01 - 08.10.2023

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji i seminarium, a po mszy przed kościołem zebrana będzie ofiara na potrzeby Caritas diecezji i parafii.
 2. Od dziś zapraszamy do codziennego udziału w nabożeństwach różańcowych. Szczególnie zapraszamy wszystkie dzieci. Dla nich przygotowane są obrazki.
  W niedzielę różaniec odprawimy o godz. 14.45, w środę i w I Piątek po mszy o godz. 16.30, w sobotę o godz. 16.15, a w pozostałe dni o godz. 17.15. W gablotce, w „Świetle Nadziei” oraz na aktualnościach na stronie internetowej, zamieszczony jest plan prowadzenia różańca. Osoby prowadzące prosimy o zajmowanie miejsca w pierwszej ławce.
 3. W poniedziałek przypada wspomnienie Aniołów Stróżów. W tym roku wyjątkowo zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na mszę w intencji dzieci w przyszłą niedzielę o godz. 11.00. Po Mszy św. dzieci otrzymają specjalne błogosławieństwo.
 4. W poniedziałek także będą zbierane dary dla naszego Ośrodka. Plony ziemi i owoce prosimy dostarczyć bezpośrednio do Ośrodka od strony kuchni, a inne produkty jak mąkę, cukier, ryż, makaron, kaszę i olej można złożyć do godz. 11.00 w przedsionku pod probostwem. Ofiary pieniężne można złożyć w zakrystii.
 5. Wyjątkowo we wtorek o godz. 18.30 odbędzie się katecheza dla kandydatów do bierzmowania z II klasy szkoły średniej.
 6. W środę przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W ramach mszy szkolnej o godz. 16.30 zostanie odprawiona msza w intencji Wspólnoty Franciszkańskiej oraz w intencji Ks. Prałata Franciszka i Ks. Proboszcza z okazji imienin.
 7. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne. Zapraszamy do sakramentów spowiedzi i Komunii św. Dzieci szkolne z klas od V do VII swoją spowiedź będą miały przed mszą szkolną w środę o godz. 16.00, a klasa IV w I Piątek o godz. 16.00. W I Czwartek od godz. 17.00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi dla dorosłych. Msza wieczorna będzie sprawowana w intencji kapłanów, misjonarzy i sióstr zakonnych oraz w intencji nowych powołań.
 8. W czwartek 5 października w parafii św. Wawrzyńca w Kochanowicach przeżywana będzie uroczystość 200-lecia tamtejszego kościoła. Msza jubileuszowa pod przewodnictwem ks. Biskupa Andrzeja Iwaneckiego zostanie odprawiona o godz. 15.00 (uwaga - w "Gościu Niedzielnym" błędnie podana jest godz. 11.00). Zapraszamy do udziału w tej uroczystości wszystkich związanych z parafią kochanowicką.
 9. W I Piątek msze będą odprawione o godz. 7.00, 16.30 w intencji dzieci, które przystąpiły w tym roku do I Komunii i ich rodziców oraz o godz. 18.00. Po mszy porannej i wieczornej odprawimy nabożeństwa ku czci NSPJ. Kolekta będzie przeznaczona na cele Caritas parafii. Odwiedziny chorych rozpoczną się o godz. 9.00.
 10. W I Sobotę przypada wspomnienie NMP Królowej Różańca św. Wspomnienie to jest świętem patronalnym wspólnoty Żywego Różańca. Msza w intencji Róż różańcowych zostanie odprawiona o godz. 8.00. Poprzedzi ją wspólny różaniec.
 11. W sobotę także odbywa się pielgrzymka woluntariuszy Caritas do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach. Wyjazd sprzed kościoła nastąpi o godz. 8.45. Do środy włącznie można jeszcze zapisać się na pielgrzymkę Róż różańcowych do Rud w sobotę 14 października. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce (koszt 35 zł).
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś w kolekcie. Za tydzień będzie kolekta specjalna przeznaczona na remont tabernakulum. Prace remontowe jeszcze trwają.
 13. Zachęcamy do zakupienia nowego „Gościa Niedzielnego” w którym jest relacja z pogrzebu ks. Biskupa Jana Wieczorka. Jest też do nabycia numer specjalny „Gościa Niedzielnego” w cenie 14 zł poświęcony Matce Najświętszej pt. „Matka Uczniów”.
 14. Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia Dnia Pańskiego.