17 - 24.03.2024

1. Gościmy dziś w naszej parafii z posługą słowa O. Jana Piątkowskiego, Dominikanina posługującego na Ukrainie.
  2. Dzisiejsza kolekta będzie wsparciem dzieł charytatywnych prowadzonych przez OO. Dominikanów na Ukrainie.
  3. O godz. 14.45 zapraszamy na przedostatnie już w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Po nabożeństwie odbędzie się spotkanie FZŚ.
  4. Od soboty trwa Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Zakończy się w przyszłą niedzielę. Modlitwa jest zanoszona przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Jest ona odmawiana o godz. 21.20, czyli bezpośrednio po Apelu Jasnogórskim. Każdy dzień ma swoją intencję. Można ją znaleźć na parafialnej stronie internetowej. W wyznaczonej intencji należy odmówić modlitwy „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Maryjo” i dowolną modlitwę w intencji ojczyzny, np. autorstwa ks. Piotra Skargi.
  5. W poniedziałek po mszy wieczornej odprawimy Nowennę do MB Szkaplerznej.
  6. We wtorek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Z tej racji msza poranna będzie sprawowana o godz. 8.00, a na mszę wieczorną zapraszamy wszystkich mężczyzn i ojców w intencji których będzie sprawowana Msza św.
  7. W środę zapraszamy dzieci do udziału we Mszy szkolnej, a po niej w Drodze krzyżowej dla dzieci.
  8. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
  9. W piątek po mszy wieczornej rozpocznie się nabożeństwo Drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. Prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami. W tym roku przejdziemy trasę z kościoła na cmentarz ulicami Lompy i Piaskową. Bardzo prosimy strażaków o pomoc w rozstawieniu stacji oraz w zapewnieniu bezpieczeństwa na trasie przejścia. Z racji Drogi krzyżowej na ulicach parafii, nie będzie w piątek Drogi krzyżowej o godz. 17.00.
  10. W sobotę o godz. 9.30 odbędzie się nabożeństwo pokutne w czasie którego do pierwszej spowiedzi św. przystąpią dzieci przygotowujące się do I Komunii św.
  11. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Palmową Męki Pańskiej, która rozpocznie obchód Wielkiego Tygodnia. Na każdej mszy będą święcone palmy, a na sumie o godz. 11.00 odprawimy procesję z palmami. Na sumę zapraszamy scholę liturgiczną.
  12. W Niedzielę Palmową o godz. 15.00 w gliwickiej katedrze nastąpi uroczyste rozpoczęcie Kongresu Eucharystycznego Diecezji Gliwickiej. W parafii rozpoczęcie Kongresu nastąpi na Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek o godz. 18.00.
  13. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień kolekta będzie przeznaczona na bieżące potrzeby parafii. W piątek zakończyły się prowadzone przez dwa tygodnie prace remontowe na dachach kościoła.
  14. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz inne czasopisma religijne. Za tydzień ukaże się „Światło Nadziei” wydane z intencjami do końca kwietnia br.
  15. Życzymy wszystkim błogosławionej niedzieli.