01 - 08.08.2021

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji oraz seminarium duchownego. Po Mszy św. przed kościołem, zgodnie z decyzją Ks. Biskupa, przeprowadzona będzie zbiórka Caritas do puszek na pomoc powodzianom w Europie.
  2. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w Nieszporach niedzielnych.
  3. W poniedziałek po mszy wieczornej oprawimy nowennę do naszej Patronki Matki Bożej Szkaplerznej.
  4. W środę przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya. Na Mszę św. o godz. 8.00 zapraszamy dzieci. Przed Mszą św. będzie już okazja do spowiedzi św. dla dzieci przed I Piątkiem.
  5. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: I Czwartek, I Piątek i I Sobota miesiąca. W czwartek od godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W czasie adoracji będzie okazja do spowiedzi św. przed I Piątkiem dla dorosłych. Adorację zakończy modlitwa w intencji nowych powołań. Msza wieczorna będzie sprawowana w intencji kapłanów i osób konsekrowanych oraz za wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa i życia zakonnego, a także o nowe powołania.
  6. W I Piątek przypada święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu będą odprawione dwie Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Msza wieczorna będzie sprawowana w intencji dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii św. i w intencji ich rodziców. Przed Mszą św. będzie okazja do spowiedzi dla dzieci komunijnych. Po Mszach św. odprawimy nabożeństwo ku czci NSPJ. Kolekta I Piątku będzie przeznaczona na cele charytatywne w parafii. Odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 8.30. Chorych należy wcześniej zgłosić w zakrystii.
  7. W I Sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Róż różańcowych naszej parafii. Mszę poprzedzi wspólna modlitwa różańcowa. Po mszy odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego serca NMP z odnowieniem aktu zawierzenia Niepokalanemu Sercu NMP Królowej Polski.
  8. W przyszłą niedzielę suma będzie sprawowana w intencji o ustania epidemii oraz z prośbą o zdrowie dla wszystkich chorych w naszej parafii.
  9. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. W przyszłą niedzielę kolekta będzie kolektą specjalną przeznaczoną na prowadzone prace przy kościele.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy w minionych dniach pomagali w pracach remontowych.
  11. Polecamy wszystkim nowy numer „Gościa niedzielnego”. Są w nim opisane m.in. obrazy naszego kościoła i witraż św. Józefa.
  12. Dziękujemy o. Zdzisławowi Kupisińskiemu SVD za jego pomoc duszpasterską, jaką nam okazał w ostatnich tygodniach.
  13. Życzymy wszystkim parafianom i gościom radosnego przeżycia niedzieli, a wypoczywającym w naszej parafii życzymy dobrego urlopu.