17 - 24.10.2021

1. Dziś rozpoczyna się etap diecezjalny Synodu, który papież Franciszek rozpoczął w minioną niedzielę w Rzymie. Ma on za zadanie pogłębić jedność Kościoła na drodze synodu oraz rozpalić uczestnictwo i misję każdego z nas współtworzących Kościół. Prośmy o błogosławione owoce tego dzieła.
  2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na bieżące potrzeby naszej parafii.
  3. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w codziennych nabożeństwach różańcowych. Dziś różaniec odprawimy o godz. 14.45. Po nabożeństwie różańcowym w sali św. Franciszka odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.
  4. W poniedziałek przypada święto św. Łukasza, patrona pracowników służby zdrowia.
  5. W środę wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Po różańcu w salce katechetycznej odbędzie się zapowiadane spotkanie dla klasy VIII na rozpoczęcie 3-letniego cyklu przygotowania do sakramentu bierzmowania.
  6. W czwartek o godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, który stał się szczególnym patronem rodzin. Dlatego o godz. 7.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji rodzin. W tym dniu po mszach uczcimy także relikwie św. Jana Pawła II.
  8. W sobotę o godz. 16.15 sprzed kościoła planowany jest wyjazd autokarem do kina w Lublińcu na głośny film „Fatima”, który w październiku wszedł na ekrany kin. Według recenzentów jest to najbardziej przekonująca adaptacja wydarzeń związanych z objawieniami fatimskimi z 1917 r. Powrót nastąpi po godz. 19.00. Lista osób chętnych na wyjazd znajduje się w zakrystii. Cena biletu i przejazdu to 25 zł.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną, która rozpocznie obchody Tygodnia Misyjnego. Kolekta będzie przeznaczona na cele misyjne. Z racji Niedzieli Misyjnej będziemy gościć w naszej parafii O. Jerzego Wilka, Kamilianina, który będzie pełnił posługę słowa, a po mszach będzie rozprowadzał książki o św. Kamilu z przeznaczeniem na pomoc trędowatym.
  10. Do czwartku włącznie można się jeszcze zapisać na wyjazd do teatru w Cieszynie, co nastąpi w sobotę 13 listopada br. Lista znajduje się w zakrystii. Chodzi o przedstawienie „Gość Oczekiwany” według sztuki Zofii Kossak-Szczuckiej. Cena biletu i przejazdu wynosi łącznie 65 zł.
  11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary w kolekcie na potrzeby parafii.
  12. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” w którym podejmowanych jest wiele aktualnych tematów z życia Kościoła i życia społecznego. Osobom chorym i starszym wiekiem polecany nowy numer „Apostolstwa Chorych”.
  13. Po mszach przed kościołem można zakupić już znicze „Caritas” w cenie 3 zł.
  14. Od piątku do niedzieli w parafii NSPJ w Koszęcinie będą prowadzone rekolekcje w formie Kursu ewangelizacyjnego „Nowe Życie”. Udział w rekolekcjach wymaga wcześniejszego zgłoszenia. Szczegóły są podane na plakacie w gablotce oraz można je znaleźć na stronie internetowej koszęcińskiej parafii.
  15. W niedzielę 24 października br. o godz. 15.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Lisowie, odbędzie się koncert poetycko-muzyczny upamiętniający osobę bł. Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Wstęp wolny.
  16. Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia Dnia Pańskiego.