17 - 24.01.2021

1. Kolekta dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby naszej parafii.
  2. Dziś w ramach nieszporów o godz. 14.30 wystąpi w naszym kościele schola z parafii św. Franciszka w Miotku z koncertem kolęd.
  3. Z racji zakończenia ferii zimowych w bieżącym tygodniu będą już odprawiane każdego dnia msze poranne i wieczorne, zgodnie z planem intencji.
  4. W poniedziałek rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Po wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo nowenny do naszej Patronki Matki Bożej Szkaplerznej.
  5. W bieżącym tygodniu rozpoczynamy już przygotowania do bierzmowania. Uczniowie klasy VIII przygotowują się online, a uczniów I klasy szkoły średniej i zawodowej zapraszamy na spotkanie w obostrzeniach sanitarnych w najbliższą środę o godz. 17.30 do górnej kaplicy MB Bolesnej. Bierzmowanie tej grupy młodzieży, która miała przystąpić do bierzmowania w ubiegłym roku, odbędzie się w naszym kościele w niedzielę 31 stycznia br. o godz. 17.00.
  6. W czwartek od godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do spowiedzi św.
  7. Przyszła niedziela będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego, która ma za zadanie zwrócić naszą uwagę na doniosłość czytania i rozważania Pisma świętego, czyli słowa Bożego.
  8. W niedzielę o godz. 8.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji lektorów naszej parafii i ich rodzin, a suma będzie sprawowana w intencji wszystkich babci i dziadków z okazji przypadającego w czwartek Dnia Babci, a w piątek Dnia Dziadka.
  9. Przyszła niedziela 24 stycznia będzie również w całej Polsce obchodzona jako „Dzień solidarności z mieszkańcami Chorwacji”, którzy doświadczyli tragedii trzęsienia ziemi. Z tej też racji na prośbę Caritas Chorwacji będzie przed kościołami zbierana ofiara na rzeczy pomocy poszkodowanym mieszkańcom tego kraju.
  10. Bóg zapłać za ofiary złożone w dzisiejszej kolekcie na potrzeby parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na nasz kościół parafialny.
  11. Polecamy wszystkim lekturę nowego numeru „Gościa Niedzielnego” w którym możemy przeczytać m.in. artykuły poświęcone aktualnej sprawie szczepień na Covid-19, a także o ostatnich wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych i ich konsekwencjach.
  12. Na zakończenie ogłoszeń zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc starszym parafianom, aby wszyscy, którzy tego pragną mogli zapisać się do przyjęcia szczepionki na Covid-19 a potem mogli zostać zaszczepieni.
  13. Wszystkim życzymy radosnego przeżycia Dnia Pańskiego i dobrego nowego tygodnia.