21 - 28.04.2019 r.

1. Kolekta dzisiejsza jest kolektą specjalną przeznaczoną na planowane remonty.

2. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w Nieszporach Wielkanocnych. Z tej racji nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. będą odprawione w porządku niedzielnym. Nie będzie jednak nabożeństwa popołudniowego. Kolekta II święta będzie przeznaczona na Katolickie Uniwersytet Lubelski.

4. W środę Wielkanocną wszystkie dzieci zapraszamy na mszę szkolną o godz. 16.30. W tym tygodniu nie będzie katechezy przez bierzmowaniem dla klasy VII.

5. W czwartek Wielkanocny w kościele w Olszynie o godz. 18.00 obędzie się konwent wielkanocny kapłanów naszego dekanatu. Z tej racji w naszym kościele o godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a Msza św. wieczorna zostanie odprawiona już o godz. 16.00.

6. W piątek z racji Piątku Wielkanocnego nie obowiązuje post. O godz. 18.00 w koncelebrze zostanie odprawiona Msza św. za zmarłą w ubiegłym tygodniu śp. Annę Bienia, matkę śp. ks. Dariusza Bieni, naszego byłego wikarego.

7. W sobotę o godz. 5.50 sprzed naszego kościoła nastąpi wyjazd na diecezjalną pielgrzymkę do Sanktuarium św. Jadwigi w Trzebnicy. Koszt pielgrzymki to 35 zł od osoby.

8. W przyszłą Niedzielę, w tzw. Białą Niedzielę, która jest zarazem Niedzielą Miłosierdzia Bożego, będziemy przeżywali naszą uroczystość odpustową ku czci Znalezienia Krzyża świętego. Tegorocznym kaznodzieją odpustowym będzie ks. prof. Zdzisław Kupisiński SVD, pierwszy wikary w historii naszej parafii. Odpust rozpocznie się celebracją I Nieszporów Odpustowych w sobotę o godz. 15.00 na które po raz pierwszy przybędą do nas w procesji parafianie z Sadowa. To będzie taki rodzaj rewizyty za nasze podążanie na odpust do Sadowa. Po nieszporach zaprosimy ich na poczęstunek do Parafialnego Centrum Spotkań. Bardzo prosimy o przygotowanie i przyniesienie ciast, a Parafialny Zespół Charytatywny prosimy pomoc w przygotowaniu poczęstunku.

9. Sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. Biskup Jana Wieczorek. Zapraszamy poczty sztandarowe, strażaków, orkiestrę parafialną oraz scholę liturgiczną. W czasie sumy oprócz intencji parafialnych zostanie odprawiona także Msza św. w intencji ks. prob. Alojzego Drozda z okazji 84 rocznicy urodzin. Uroczyste nieszpory odpustowe odprawimy o godz. 15.00.

10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie na rzecz planowanych remontów. Kolekta odpustowa będzie przeznaczona także na nasz kościół. Z racji Niedzieli Miłosierdzia przed kościołem zebrana będzie zbiórka na cele charytatywne.

11. Wszystkim Parafianom oraz Gościom życzmy na Wielkanoc umocnienia wiary oraz radosnego trwania w bliskości z Jezusem Chrystusem.