintra i Henrykę Buszman, Stefana John, Różę Dutkiewicz, Zofię i Wojciecha John, Władysławę i Feliksa Twardeckich, Annę, Rufina i Iwonę Gawenda, Agnieszkę i Pawła Gansiniec, Annę i Józefa Kucierajter, Izabelę Sęk, sąsiadów, S.M. Bogusławę Jon, kapłanów, dusze w czyśćcu.

Poniedziałek 13.06.2022 – wspomnienie św. Antoniego z Padwy (Róża )

7.00

18.00

I. Za + ojca Teodora Bambynek /rocz. śm./, matkę Małgorzatę i babcię Annę Burek.

II. Za + Reginę Sladek /pam. ur./.

Wtorek 14.06.2022 – wspomnienie bł. Michała Kozala (Róża )

7.00

18.00

Za ++ ojców Piotra Jędruś /pam. ur./, Maksymiliana Kurzac, dziadków Sarach, Kurzac, Jędruś, Emila Burek, wujków chrzestnych Edwarda Sarach i Arkadiusza Burek, Dawida Myland, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Środa 15.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

7.00

Za + ojca Augustyna Bączkowicz /rocz. śm./, i ++ z pokrewieństwa Bączkowicz, Piecuch, Gałeczka i dusze w czyśćcu.

16.30

I. Za + matkę Józefę Zygmunt /pam. ur./, ojca Władysława Zygmunt, Adelajdę i Alfonsa Kandzia, Marię i Krystiana Kuta, Henryka Kandzia, Adama Zgodzaj, ciocie, wujków, kuzynostwo, ++ dziadków, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za + Mariannę Mędrek /rocz. śm./, męża Stanisława, Romana Gałuszka i ++ z rodzin Mędrek i Garbacz.

Czwartek 16.06.2022 – Urocz. Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

8.00

I. Za parafian

II. W intencji nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.: Romana Kurzac, Ireneusza Piątkowskiego, Roberta Kocyba i Łukasza Machoń oraz w intencji ich rodzin.

11.00

18.00

Piątek 17.06.2022 – wspom. św. Brata Alberta – III Piątek (Róża )

5.00

W intencji uczestników 28. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę.

15.00

Ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów
i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego.

18.00

Za + Franciszka Danysz, jego rodziców Teofila i Matyldę, braci Ludwika, Józefa, Tomasza, Pawła, Alfonsa, Bogdana Danysz, bratowe Anielę, Stefanię, Małgorzatę, Barbarę, Franciszka, Stefana Kadłubek, Anastazję, Jerzego Stanek, ++ z pokrewieństwa Danysz, Kadłubek, Sowa, kapłanów, siostry zakonne i dusze w czyśćcu.

Sobota 18.06.2022 – dzień powszedni

7.30

JASNA GÓRA – Kaplica MB Częstochowskiej: I. W intencji parafii.

 

II. W intencji uczestników 28. Pieszej Parafialnej Pielgrzymki na Jasną Górę oraz w ich intencjach.

17.00

I. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Ewy i Marcina Kurda z okazji 25 rocznicy ślubu.

II. Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Gizeli Czaja z okazji 80 rocznicy urodzin.

Niedziela 19.06.2022 – XII Niedziela zwykła

8.00

11.00

15.30

Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o Boże Błogosławieństwo, opiekę i zdrowie w intencji Celiny Beksa z okazji 50 rocznicy urodzin.

Poniedziałek 20.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

7.00

Za + ks. Dariusza Bienię /rocz. śm./.

18.00

I. Za ++ męża Norberta Pietrek, rodziców Jadwigę i Juliusza Pietrek, Rufina, Wilhelma Gansiniec, Marcina Bieleckiego, Stefana i Irenę Pietrek, Ritę Rudek, Krystynę i Engelberta Ulfik, ++ babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów, Annę i Alfonsa Kurda, Jadwigę i Jerzego Czapla, Czesława Ceglarek, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka.

II. Za ++ rodziców Annę i Franciszka Mielczarek /pam. ur./, Jadwigę i Wolfganga Michalski, brata Józefa Mielczarek, Leona Ginter, Leona Werner, Jerzego Kozak, Stefana i Renatę Skubała, Rudolfa Gawenda, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków, ++ z pokrewieństwa Krause, Mielczarek, Żydek, Schmidt, Haberstroh i ks. prob. Oswald Bobrzika.

Wtorek 21.06.2022 – wspomnienie św. Alojzego (Róża )

7.00

Za + Grzegorza Hajsig – ofiarowana od rodziny Kurzac.

