07. - 14.08.2022

1. Gościmy dzisiaj ks. diakona Łukasza Rasztara, który aktualnie jest na wolontariacie w naszym Ośrodku. Dziś głosi on w naszej parafii słowo Boże, a po mszy będzie rozprowadzał kalendarze z Ośrodka na rok 2023.
  2. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby diecezji oraz seminarium duchownego.
  3. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w Nieszporach niedzielnych.
  4. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Dominika. W tym dniu na Mszy św. będziemy gościć ks. neoprezbitera Krzysztofa Bawełkiewicza pochodzącego z Niemodlina, który będzie przewodniczył Mszy św., a po nowennie do Matki Bożej Szkaplerznej udzieli błogosławieństwa prymicyjnego. Serdecznie zapraszamy do udziału we Mszy św. i do błogosławieństwa.
  5. We wtorek przypada święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, patronki Lublińca i całej Europy.
  6. W środę przypada święto św. Wawrzyńca. Wszystkie dzieci zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.
  7. Także w środę młodzież naszej parafii udaje się z ks. Wikarym na wyjazd wakacyjny na Mazury.
  8. W czwartek przypada wspomnienie św. Klary. O godz. 17.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
  9. Od piątku do niedzieli na Górze św. Anny odbędą się obchody kalwaryjskie ku czci Wniebowzięcia NMP.
  10. W sobotę przypada 13 dzień miesiąca. Z tej racji o godz. 20.00 zapraszamy do udziału w Nabożeństwie Fatimskim. Prosimy zabrać ze sobą świece z okapnikami.
  11. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie. Za tydzień będzie przeprowadzona kolekta specjalna na pokrycie kosztów wyłożenia placu kościelnego.
  12. Polecamy wszystkim zakupienie i lekturę nowego numeru „Gościa Niedzielnego”. Szczególnie polecamy lekturę wakacyjnego cyklu reportaży o różnych regionach Polski. Tym razem mowa jest o Podhalu.
  13. Istnieje jeszcze możliwość zgłoszenia się do udziału w pielgrzymce Róż różańcowych do Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w środę 24 sierpnia. Szczegółowe informacje odnośnie do pielgrzymki podane są na parafialnej stronie internetowej w "Aktualnościach".
  14. Wraz z nowym rokiem szkolnym w Ognisku Muzycznym przy Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Lublińcu, rozpocznie się 2-letni cykl podstawowego kształcenia muzycznego przygotowujący do podjęcia w przyszłości nauki w Studium Muzyki Kościelnej lub w Diecezjalnej Szkole Muzycznej w Gliwicach przygotowujących przyszłych organistów i muzyków kościelnych. Osoby chcące podjąć naukę w ramach kursu przygotowawczego powinny zgłosić się w sekretariacie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Lublińcu do końca sierpnia br. i wypełnić formularz zgłoszeniowy.
  15. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli oraz dobrego wypoczynku.