04 - 11.12.2022

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji oraz seminarium duchownego, a po mszy przed kościołem będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na rzecz pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  2. Dziś o godz. 15.00 odprawimy Nabożeństwo adwentowe w czasie którego będziemy przepraszać za grzechy pijaństwa i nadużywanie alkoholu oraz używek.
  3. Zapraszamy do udziału w roratach zarówno dzieci jak i dorosłych. Dla dzieci roraty są odprawiane codziennie o godz. 17.00, w środę o 16.30, a w sobotę o godz. 8.00. Dla dorosłych roraty są odprawiane w poniedziałek o godz. 7.00, a poprzedza je śpiew Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 6.35. Dorosłych zachęcamy do noszenia świec z okapnikami. Roraty dla młodzieży oraz osób pracujących będą odprawione w piątek o godz. 19.00.
  4. W poniedziałek po porannej mszy roratniej dla dorosłych odprawimy nowennę do MB Szkaplerznej. O godz. 15.45 odbędzie się spotkanie dla dzieci z klasy III.
  5. We wtorek przypada wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  6. W środę o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  7. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy do uczestnictwa we Mszy św. Msze będą odprawione o godz. 8.00, a poprzedzą ją Godzinki śpiewane o godz. 7.35, dla dzieci o godz. 16.30 w intencji parafialnej wspólnoty Dzieci Maryi (po mszy wspólnota Dzieci Maryi będzie miała swoje spotkanie w sali św. Franciszka) oraz o godz. 18.00. W tym dniu nie będzie rorat. Od godz. 12.00 do 13.00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach tzw. Godziny Łaski dla Świata. Kolekta będzie przeznaczona na rzecz parafii.
  8. Serdecznie zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 16.30 do udziału w koncercie organowym w wykonaniu Marianny Owczarz, organistki kościoła św. Mikołaja w Lublińcu.
  9. Rusza II edycja akcji „Paczka dla Ukrainy”. Istnieją trzy formy wsparcia dzieła. Po pierwsze – rodziny, które zapisały się jako chętne do przygotowania samodzielnej paczki mogą odebrać kartony z przedsionka probostwa (trzeba swoje nazwisko wykreślić z listy); paczki trzeba będzie złożyć w Parafialnym Centrum Spotkań w czwartek 8 grudnia br. Po drugie – we wtorek i w środę w godzinach od 8.00 do 17.00 w sali św. Franciszka można będzie składać żywność, produkty dla dzieci oraz artykuły chemiczne z których członkowie Parafialnego Zespołu Caritas przygotują paczki podobne do tych przygotowywanych przez rodziny. Po trzecie – do wtorku
    6 grudnia można w zakrystii złożyć ofiarę z której Parafialny Zespół Caritas zakupi brakujące produkty do przygotowywanych paczek. Paczki mają trafić na Ukrainę na Święta Bożego Narodzenia, które są tam obchodzone 6 stycznia.
  10. Zachęcamy do zakupienia i lektury nowego numeru „Gościa Niedzielnego” do którego dołączony jest dodatek o rodzonym bracie św. Jana Pawła II.
  11. Przed kościołem można zakupić świece Caritas jako Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Duża świeca kosztuje 15 zł, a mała 7 zł.
  12. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień kolekta specjalna będzie przeznaczona na spłacenie prac związanych z brukowaniem placu kościelnego.
  13. Życzymy wszystkim owocnego przeżywania czasu Adwentu.