19 - 26.03.2023

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
 2. O godz. 14.45 zapraszamy na przedostatnie już nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Jego temat brzmi: „Krzyż i wyszydzenie”.
 3. Po Gorzkich Żalach w sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
 4. W poniedziałek w liturgii Kościoła będziemy przeżywali Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Dlatego msza poranna będzie odprawiona o godz. 8.00. Msza wieczorna o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji wszystkich mężów i ojców naszej parafii, których serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy świętej. Z racji Uroczystości św. Józefa nie będzie w poniedziałek nowenny do MB Szkaplerznej.
 5. W środę zapraszamy dzieci na mszę szkolną o godz. 16.30 po której będzie droga krzyżowa dla dzieci. Prosimy dzieci, by na Mszę św. szkolną zabierały modlitewniki „Droga do nieba”.
 6. O godz. 18.00 w środę odbędzie się katecheza dla młodzieży pierwszych klas szkół średnich i zawodowych, kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
 8. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej. Będzie to już ostatnie nabożeństwo w tym roku odprawiane z zaleckami za zmarłych.
 9. Od piątku do niedzieli w seminarium duchownym w Opolu odbędą się rekolekcje dla młodzieży męskiej służące rozpoznaniu życiowego powołania.
 10. W sobotę 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia, kiedy szczególnie modlimy się w obronie życia nienarodzonych. Msza w tej intencji będzie odprawiona o godz. 8.00 i będzie połączona z przyjęciem deklaracji osób przystępujących do dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 11. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę na Kiermasz Charytatywny organizowany w Szkole Podstawowej w Rusinowicach na rzecz pomocy rodzinie w trudnej sytuacji życiowej. Kiermasz rozpocznie się po Gorzkich Żalach o godz. 15.30. Organizatorami są: Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne i Ośrodek Rehabilitacyjny w Rusinowicach. Będzie to kiermasz z ciastami i ozdobami wielkanocnymi. Będzie połączony z występem naszej orkiestry oraz dzieci szkolnych.
 12. Bóg zapłać za ofiary złożone w kolekcie w ubiegłą niedzielę na rzecz naszego Ośrodka. Zebrano rekordową kwotę 6.000 złotych. Bóg zapłać też za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła i jego ogrzanie.
 13. Polecamy zakupienie prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” dla dzieci, nowego numeru „Apostolstwa Chorych” oraz czasopisma misyjnego Ojców Oblatów „Misyjne Drogi”.
 14. Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece wielkanocne Caritas różnej wielkości w cenie 13, 8 lub 3 złotych.
 15. Życzymy wszystkim dobrej niedzieli oraz Bożych łask w nowym tygodniu.