16 - 23.06.2019 r.

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na planowane w parafii remonty.

2. O godz. 15.00 odprawimy Nowennę do św. O. Pio połączoną z uczczeniem jego relikwii. Po nabożeństwie odbędzie się miesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

3. W poniedziałek po mszy św. wieczornej odprawimy nowennę do MB Szkaplerznej.
    W tym dniu przypada 20 rocznica pobytu św. Jana Pawła II w Gliwicach.

4. W środę o godz. 8.30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego. W koncelebrze zostanie odprawiona Msza św. w intencji S.M. Michaliny, naszej katechetki, która kończy 2-letnią posługę w naszej parafii. Niech nasz udział we mszy św. będzie wyrazem naszej wdzięczności za jej posługę w szkole i wśród Dzieci Maryi.

5. W środę o godz. 16.00 odbędzie się próba dla dzieci przed sypaniem kwiatków w czasie procesji Bożego Ciała. Prosimy też o pomoc w zebraniu kwiatów. Dlatego od wtorku
    w kościele będzie wyłożony kosz przeznaczony na płatki kwiatów.

6. Msza wieczorna w środę będzie celebrowana o godz. 17.00 z Uroczystości Bożego Ciała.

7. W Uroczystość Bożego Ciała serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00 oraz w procesji teoforycznej do czterech ołtarzy by oddać część Jezusowi Chrystusowi obecnemu w darze Eucharystii. Przejdziemy tradycyjnie ulicami Lompy, Piaskową, 1 Maja
    i Stawową do ul. Lompy. Prosimy o sąsiedzką pomoc w przygotowaniu ołtarzy oraz
    o udekorowanie trasy procesji. Na Mszę św. i procesję zapraszamy orkiestrę parafilaną, scholę, poczty sztandarowe oraz dzieci do sypania kwiatów, natomiast naszych strażaków zapraszamy do niesienia baldachimu i prosimy o zabezpieczenie trasy przejścia procesji. Procesję zakończymy w kościele uroczystym „Te Deum”. Uczestnicząc w procesji Bożego Ciała mamy możliwość zyskania odpustu zupełnego. W Boże Ciało nie będzie nabożeństwa popołudniowego, a msza popołudniowa będzie odprawiona o godz. 15.30.

8. Przez cały tydzień zapraszamy do udziału w procesjach Oktawy Bożego Ciała, które będziemy odprawiać na zakończenie Mszy wieczornych. W niedzielę procesję odprawiamy

9. W piątek z racji III Piątku miesiąca zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 15.00 w intencji Klubu Seniora, emerytów, rencistów i starszych wiekiem parafian oraz czcicieli Miłosierdzia Bożego. Na piątek z racji dnia wolnego od pracy udzielona jest przez Biskupa Gliwickiego dyspensa od pokarmów mięsnych.

10. W przyszłą niedzielę o godz. 9.30 w Piłce będzie odprawiona msza odpustowa z okazji uroczystości patronalnej ku czci św. Jana Chrzciciela.

11. W przyszłą niedzielę także o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. za wszystkich ojców naszej parafii z racji przypadającego wtedy Dnia Ojca. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. wszystkich ojców naszej parafii.

12. Jeszcze dziś można dokonać zapisu dzieci na półkolonie. Można to uczynić po mszach w Parafialnym Centrum Spotkań. Za tydzień przed kościołem będzie przeprowadzona specjalna zbiórka na ten właśnie cel charytatywny.

13. Polecamy nowego „Gościa Niedzielnego” w którym można przeczytać ciekawy szczególnie dla rodziców i dziadków tekst o wpływie internetu na dzieci.

14. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby parafii.

15. Życzymy wszystkim błogosławionego przeżycia nowego tygodnia.