28.04. - 05.05.2024

1. Witamy dziś w naszej parafii kaznodzieję odpustowego – ks. Jerzego Pudełko, proboszcza z Rachowic koło Gliwic, a także wszystkich przybyłych gości.
  2. Kolekta odpustowa jest przeznaczona na planowane w kościele inwestycje związane z założenie fotowoltaiki i pomp ciepła.
  3. Dziś po południu zapraszamy do udziału w III Statio Kongresu Eucharystycznego w kościele OO. Oblatów w Lublińcu. W programie o godz. 15.30 adoracja, potem katecheza, o godz. 18.00 Msza św. Po niej agapa z udziałem naszej orkiestry dętej.
  4. W poniedziałek po mszy wieczornej odprawimy nowennę do MB Szkaplerznej.
  5. W środę będziemy wspominać św. Józefa, rzemieślnika. Z racji dnia świątecznego msze będą sprawowane o godz. 8.00 i 16.30. Od środy zapraszamy dzieci i dorosłych do udziału w codziennych nabożeństwach majowych. Będą one odprawiane w środy po mszy szkolnej, w niedziele o 15.00, a w pozostałe dni pół godziny przed wieczorną Mszą św. (dzieci będą otrzymywać obrazki).
  6. W I Czwartek z racji dnia wolnego msze będą odprawione o godz. 8.00 i 18.00. Msza o godz. 8.00 będzie sprawowana w intencji kapłanów i powołanych do służby Bożej oraz o nowe powołania, a także w intencji Kongresu Eucharystycznego. Po mszy nastąpi wystawienie i rozpocznie się w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich do modlitwy według planu. Plan jest zamieszczony w „Świetle Nadziei” oraz w gablotce i na parafialnej stronie internetowej. Niech w każdej grupie będzie okazja do osobistej adoracji i modlitwy w ciszy. Msza wieczorna o godz. 18.00 będzie już sprawowana z Uroczystości NMP Królowej Polski. O godz. 19.00 odbędzie się w kościele nauka przedchrzcielna.
  7. Odwiedziny chorych będą w tym tygodniu wyjątkowo w czwartek o godz. 9.00.
  8. W piątek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze będą odprawione w porządku niedzielnym. Suma o godz. 11.00 będzie sprawowana w int. O. Zdzisława Kupisińskiego SVD z okazji 40 rocz. święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za O. Zdzisława. W koncelebrze będzie sprawowana msza za dzieci, które przystąpiły do I Komunii św. i ich rodziny. Kolekta uroczystości będzie przeznaczona na potrzeby parafii. Nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 15.00. O godz. 16.00 w Olszynie odbędzie się koncert chóralny. Wystąpi Chór „Lutnia” z Koszęcina z pieśniami eucharystycznymi. O godz. 19.00 w Sadowie odbędzie się spotkanie kongresowe dla młodzieży na które serdecznie zapraszamy.
  9. W I Sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana msza w intencji Róż różańcowych, którą poprzedzi wspólny różaniec, a po mszy odprawimy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. O godz. 14.45 spod kościoła wyruszy pielgrzymka do Sadowa na I Nieszpory odpustowe ku czci św. Józefa na godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w pielgrzymce. O godz. 17.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza w intencji strażaków i ich rodzin z racji święta patronalnego. Natomiast w Sadowie o godz. 19.15 będzie spotkanie kongresowe dla mężczyzn.
  10. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie uroczystości odpustowej oraz w inne dzieła na rzecz dobra naszej parafii.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na potrzeby diecezji i seminarium duchownego).
  12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz „Misyjne Drogi”.
  13. Zapraszamy do zyskania odpustu zupełnego i życzymy dobrej niedzieli.