15 - 22.12.2019

1. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii.

2. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w nowennie ku czci św. O. Pio połączonej z uczczeniem jego relikwii. W czasie nabożeństwa zostaną pobłogosławione opłatki na stół wigilijny. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

3. Zapraszamy do udziału w trzecim tygodniu rorat. Dorosłych zapraszamy w poniedziałek na godz. 7.00. Poprzedzi je śpiew Godzinek ku czci NMP. Młodzież oraz pracujących zapraszamy na roraty w piątek o godz. 19.00.

4. W poniedziałek po roratach o godz. 17.00 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Szkaplerznej.

5. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i czwartek. W kolejnych tygodniach będzie nieczynna, aż do zakończenia odwiedzin kolędowych.

6. Od czwartku rozpoczyna się spowiedź przedświąteczna. Dzieci swoją spowiedź będą miały w czwartek od godz. 16.00. Od godz. 17.00 do 18.00 będzie spowiedź dla dorosłych. Od godz. 16.00 rozpocznie się też adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. W piątek nie będzie Mszy św. porannej. Z racji III Piątku miesiąca o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci Miłosierdzia Bożego w intencji emerytów i starszych wiekiem parafian. Tym razem nie będzie spotkania Klubu Seniora. W piątek po południu nie będzie spowiedzi św. ze względu na wieczerzę wigilijną w naszym ośrodku.

8. Świąteczne odwiedziny chorych będą miały miejsce w piątek od godz. 8.00.

9. W sobotę spowiedź przedświąteczna dla dorosłych będzie już od godz. 16.00.

10. W sobotę o godz. 17.30 nastąpi wyjazd na koncert na Jasną Górę. Powrót nastąpi po zakończonym Apelu Jasnogórskim. Zapisy w zakrystii. Koszt to 12 złotych.

11. W przyszłą niedzielę suma o godz. 11.00 będzie odprawiona w intencji Sióstr Służebniczek z racji zakończenia ich posługi w naszej parafii oraz w ośrodku. Zechciejmy naszą modlitwą i obecnością na Mszy św. odwdzięczyć się Siostrom za ich obecność wśród nas oraz za ich posługę w katechezie i w trosce o wystrój naszego kościoła. Zapraszamy na tę mszę poczty sztandarowe.

12. W przyszłą niedzielę W ramach nabożeństwa popołudniowego nastąpi uroczyste ustanowienie nowego składu Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnej Rady Ekonomicznej. Do Rady Ekonomicznej będą należeć dwaj członkowie PRD: p. Piotr Dulski i p. Bronisław Ulfik oraz jako trzecia osoba p. Jerzy Wójcik. Pierwsze posiedzenia odbędzie się w początkach stycznia. Na zakończenie nabożeństwa popołudniowego w przyszłą niedzielę zostaną pobłogosławione figurki Dzieciątka Jezus, które dzieci wylosowały w ramach nagród roratnich.

13. Bóg zapłać za dzisiejszą kolektę na cele parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół.

14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. Przy wyjściu z kościoła można zakupić świece oraz opłatki na stół wigilijny, a także kalendarze na przyszły rok.

15. Urząd Gminy w Koszęcinie przez pośrednictwo p. Sołtys rozprowadza tzw. „Koperty Życia”. Jest to dzieło pomyślane przede wszystkim jako pomoc dla osób starszych lub chorych. Do koperty wkłada się np. lekarstwa lub ważne informacje np. o uczuleniach i wkłada się je do lodówki, a na drzwiach lodówki umieszcza się naklejkę. Wtedy w sytuacji potrzeby osoby niosące pomoc mogą łatwo pomóc komuś, kto nie potrafi udzielić informacji lub jest nieprzytomny. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt z p. Sołtys. Szczegółowe informacje są podane na tablicach ogłoszeń.