25.05. - 02.06.2024

 1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na utrzymanie naszego kościoła.
 2. Zapraszamy do udziału w ostatnich już w tym roku nabożeństwach majowych. Dziś majowe odprawimy o godz. 15.00.
 3. Dzisiaj o godz. 15.00 w Lisowie odbędzie się spotkanie kobiet naszego dekanatu.
 4. W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w intencji ks. dyrektora Kazimierza Tomasiaka z okazji 42. rocznicy jego urodzin.
 5. We wtorek zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego o godz. 19.00.
 6. W środę zapraszamy dzieci na Mszę św. szkolną o godz. 16.30. Po majowym odbędzie się próba dla dzieci komunijnych oraz dla dzieci sypiących kwiatki na Uroczystość Bożego Ciała. Serdecznie zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, a wszystkich prosimy o pomoc w zbieraniu kwiatków i składanie ich obok zakrystii.
 7. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Ciała. Suma zostanie odprawiona o godz. 8.00. Po mszy wyruszy procesja teoforyczna. Przejdziemy tradycyjną trasą, a mieszkańców ulic prosimy o przyozdobienie domów i ulicy. Prosimy przede wszystkim o przygotowanie czterech ołtarzy. Do udziału w uroczystości zapraszamy poczty sztandarowe, orkiestrę, scholę i kantorów oraz strażaków do niesienia baldachimu oraz zabezpieczenia trasy procesji. Kolejna msza będzie odprawiona po powrocie procesji o godz. 11.00 i po południu o godz. 15.00. Na mszy o godz. 8.00 będą odprawione msze za Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i ich rodziny jako podziękowanie za ich całoroczną posługę, a także za Grupę lektorską z okazji 25. rocznicy ustanowienia w posłudze lektoratu.
 8. W Boże Ciało o godz. 16.00 na boisku sportowym zostanie rozegrany mecz charytatywny na rzecz organizacji półkolonii. Zagrają przedstawiciele służb mundurowych oraz służby liturgicznej. Zachęcamy do udziału oraz do wsparcia dzieła organizacji wakacji dla dzieci naszej parafii. Zapraszamy też do fundacji nagród. W tej sprawie prosimy kontaktować się z ks. Patrykiem.
 9. W tym roku półkolonie zostaną zorganizowane w dniach od 24. do 28. czerwca br. W sobotę 8 czerwca będzie przeprowadzona akcja zbierania złomu, a w niedzielę 16 czerwca będzie przeprowadzona zbiórka charytatywna przed kościołem.
 10. Od piątku zapraszamy do udziału w procesjach Oktawy Bożego Ciała. Procesje będziemy odprawiać po wieczornych Mszach św. a w niedzielę o godz. 15.00.
 11. W piątek przypada Święto Nawiedzenia NMP. O godz. 17.30 odprawimy ostatnie majowe. O godz. 19.00 w kościele odbędzie się nauka przedchrzcielna.
 12. W niedzielę 2. czerwca o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać I rocznicę przyjęcia Komunii św. Spowiedź dla rodziców i dzieci będzie w sobotę o godz. 9.00.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. W Boże Ciało kolekta będzie przeznaczona na planowane w parafii inwestycje, a w przyszłą niedzielę na diecezję.
 14. Polecamy zakupienie i lekturę czasopism religijnych.
 15. Ogłoszenie Urzędu Gminy – Wójt Gminy Koszęcin informuje o zebraniach wiejskich na których odbędą się wybory Sołtysa i Rady Sołeckiej. W Rusinowicach spotkanie takie odbędzie się w poniedziałek 27 maja o godz. 18.00 w Domu Spotkań Wiejskich, a w Piłce w środę 29 maja o godz. 18.00 w kawiarni „Pod Dębami”