10 - 17.02.2019 r.

1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na zaplanowane w tym roku prace remontowe przy naszym kościele.

2. Serdecznie zapraszamy o godz. 15.00 do udziału w niedzielnych nieszporach.

3. Od poniedziałku rozpoczynają się 2-tygodniowe ferie zimowe, dlatego przez dwa najbliższe tygodnie będzie obowiązywał wakacyjny porządek Mszy św.

4. W poniedziałek przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Ten dzień jest obchodzony w całym Kościele jako Światowy Dzień Chorego. Dlatego na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chorych i starszych wiekiem parafian do udziału we Mszy św. w czasie której można będzie przyjąć sakrament chorych. Na zakończenie Mszy św. chorzy otrzymają też specjalne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. zapraszamy wszystkich chorych i starszych parafian na spotkanie przy stole przygotowane przez Parafialny Zespół Charytatywny w sali św. Franciszka w Parafialnym Centrum Spotkań.

5. W poniedziałek także w Lubecku odbędzie się Pielgrzymka Osób Starszych, Niepełnosprawnych, Chorych, Emerytów i Rencistów. Początek o godz. 10.00.

6. Tradycyjnie w poniedziałek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Szkaplerznej.

7. W środę wszystkie dzieci przebywające w czasie ferii w parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00.

8. W czwartek przypada święto św. Cyryla i Metodego, patronów Europy. Od godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
    W czasie ferii nie będzie ani katechezy dla dorosłych ani kręgu biblijnego.

9. W piątek o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji Klubu Seniora, emerytów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie Klubu Seniora.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 odprawimy nabożeństwo nowenny do św. O. Pio połączone z uczczeniem Jego relikwii. Po nabożeństwie w sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie parafialnej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

11. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie na cele remontowe. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym można przeczytać m.in. o orędziu Matki Bożej z Akity w Japonii oraz o nadprzyrodzonych wydarzeniach, które przez wiele lat towarzyszyły objawieniom.

13. Nadal można jeszcze w zakrystii zapisać się na wyjazd o teatru w Cieszynie na przedstawienie „Misterium Męki Pańskiej” w sobotę 6 kwietnia br. Koszt od osoby wynosi 55 złotych.

14. Wszystkim Parafianom oraz Gościom przebywającym na terenie naszej parafii życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego oraz wszelkich darów Boga w nowym tygodniu, a uczniom życzymy dobrego wypoczynku.

15. Dziś po zakończonej Mszy św. można będzie uczcić relikwie św. Jana Pawła II.