16 - 23.12.2018 r.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

2. Na godz. 15.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie nowenny do św. O. Pio, które będzie połączone z uczczeniem jego relikwii.

3. Po nabożeństwie w Parafialnym Centrum Spotkań odbędzie się spotkanie wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. Zapraszamy wszystkich o uczestnictwa w ostatnim tygodniu rorat. Dla dzieci roraty będą odprawiane w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek o godz. 17.00, w środę o godz. 16.30, a w sobotę o godz. 8.00. Dorosłych parafian, przede wszystkim emerytów, zapraszamy na roraty w środę o godz. 7.00, a młodzież i wszystkich pracujących w piątek na godz. 19.00.

5. W poniedziałek papież Franciszek będzie obchodził rocznicę swoich urodzin, a we wtorek na biskup Jan Kopiec. Polecamy tych pasterzy Kościoła Waszej modlitwie.

6. Od środy rozpocznie się naszej parafii czas spowiedzi przedświątecznej, która będzie trwać codziennie rano i po południu. W „Świetle Nadziei” oraz w ogłoszeniach w gablotce i na stronie internetowej podany jest dokładny czas sprawowania sakramentu spowiedzi. Dzieci swoją spowiedź będą miały w czwartek od godz. 16.00. Zachęcamy do przeżycia świąt w jedności z Chrystusem i o wcześniejsze korzystanie z sakramentu spowiedzi św.

7. W środę o godz. 19.00 w Parafialnym Centrum Spotkań odbędzie się pierwsze spotkanie dla pielgrzymów udających się w styczniu 2020 r. do Ziemi Świętej. W czasie spotkania będą przyjmowane pierwsze wpłaty pieniężne.

8. W czwartek od godz. 16.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W piątek przypada III Piątek miesiąca. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. jednak nie będzie spotkania z racji Wigilii w Ośrodku.

10. W piątkowy wieczór po Mszy św. roratniej dla dorosłych o godz. 19.00 w intencji o przezwyciężenia zła, będzie ponownie trwać adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się o godz. 21.30.

11. W piątek będą miały miejsce także przedświąteczne odwiedziny chorych, które rozpoczną się wyjątkowo już o godz. 8.30.

12. W sobotę zapraszamy na ostatnią Mszę św. roratnią o godz. 8.00. Wtedy też dzieci niech przyniosą swoje gotowe plansze roratnie. Tegoroczne roraty dla dzieci zakończymy w Wigilię Bożego Narodzenia w czasie mszy św. o godz. 8.00.

13. Przyszła niedziela będzie już ostatnią niedzielą Adwentu, dlatego w czasie nabożeństwa popołudniowego poświęcimy wszystkie figurki Dzieciątka Jezus jakie dzieci włożą w żłóbki domowe i uroczyście odpalimy Betlejemskie Światło Pokoju, które następnie można będzie sobie odpalić i zabrać do domu.

14. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie również przeznaczona na ten sam cel.

15. Przed kościołem można nadal zakupić świece jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom (pozostały już tylko małe świece w cenie 5 zł), a także opłatki na stół wigilijny i kalendarze z naszego ośrodka. Serdecznie zachęcamy do tego, by kalendarze stały się taką cegiełką na rzecz naszego ośrodka.

16. Polecamy wszystkim prasę katolicką. Przede wszystkim polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” do którego dołączona jest płyta CD z najpiękniejszymi kolędami opracowanymi instrumentalnie. Jest do nabycia także „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci oraz nasz parafialny informator „Światło Nadziei”.

17. Życzymy wszystkim dobrego duchowego przygotowania do świąt.