18.00

Za ++ ojca Ludwika Danysz /rocz. śm./, matkę Anielę Danysz i Marię Kochanek, dziadków Danysz, Lubos i Kochanek, Magdalenę, Jana, Grzegorza, Joachima i Weronikę Kosytorz, Marię, Pawła i Edwarda Sarach, Henryka Wojsa, Maksymiliana Kurzac, Gertrudę Pradelok, ++ z pokrewieństwa Danysz i Kochanek, sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Środa 22.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

7.00

Za + ojca Dawida Myland, ++ z rodzin Rykała, Myland, kapłanów i dusze w czyśćcu.

16.30

I. Za ++ matkę Różę Ludwig /rocz. śm./, ojca Wojciecha, dziadków, ciocie, wujków, S.M. Bogusławę Jon, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

II. Za ++ rodziców Tadeusza i Magdalanę Masoń /pam. ur./, teścia Erwina Piskoń, dziadków Piskoń, Masoń i Smol, ++ wujków, ciocie, kuzynów, ++ z rodziny Bralich, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Czwartek 23.06.2022 – Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrz. (Róża)

8.00

11.00

Msza św. odpustowa ku czci św. Jana Chrzciciela w intencji wszystkich parafian i mieszkańców Piłki.

18.00

Za + ojca Pawła Kampczyk z okazji Dnia Ojca od syna i córki.

Piątek 24.06.2022 – Uroczystość NSPJ (Róża ) – zakończ. roku szkolnego

8.00

Do Bożej Opatrzności w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników ZSP w Rusinowicach z okazji zakończenia roku szkolnego.

16.30

Za ++ rodziców Marię i Karola Popiołek /rocz. śm./, Alojzego Just, siostrę Teresę Polak, Urszulę Just, Ludwika Piechota, Marię i Tadeusza Kucierajter, kuzynów, kuzynki, ciocie, wujków, ++ z rodzin Popiołek, Sowa, Just, Niewiadomski, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

18.00

Za ++ ojca Norberta Nowak, Pawła, Józefa, Łucję, Emanuela Pietrek, Stanisława Koloch, babcie, dziadków, ciocie, wujków, kuzynów, Karola Nowak, Pawła Kampczyk, sąsiadów, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Sobota 25.06.2022 – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP (Róża )

8.00

Za ++ rodziców Emilianę i Jerzego Młynek /5 rocz. śm./, Anielę i Pawła Janta /pam. ur./, córkę Sylwię Janta, dziadków, ciocie, wujków, kuzynkę Ewę, szwagra Bernarda Kaczmarek, Zygmunta Drynda, Walentego Paprotny, sąsiadów, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

17.00

Za + syna Dawida Myland, rodziców Łucję i Konrada Kurzac, Karola Myland, braci Jerzego, Maksymiliana Kurzac, Jana Myland, Patrycję Kurzac, Jana Kluge, Jerzego Lempa, Ernesta Murgot, dziadków, ciocie, wujków z obu stron, ks. prob. Gołka, ks. Damiana Kominka i dusze w czyśćcu.

Niedziela 26.06.2022 – XIII Niedziela zwykła

8.00

11.00

W intencji wszystkich ojców naszej parafii z okazji Dnia Ojca.

15.30

Za + ojca Karola Nowak z okazji Dnia Ojca.

Poniedziałek 27.06.2022 – dzień powszedni (Róża )

18.00

Za ++ rodziców Annę i Franciszka Kowolik, Ernesta i Krystynę Kowolik, dziadków z obu stron i dusze w czyśćcu.

Wtorek 28.06.2022 – wspomnienie św. Ireneusza (Róża )

7.00

Za ++ ojca Pawła Maruszczyk /pam. ur./, matkę Ritę, brata Zygmunta, rodziców Marię i Henryka Neuman, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, kapłanów z naszej parafii i dusze w czyśćcu.

Środa 29.06.2022 – Uroczystość św. Ap. Piotra i Pawła (Róża )

8.00

Za ++ Jadwigę i Józefa Gmyrek, Jadwigę, Rutę i Norberta Gmyrek, Martę i Józefa Młynek, Marię, Florentynę i Wincentego Dziembała, Franciszka Dziembała, Henryka Miłota, dziadków Gmyrek i Sowa, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

18.00

Za ++ Julię Nowak /rocz. śm./, ojca Józefa, Elżbietę i Tomasza Jaguś, Jana i Franciszkę Burek, Aleksandrę Nowak, Lillę Jaguś, Reginę Serafin, Romana Parkitnego, Czesława Siwczak, chrzestnych, ciocie, wujków, kuzynostwo, dziadków Nowak, Mańka, Jaguś, ks. prob. Gołka i ks. Damiana Kominka.

Czwartek 30.06.2022 – dzień powszedni (Róża)

18.00

Za + męża Marka Hampel /rocz. śm./, Genowefę Hampel, Joannę Sojka, Marcina Matusek, dziadków z obu stron, ciocie, wujków, Grażynę Janik, Annę Drynda, Pawła, Emanuela, Lucjana Pietrek, Stefana Kucierajter, ++ kapłanów i dusze w czyśćcu.