20 - 27.10.2019

1. Z racji Niedzieli Misyjnej kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby misji.

2. Dziś rozpoczynamy Tydzień Misyjny, a więc tydzień szczególnej modlitwy Kościoła za dzieło misji prowadzone we wszystkich zakątkach świata.

3. Serdecznie zapraszamy do codziennego udziału w nabożeństwach różańcowych. Zapraszamy zarówno dzieci jak i wszystkich dorosłych.

4. We wtorek przypada wspomnienie św. Jana Pawła II. Dlatego po Mszach św. będzie można ponownie uczcić relikwii św. Jana Pawła II.

5. W środę wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Zwróćmy uwagę, aby wszystkie dzieci szkolne uczestniczyły w mszy szkolnej. Po różańcu odbędzie się katecheza przed bierzmowaniem dla klasy VIII.

6. W czwartek od godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 33. rocznica poświęcenia naszego kościoła. Dlatego serdecznie zapraszamy do udziału w uroczystej sumie dziękczynnej o godz. 11.00, aby podziękować Bogu za dar świątyni parafialnej oraz modlić się za jej budowniczych i ofiarodawców. Do udziału w sumie zapraszamy poczty sztandarowe, orkiestrę parafialną oraz scholę liturgiczną.

8. Od nowego tygodnia kancelaria parafialna będzie czynna wyłącznie w poniedziałki wieczorem i w czwartki po południu. W środę po mszy porannej kancelaria będzie nieczynna aż do odwołania.

9. Informujemy, że intencje jubileuszowe na rok 2020 będą przyjmowane od dnia 4 listopada, a za zmarłych od 11 listopada.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie na potrzeby misji. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na nasz kościół parafialny.

11. Polecamy wszystkim lekturę nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Szczególnie polecamy artykuł o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce. Jest to tekst napisany z racji 35 rocznicy jego męczeńskiej śmierci. Od przyszłego numeru „Gość Niedzielny” będzie kosztował 6 zł. Dzieci zachęcamy do lektury „Mały Gość Niedzielny”. Jest także do zakupienia „Apostolstwo Chorych" dla chorych i starszych wiekiem.

12. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są znicze Caritas w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży jest przeznaczony na dzieła charytatywne.

13. Z tyły kościoła są już wyłożone kartki na zalecki za zmarłych z okazji Dnia Zadusznego oraz na dni modlitwy za zmarłych, które można już składać w zakrystii.

14. Pragniemy serdecznie podziękować tym parafianom, którzy w minionym tygodniu bardzo ofiarnie pracowali przy pracach związanych z wykonaniem nowej instalacji kanalizacyjnej oraz odwodniającej. Bardzo prosimy mężczyzn w czwartek na godz. 15.00 o pomoc przy porządkowaniu placu kościelnego po wykonanych wykopach.

15. Życzymy wszystkim radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.