18-25.08.2019

1. Dziś łączymy się duchowo z wszystkimi kobietami i dziewczynami zgromadzonymi w sanktuarium piekarskim na dorocznej pielgrzymce. Niech ich pielgrzymowanie przyniesie błogosławione owoce w ich osobistym życiu oraz w życiu Kościoła na Śląsku.

2. Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby parafii.

3. O godz. 15.00 zapraszamy do udziału w nabożeństwie do św. O. Pio, które połączymy z uczczeniem jego relikwii. Po nabożeństwie w sali św. Klary odbędzie się miesięczne spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

4. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. odprawimy nabożeństwo nowenny do naszej Patronki – Matki Bożej Szkaplerznej.

5. We wtorek przypada wspomnienie św. Bernarda.

6. W środę będziemy obchodzić wspomnienie św. papieża Piusa X. Wszystkie dzieci przebywające na terenie parafii zapraszamy do udziału we Mszy św. o godz. 8.00.

7. W czwartek przypada wspomnienie NMP Królowej. Od godz. 17.00 trwać będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie okazja do spowiedzi św.

8. W sobotę przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dziś na potrzeby naszej parafii. Kolekta w przyszłą niedzielę będzie ponownie przeznaczona na nasz kościół.

10. Polecamy nowy numer „Gościa Niedzielnego”. W nowym numerze znajduje się dodatek historyczny poświęcony setnej rocznicy wybuchu I powstania śląskiego.

11. Tylko do wtorku włącznie będą trwały zapisy na pielgrzymkę do Piekar Śląskich, która odbędzie się we wtorek 27 sierpnia. Szczegóły są podane na parafialnej stronie internetowej.

12. Życzymy wszystkim radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa we wszystkich dziełach nowego tygodnia.