15 - 22.05.2022

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby parafii.
  2. Zapraszamy do codziennego udziału w nabożeństwach majowych i do wspólnej modlitwy o dar pokoju dla Ukrainy. Nabożeństwa odprawiamy w niedziele o godz. 15.00, w tygodniu zasadniczo o godz. 17.30, w środę po mszy szkolnej, a w sobotę o godz. 16.30.
  3. W poniedziałek przypada święto rocznicy poświęcenia kościoła katedralnego w Gliwicach, a we wtorek święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.
  4. W środę zapraszamy wszystkie dzieci na mszę szkolną o godz. 16.30. O godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie Kręgu biblijnego.
  5. W czwartek o godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
  6. W piątek przypada III Piątek miesiąca. O godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w intencji Klubu Seniora, emerytów i rencistów oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego. Po mszy odbędzie się spotkanie Klubu Seniora. Z racji mszy popołudniowej nie będzie w piątek mszy porannej.
  7. W sobotę przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena. W tym dniu w naszym sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach odbędzie się pielgrzymka rodzin. Serdecznie zapraszamy rodziny do indywidualnego udziału w pielgrzymce. Rozpocznie się ona o godz. 10.30. Msza pod przewodnictwem ks. biskupa Andrzeja Iwaneckiego będzie sprawowana o godz. 11.00.
  8. W sobotę także oraz w niedzielę na Jasnej Górze odbędzie się 98. Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia.
  9. W przyszłą niedzielę na sumie o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji O. Zbigniewa Halemby OMI z okazji urodzin.
  10. Dziękujemy za ofiary złożone dziś w kolekcie na potrzeby parafii. Kolekta za tydzień będzie przeznaczona na zakup bruku i prace związane z jego położeniem. Pracę są już intensywnie prowadzone od minionej środy. Dziękujemy za każdą ofiarę składaną na ten cel.
  11. Polecamy zakupienie i lekturę nowego numeru „Gościa Niedzielnego” w którym można przeczytać ciekawy artykuł o nowym świętym Karolu de Foucauld oraz o zgromadzeniach, które wyrosły z jego duchowości. Polecamy też nowy numer „Apostolstwa chorych” dla osób starszych i chorych.
  12. Intencje za zmarłych na drugie półrocze będą przyjmowane dopiero od 6 czerwca br.
  13. Zapisy na planowaną w dniach od 27 do 30 czerwca 4-dniową pielgrzymkę do Gdańska i Kalwarii Wejherowskiej będą przyjmowane dopiero w momencie, kiedy będzie znany dokładny koszt wyjazdu.
  14. Tegoroczna piesza pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w dniach 17 i 18 czerwca (piątek i sobota po Uroczystości Bożego Ciała). Zapisy na pielgrzymkę będą przyjmowane od wtorku 24 maja br. od godz. 19.00.
  15. Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia niedzieli.